Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 7   [ 123 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2013 23:12 
Специалист

Може би,ако направиш снимки на механизма по горните указания за Лакото,ще пропусна сутрешният самолет за София,а и някой от колегите сигур ще си го познае и от далеко,щот аз съм бос в тия работи. А един часовник е най-вече механизмът,за ченджосани циферблати мога да ти разпраям цяла нощ.
П.П.Не забравяй да снимаш и вътрешната страна на задният капак,ама да се вижда,може някое лъвче да се търкаля там.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2013 23:17 

ще снимам подробно , сега е малко късно и ще се разтропам докато ги извадя от касата пък мойте спят

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2013 23:33 
Специалист

И ти ли ги държиш в найлончета и в сейф бе :o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2013 23:53 

в метална кутия и сейф да ...........само ракетката си е нон стоп с мен- всекидневна е - другото под ключ- ключа в мен и така .........

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юни 2013 11:18 

така ............мятам снимките по указанията- вярвам че вече са доста по добри - джобния стигнах до някъде и спрях да отварям защото не разбирам и ще направя беля , за Лакото- ако може мнения дали е от периода на ВСВ , ако наистина не е - да го давам че имам мераклия .........

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юни 2013 19:55 
Напреднал

Определено е седмичник, това значи че с едно навиване трябва да изкара поне седмица. може да е от 20-те години.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юни 2013 20:03 
Специалист

Лакото е марка на Lacher & Co (Германия) с механизъм на Durowe (Германия) кал.520 или 522
може да е и 420 и 421,но е по-малко вероятно. Най-ранно производство от 1950г. както и предположих и по-горе.
За джобният нищо не мога да кажа,не сте показали механизма и може само да се гадае
Както казах H.Samuel има патенти в Бирмингам(Англия) както и в Швейцария и САЩ,този трябва да е от швейцарският му клон и би могло да е с швейцарски механизъмСнимките на касата също не са добри,и маркировките трудно се идентифицират,не виждам типични швейцарски маркировки за сребро,но така или иначе, производителят на касата може да бъдат от различни фирми в зависимост от клоновете. В крайна сметка не мога да го определя по националност със сигурност,но е от началото на 20в. до към 20-25г.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2013 10:50 
Напреднал

ОМЕГА- 1912-1916 година вече и с каишка за мой срам не я направих аз Опитвах няколко пъти но без успех Сега осъзнавам че съм залитал по дебели кожи а е трябвало да търся тънки Този часовник е работещ благодарение на колегата Бекриев с което съм му задължен
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2013 16:47 
Специалист

тоя хубавец за мен ли си го наконтил :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2013 17:00 
Напреднал

kapkan написа:

не тоя хубавец си е за мене а за тебе съм ти приготвил ето тази каса Еделстах убоден както казват германците
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2013 17:02 

Много е хубавка тази омега!Особено това черно циферче....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2013 17:11 
Специалист

sheretudis написа:
kapkan написа:

не тоя хубавец си е за мене а за тебе съм ти приготвил ето тази каса Еделстах убоден както казват германците
Изображение

Изображение

:banana :banana :yahoo :yahoo

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2013 17:19 
Site Admin

Ти се радваш, ама ме съмнява че няма да стане :)
Имам такъв същия Полет, утре ще пробвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2013 17:23 
Напреднал

Не дреми ами дай адреса докато съм маскирал алчността си Ще го навра някъде и после и аз няма да го намеря Имах 4 нови цифера на Доха и ги търся от половин година През това време пък намерих 6 нови за Онза автомат АМА ТУЙ СРЕДНИЯ МИ ПРЪСТ ДО МОМЕНТА НА НИКОЯ МАШИНА НЕ УСПЯВА ДА ГО НАНИЖЕ ЧЕ ДА СТАНЕ ОРИГИНАЛ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013 08:39 
Специалист

Попаднах на тази статия,която ми се стори интересна.
http://chronoscope.ru/2012/05/world-war-watches/
Някои твърдения в нея потвърждават версията,по една от най-емблематичните снимки на руския офицер Евгени Ананиевич Халдей с войник, развял флага от Райхстага над пушека и берлинските руини.
Изображение
В много близък план на оригиналната,необработена снимка на двете ръце на боеца ,коѝто помага има по един часовник .Разбира се веднага се намесила цензурата и под предлог ,че това може да предизвиква асоциация ,че в Червената армия има мародери,снимката била "обработена".
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013 11:04 
Moderator
Аватар

Тази тема иска отделна тема :)

Има сума версии - от трофейни нови часовници в райхсканцеларията (по един с бял и един с черен циферблат - има съмнително потвърждение, щото са мемоари) до компас на едната ръка (още по-съмнително, компасът се носи на планшета, до сгънатата карта).

Като нищо разузнавачът, който на снимката закрепва знамето, е бил с два часовника, без да броим тези в джобовете. Това си е била нормална практика. Десет пистолета тежат много, ама десет часовника - що да не.

Лично аз не виждам нищо криминално, въпреки че това е нарушение на действащите тогава в Червената армия разпоредби и правила: часовници, оръжие и други подобни са се събирали централизирано.
Ама те с оръжието не са могли да се оправят - сигурно и в момента в Русия има някой милион пистолети от времето на войната, пък с часовниците - хептем.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013 17:09 
Напреднал

Пистолет-пять лет - почти все забрали даже и именние Абе тази снимка май тотално е фалшификат и то груб Това знаме го издигат сержант Кантария -грузинец и редник Егоров- бивш белоруски партизанин Няма как да са били с друго освен с пилотки или каски а този е фуражкаджия което ще рече че нещо не е наред във интерпретацията При издигането на знамето над Райхстага с тях е нямало офицер n_sad За по сигурно, сигурно няколко пъти са го издигали да не би някой да бъде пропуснат в наградния списък :lol: Явно местният политкомисар е натрупал красные точки ама след като е минала патакламата, тъй за ---показуха---както се казва по руски Ама то и при американосите въздигането на знамето над Иводжима -национален символ на тихоокеанската война не е много читаво И там са бърникали по холивудски тертип, с политическа и пропагандна насоченост апелираща с лозунги от типа--Дайте да дадем --казват че с тази снимка американския пиипъл рязко е бръкнал по дълбоко в джоба си за покупка за хартишки т,н военни облигации с които можеш да си обършеш гъза след време ако не са ги направили много гланцирани разбира се

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013 18:39 
Специалист

Така е :) Раѝхстага е превзет на 30 април,а снимката е направена на 2 маѝ.Направо цяла фотосесия - направил е 36 кадъра с фотоапарата си Лаѝка.Знамето е донесено до Берлин в багажа на фотографа,след като е получил поръчение да направи снимка символизираща съветската победа.Колебаел се между Летището Темпелхоф и Бранденбургската врата.Не тази история имах предвид като започнах,а Боевые часы :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2013 14:08 
Специалист

3017 написа:
Ти се радваш, ама ме съмнява че няма да стане :)
Имам такъв същия Poljot, утре ще пробвам.

забравих да спомена,че струговах една каса от Ориент King-Diver за Мълния :lol: ще стане ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2014 16:02 
Специалист

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 7   [ 123 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща