Колекцията на atanweb

Има какво да се види
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 31 яну 2013 18:40

Митко, действам по въпроса и съм подчти готов, но за някой дребни детайли се изисква време и внимание. Надявам се, че щ се похваля скоро и то не само с нея. :thumbup:
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от DHM » 01 фев 2013 08:42

О.К.!!!
Очаквам :thumbup: :wink: :lol:
.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от nevenbekriev » 01 фев 2013 11:28

atanweb написа::D Много, много благодаря за хубавите думи. Аз, въобще не се смятам за вещ в това хоби знам, че нищо не знам :lol: . Обичам да вдъхвам живот, на стари вещи които ни заобикалят и безславно изчезват без никой да си спомня повече за тях. Тези вещи носят частици от живота - нашият и на хората около нас и това е малко тъжно нали?
Стремежа за вдъхване на нов живот у нещо старо и красиво усетих когато реших да направя приятна изненада на моят баща. Планирах всичко месеци предварително, събирах части контакти и пари за целта и по-точно реставрирането на любимата вещ - автомобил. Имаме чудесни спомени започнали още в първият момент когато автомобилът стана част от семейството. преди и след Никога няма да забравя моментът в който върнах колата на нищо неподозиращият ми баща погледът, усмивката и щастието струяха от него. Все още пазя автомобилът в плевника на бащината къща и не бих се разделил с тази вещ защото бих изгубил спомените си които не можеш да си купиш.
И до ден днешен харесвам много старите европейски автомобили от 70-80-те години. Надпреварата за качествена изработка е била в зенита си в тези години. Всички големи марки са направили най-добрите си модели в тази автомобилна епоха, когато автомобилът значеше повече. Следвам тази логика и при останалите вещи които ни заобикалят. В днешно време всичко около нас е фалшиво и лишено от живот,... от истински живот. Харесвам старите италиански автомобили и имам 3 модела от тях независимо от общото мнения за техните недостатъци. Интересно е, че същото това чувство откривам в старите часовници, които са били създадени да служат на човека и да бъдат неотлъчно до тях като близък приятел. Непрекъснато благодарение на вас се убеждавам, че в миналия век заводите са работили за да направят щастливи хората, докато сегашната логика е изродена и е обратна на очакваното, но умело завоалирана в изящество с ниска цена.
Тук накратко ви разказах как, аз чувствам нещата и от къде идва моята симпатия към тези съвършенно уникални и все пак несъвършенни поради човешкия си произход творения. Ще идват дни в които нишката ще се прекъсне изцяло и само колекции подобни на нашите ще показват миналото - истинското човешко минало. Затова събираите колкото се може повече красиви парчета от този пъзел за да го предадем на бъдещето.
Силни думи! Браво за поста и за колата на баща ти.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от sheretudis » 08 фев 2013 17:29

atanweb написа:Харесвам старите италиански автомобили и имам 3 модела от тях независимо от общото мнения за техните недостатъци.
И аз пазя една Алфета куатрофоглио от 84 г с инжекцион клима махагон и ел седалки Сега е на 68 хиляди и не е боядисвана а я купих от Рим на 40 хиляди през 92 г Две години я карах там като ходех а после я качих на ферибота и я докарах Сега държа и една 156

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 10 фев 2013 17:09

Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
=====================================================================

Случи се така, че в началото когато ме завладяха руските часовници имах силна симпатия към "Слава" усещах народния мотив в тях. Винаги в сянката на "елитните" руски заводи "Слава" са се опитвали да покажат, че заслужават уважение със своята 85 годишна история.

В следващите снимки ще видите любими и достойни за моята колекция часовници "Слава"

Слава с механизъм 1601 двустрелочна получена като подарък от много значим за мен човек. Беше ми мечта да го притежавам и явно е, че когато силно желаеш нещо ще го получиш (ако си послушен).
Изображение Изображение Изображение

Слава с механизъм 2414 с резерв на пружината 47 часа и завидна точност.
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Първият ми Cornavin - механизъм 2414 Слава
Изображение Изображение Изображение

Слава с механизъм 2428 - 21j
Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Слава с механизъм 2427 автоматик
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение



Все още нещо трепва в мен когато видя запазена Слава. Тук за съжаление ще споделя за най-големия недостатък на тези часовници, а имено нетрайното покритие на циферблатите. В 9 от 10 случая на стара Слава боята на циферблата пада на люспи. Положението е неспасяемо и точно това ме кара да се радмам когато видя запазен екземпляр. От доста време се оглеждам за по-стари модели които нямат този проблем според мен. Корпусите на часовниците произведени през 80-те години също страдат от недостатъци. Хромното и позлатеното покритие не е така стабилно както на другите руски заводи по това време. Често при профилактика или разглобяване поради някаква причина при невнимание се чупи оста на секундната стрелка което се оправя сравнително лесно благодарение на широко разпространения механизъм и части за него.
Не мога да не изтъкна и хубави неща които виждам в моделите на Слава.
Според някой масовият механизъм 2414/2428 е излишно усложнен, но аз попадам винаги на работещи такива колкото и износени външно да са. Статистически за мен те са много надеждни и работят точно благодарение на двойната пружина която имат. Корпусите им са сравнително добре уплътнени без да имат сериозни претенции за защита от влага и надписи на задния капак или циферблата.
Рядко се виждат наградни "Слава" може би не са считали за достатъчно класни часовници, но в историята им има впечатляващи постижения. Произведените от "Второй МЧЗ" 330 000 000 часовника (да 330 милиона) е наистина голямо постижение. Още по-интересно е, че половината от продукцията е била предназначена за износ. Има още много интересни факти които ще се постарая да напиша в отделна статия (превод).
На всички който прочетоха и споделиха мислите ми за часовниците Слава ще пожелая да имат късмета да попадат на отлично запазени или нови модели и да им се радват истински, защото не трябва да пренебрегваме великата руска СЛАВА.
Поздрави!
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от sheretudis » 11 фев 2013 08:35

Впечатляващо :thumbup:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 04 май 2013 13:39

Иде ред и на представянето на ВОСТОК - Wostok ще ми бъде трудно да споделя дали това е любимата ми марка, тъй като я преоткривам непрекъснато и става все по-обичана от мен и споделя първото място сред любимците ми с Ракета.
За мен Восток е символ на красивото и здравото има го и онзи полъх на лична емоция предавана в моделите им от дизайнерите на тези прекрасни часовници. Няма модел на съветски Восток който да не съм харесъл. Харесва ми и работата на механизмите, те работят стабилно и не са притенциозни. Корпусите им са добре направени и с добри размери дори и за съвременните разбирания. Восток обичат тематичните модели, аз също. Много специално място сред любимците ми са военните модели от серията "Командирские" и "Амфибия" много сериозни и надеждни. Като в голямата си част те разполагат и с дата 2214,2414 и автоматик 2416B но забелязвам, че изчистените им модели 2209,2409 са най-добре изпипани откъм циферблат и нищо не нарушава симетрията им показва ви часа и това е може да сте сигурни, че ще го прави много дълги години без особени грижи. Харесвам също оформлението на стрелките особено тези на Амфибия моделите. Поглеждаш за миг с периферното зрение часовника и вече си наясно колко е часа, дори не е необходимо да се вглеждате - прекрасен начин да показават часа - масивни и в същото време изпипани.
Е нека се впуснем в поредицата от снимки която ще групирам по модели и механизми.

Командирские - Komandirskie
Росийская федерация ЛА - 2414 - абсолютен минт - така го купих.
Изображение Изображение Изображение
ВВС - Россия - 2414 - смених съсипания циферблат, полирах стъклото, профилактика на механизма и се получи отличен, много запазен и добре работещ часовник.
Изображение Изображение Изображение
New submarine 2414 - отново сменен циферблат, полирано стъкло, профилактиран, работещ отлично.
Изображение Изображение Изображение
Още една подводница и отново с нов циферблат, подарък ми е от шефа който я е носил много години, полирано стъкло, сменена нова коронка, попълнен цвят на безела. Работещ отлично след профилактиката.
Изображение Изображение Изображение
С нов циферблат:
Изображение Изображение Изображение
Един екземпляр от по-новите на Vostok отново с механизъм 2414 който беше със счупено стъкло и захабено жълто покритие, което свалих и полирах корпуса до блясък по който човек би се подвел, че е позлатен. След това го запечатих с автомобилна полирпаста и вече една година не е потъмнял. Сложеното стъкло е обикновенно и не е удебелено но пасва идеално. Направих му и една каишка с по интересен дизаин и цветове.
Изображение Изображение Изображение
Идва ред на любимият ми командирски (първият които купих по спомен от колегата Plato) Възможно най-добрият корпус който е правен за командирски. Изнесената коронка го прави много удобен и не пречи на движенията на китката. Корпусът му изглежда по тънък заради многоъгълната форма. Комбинацията на този модел е много красива, естествено покафенелият циферблат който в младостта си е бил син сега е още по-хубав. Много мерак съм хвърлил за снимките му за да предам колко е красив.
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Един танк в златна рокля.
Изображение Изображение Изображение

Още една много запазена за жалост с напукан циферблат, но тази реших да не я поправям (да сменям циферблата с нов)
Изображение Изображение Изображение

Прехвърляме се на тема АМФИБИЯ. :thumbup:
Хубаво е да върнеш бласъка на нещо прекрасно. Когато правя всички тези процедури съм в опиянение. Надали има по сладка работа от тази. Представям ви един чудесен модел с бял циферблат (белите са ми любими)
Изображение Изображение Изображение
Подчти по същото време се сдобих и с една нова бройка с лек дефект на циферблата който смело мога да кажа че заличих и стана неоткриваем - виж на последната снимка.
Изображение Изображение Изображение
Още една от моите гордости, вече добре позната във форума. Нося го ежедневно и е истинско удоволствие да наблюдавам руския самолетоносач адмирал Кузнецов Белия циферблат в комбинация с тези стрелки е много добра. Знам, че часовникът не е оригинал и си е чист франкен или котлета както биха го нарекли, но всичко в него много ме радва. Използваният механизъм не е профилактиран и дава откленение от 1 минута на 2 седмици. Е представям ви го и на вас да му се порадвате:
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Имам и една Амфибия с черен безел, но още не е готова за представяне, търся циферблат от амфибия за да стане както трябва, сега съм сложил един командирски с дата но някак не ме радва.
Жаждата ми към горепосочените модели няма да пресъхне скоро и може да сте сигурни, че колекцията ми ще продължава да расте в тази посока.

Ще продължа темата с още няколко прекрасни модела на Восток които достойно могат да представят човек на светско събитие и така той да се чувства на ниво сред всички други надути и новородени модели и марки.
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Сравнително малък модел, но с живи цветове на циферблата. 2214
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

Восток-а на брат ми. Носен е ежедневно повече от 10 години (12-13години по-спомен) не му е правена профилактика през това време, работещ безотказно дори през хилядите тренировки във фитнес залата.
Страхотен модел.
Изображение Изображение Изображение

еди по дребничък с механизъм 2602
Изображение Изображение Изображение

Един рядко срещан джобен:
Изображение Изображение Изображение

Приятели съфорумци, очаквайте още снимки на нови модели в моята колекция.
Поздравявам Ви и пожелавам страхотни и слънчеви празнични дни.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Pavlin » 04 май 2013 15:30

Браво! Много добре представена колекция!

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от мераклия » 04 май 2013 16:04

3017 написа:Браво! Много добре представена колекция!
Напълно съм съгласен. :clap: Весели празници.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Seikosha » 04 май 2013 18:46

Великолепие,подчертано от добрите снимки.Също моя,любима марка.
Само да попитам,тези повредени циферблати,да разбирам ли,че ти си ги реставрирал? Защото и водещите фирми за реставрация на часовници,не реставрират циферблати,те просто изработват нови,но в повечето случаи със същите или много подобни материали.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 04 май 2013 21:11

Закупих няколко циферблата още първия път от Людмила. По мое виждане са изключително качествени. Не са скъпи, но вече ми привършиха. Пак бих си купил, но в по различни цветове и модели. Е ако потръгне някаква поръчка ще му мислим.
Благодаря за добрите думи, винаги се радвам когато мога да ви зарадвам.
Поздрави!
Изображение

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от cerasimi » 04 май 2013 21:17

Много добро представяне , и часовниците са много добри!!! :clap:

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Prisadov » 04 май 2013 21:44

Mного ми харесва как ги представяш.....веднага си личи любовта ти към тях и желанието с което си ги събирал....и мерака с които си ги снимал за ни ги покажеш в най-добрата им светлина....Продължавай все така....ааа за командирските изпитвам благородна завист....

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от DHM » 04 май 2013 22:24

:thumbup: :clap: нямаш равен :thumbup:
Имам само една забележка!!! Пропуснал си да кажеш, че Амфибията с белия цифер е моя :wink: :lol:
И весели празници!!! На мен ми свършват постите и може да се позасиля :wink: :lol:
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Seikosha » 04 май 2013 23:21

DHM написа::thumbup: :clap: нямаш равен :thumbup:
Имам само една забележка!!! Пропуснал си да кажеш, че Амфибията с белия цифер е моя :wink: :lol:
И весели празници!!! На мен ми свършват постите и може да се позасиля :wink: :lol:
Ти май си обзавел с часовници целият форум :wink: Само една малка подробност - била е твоя,а сега е негова. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”