Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 02 юни 2013 20:08

Пфуууу,най-накрая.От една петилетка се каня да си направя една страничка или както би се изразил някой по- поетично настроен,едно малко килерче в многостайният апартамент на форума,ама все ми минава котка път(не е моята чума)
Избрах си този раздел,защото ми се види най-подходящ.Не съм за "Форумните колекции",че нямам такава,имам просто часовници,които любя и съм в постоянен сексуален контакт с тях.Ще показвам разбира се туй-онуй,с риск да ви оттегча,но ще компенсирам с лакардии за каквото ми хрумне(в подзаглавието на раздела,админа го е разрешил)така,че няма да търча по другите теми и да спамя,че наистина си е тъпа работа :redface .Тук ще си задавам и въпросите,тук ще си правя и някои коментари,въобще блогче за разтуха,че от стъргане само на саати,ръките ми фанаха мазоли,че и мозга ми.Който му е интересно,да чете,който иска да гледа само картинки,можете да спамите,да задавате въпроси,само не от рода на:като дойде комшийката от 3ет.с големите очи,поне кафе правиш ли и? или направо и показваш часовниците. :wink:
Та, начнем > сезон1 > епизод1 > Приехали из Украина
(Епизода малко се забави,ма ме налазиха едни голи охлюви,единият дори имаше цици,как надушват,че имам повод за черпене,за мен е загадка,но докато не ми изпразнят хладилника и дамаджаните,не мирясват,пък тъкмо бях ги зредил и настая страшна сеч.) :b

Та от скъпата Людмила
Първо 12-13 минерал джам(използвам турцизъм,защото като погледнах стъклата обявени като за ORIENT си се мъдреше едно
Istambul Turkye,което няма значение де,щот джамовете са си много прилични,една част от тях са на друга тайнствена за мене фирма.
Ще ми свършат чудесна работа,само да пастнат,че размерите съм ги налучквал,с тез десети от мм. едва ли,ама кое не стане,ще играе раш пилата.

Изображение

Изображение

Другото което вземнах е малко патенти,че не мога да му насваря на Barzaka с неговите каишки.Мислех повече да вземна,ама някои неща отпаднаха от съображения за сигурност на пратката :cry:

Изображение

Следващото е една отварачка за консерви,веднага отворих 4-5,ладна е,добра стомана,стабилна в ръката,то не че нямам една купчина такъми за разхерметизирване,като този израстък по-долу,дет всичко отваря,ама джаджа бе,кеф си е(погледни в подписа ми)

Изображение

Изображение

Изображение

После още един джам,ама за часовник за джобито,за един Mayer-Graber Selection т 1903г.,че от една година сиди с отворена капандура и мъ е страх да не настине.Тоя път размера си пастна точ в точ 41мм. никви десети и тинтири- минтири.
Изображение

Изображение

Изображение

Иде ред на един папардак който взех като неработещ заради циферблата,хрумна ми,че мога да го хакна на DIOGENE-то,че с неговият цифер от Ланко,дет може да му бъде внуче,само кепазим работата,ама не става,тъй е като купуваш по снимка,дойде с 1,5мм по-малък.Диогенето,м/у другото се оказа много рядка птица,не само щото е тати на Зенит,ама за него в друг епизод.Всяко зло за добро,машинката изглежда много читава,балансът си е здрав и дори при разклащане само,го напъва да припне,навит докрай и ме съмнява наистина ,че е нещо много дребно(вече взех да ги нюхам тез работи)Има си камням с чуден кобалтвиолетов цвят,тепърва ще го идентифицирам,ако мога.Готен си е,няма две думи.На капака от вътрешната страна има надпис-вижда се,ам кво прави туй нещо в Сибир през 1939?Сигур на каторга. :lol: :clap:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Следващото което изкокна от кутийката,е едно Восточе(както би се изразил,нашият приятел Присадов)имам май още два такиви,ама туй си е жълтурче,добре запазена позлата,с изключение до ремонтоара от навиването,цифера мн.добър, с малки забележки,джама надраскан и вехт,едната стрелка с изръсен пълнеж,механиката супер,за два дни,държи време със Сейкото ми на ръката.След като мина през ръчичките ми обаче,живна видимо.Реших ,че заслужава един минтов циферблат,а неговият да се пренасочи към една касичка,дет съм спретнал.Да,ама като правих трансфера,голям зор докато му сваля стрелките на минтовия,в резултат на което и неговата стрелка се изтърбуши и едната зеленикавосинкава(по-скоро цвят Веронезе)на 4ч. точица някъде отпътува.Наложи се да издирвам някви изсъхнали от време оно боички и да правя кашички,ама накрая го докарах,амен-амен като ориджинала,та и хендеците на стрелките позапълних.Турих му и един кайш(като ги нарича Иванчо силикона)и го щракнах да го зърнете.Любя ги много тези модели,че и Востока ми е любимата марка. :clap:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


После иде още един Восток,дет нямам такъв(аз ко ли имам) Беше в недобро състояние( то Люсито,нещо кат нащо Цвете е де)Почти неспасяем джам,иначе запазен и красив цифер,добра позлата,но с ожулвания,макар и не големи по дупето,мислех да го туря в една минтова рамка от 2209,но цифера излезе с 1мм.по малък,добре работещ механизъм,избързва само с 5м.на 2-3ч.Мина през салона за красота(джама не се получи много добре,ам за сега бива)Кайш + фото и воала.....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая ви оставих и туй от дет тръгна и цялта работа.Нямах до сега никакъв хроно,а в постулатите от "задължителни часовници за колекционерите" пиши,че трябва да имам такъв,не,че ще стана колекционер де. Не 3017,новодел,макар и старичък с осемхилядник механизъм 3133 в перфектно състояние(без лъжа)като навивам ремонтоара при движение напред,е плавно и мазно,без цъкания,без никакви вибрации,в обратна посока,леко прецъква.Стъклото,пък и снимката на Людмила си бяха зле,ама рентгеновото ми зрение пак не ме подведе и циферблата си е шест.Позлатата която очаквах да е някакво PVD ,се оказа натюр,по-светла,като на някои Слави и доста космата повърхност,над надписа "HRONOGRAF"беше олющена малко.Единствената забележка друга е,че капака не се затваря плътно,има някакво усукване,ма ще го анализирам после.Не очаквах общо взето,че ще ми хареса толкова,не си падам по дайвъри,но този ми пастна,не е много голям,тежък,солиден,усещам го като истинска машина на времето като го сложих на ръката.Хроното работи чисто и си занулява как требе,за 36ч.му замерих не повече от 10сек.напред,но и сверяването си е едно към гьотере,аз ги тествам саатите една седмица и после вземам средно аритметично.
Мина си полровката навсякъде и косурите му доста поизчезнаха и понеже заслужава повече от една испанска свинина от Бързака,му турнах резервната каишка на Атлантика супериоре,той си има в момента KUKI Handfree и няма да ревнува.Резервната е мн.е яка и джиджена,само трябва да и сменя катарамата,че е с логото на Атлантика.Пастна му на Полета като правена за него,поне на мен ми хареса.Дано и на вас.
Тва е друзья,мисля,че се отсрамих за закъснението.



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Lyubo_sr » 02 юни 2013 20:18

Наздраве! :b :thumbup:
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 02 юни 2013 20:25

Коментарът е екстра,ама аз съм на айран,щот нямам краставица да забъркам таратор,а и от как от него взеха да изплуват Сейко файв,съм много подозрителен.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 02 юни 2013 20:57

Браво.Интересни нещица си напазарувал :thumbup: Много ми хареса Востока с боичките.Не бях прочел и тъкмо щях да те питам това светомаса ли е .Маѝсторски си го докарал,но ще държи ли тази боя?Любими са ми тези Востоци.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 02 юни 2013 21:33

Ми де да го знам Росене,ако пробвам дали държи,пак ще трябва да бъркам буламач,а щом оригинала се изнесе от едно тръкване при вадене на стрелките,значи няма да е поне по-лошо.Той няма да бъде подлаган на трепанации,така,че хич не му мисля.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 02 юни 2013 21:40

Да, стабилна поръчка си направил. Смятай ако нямаше ограничения за пратката :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 02 юни 2013 22:25

Ограниченията бяха почти символични и за дребушляци,а иначе поръчката не бих казал ,че е нещо кой знае какво,дали е от Аукциона или от другаде,ми е все тая.Просто видях неща които ми харесаха и поръчах,а иначе родните ми покупки дет ги правех до скоро,са в пъти по-големи,ако говорим за количество.То у Людмила,ако махнем частите,нещата са почти като у нас,а цените за много неща са и по-високи. Зависи,всичко е до късмет,както и у нас. Едно нещо ми направи впечатление,старите Победи например,не са хич евтини като у нас,което ме радва,ама не ми върши работа,моите няма как да ги шитна в Украйна чак.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 02 юни 2013 23:17

Seikosha написа:голям зор докато му сваля стрелките на минтовия
Минт какво е? Покритие, оттенък на покритието или материал на корпус/рамка/каса?

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от DHM » 03 юни 2013 00:18

Глей гу ти гларусъму с гларус :o Пъ ми съ прай нъ умрелъ хлибаркъ :saint:
:lol: :lol: :lol:
Браво :bravo Чудесни попълнения!!! :thumbup: А най-важна е радостта и емоцията, която са ти донесли :) От поръчката през цялото чакане и трепета при разопаковането до реновирането и снимките, които ни показваш :clap: :bravo
:b за темата и придобивките!!!
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 03 юни 2013 00:51

varban написа:
Seikosha написа:голям зор докато му сваля стрелките на минтовия
Минт какво е? Покритие, оттенък на покритието или материал на корпус/рамка/каса?
Минт = NOS Ако и туй не знаеш,забий нос из темите,има го навсякъде,най-паче в колекцията на Bravo six.


....Митак, :) от емотикони идвам ти фанах пожеланията бе,ти сабахлян и на клинописно писмо ще почнеш да ма емчиш. :D Я марш в леглото и до обяд да си като репичка,че с тези празници,бат ти Мишо ,знае кво става накрая,а за добрите слова - мулцумеск,както казват отатък Дуная. :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 03 юни 2013 05:29

тре биен мосю Мишель :)ва о табло ноар и всичко показвай В увода на темата прочетох за хладилника който ти изпразват вместо да пълнят цицорести комшийки и ма хвана яд Господин Мишо трябва малко акъл да имаш, но да ти идва в подходящия момент Туй е кондиката Знаеш за прочутата ми алчност която не ми позволява да давам безплатни съвети но този път съм пряко засегнат понеже не се знае дали няма да заваря празен хладилник точно аз Ся начи слушай внимателно Вместо да ти ровичкат в хладилника подяждайки ме, вземаш и подаряваш скъп дамски часовник ,,,,ако кажеш че е бил на майка ти се котира много високо и се асоциира с годежен пръстен,,,, :wink: на цицоранката -не вярвам да нямаш Предварително го обработваш тоест поставяш вътре в механизма някое и друго мъхче или косъмче с предупреждението че часовника е скъп и ако му стане нещо да не го дава на никой да го чопли за да не и го окрадат а само на теб Следиш ли ми мисълта ,дано от солената вода акъла ти не е станал на чироз Естествено дамата е трогната от жеста и ти и вирваш няколко пъти търнаците До няколко дни или седмица часовникът спира, цицоранката ти го връща за ремонт в кавички след което ти се ослушваш и не му отстраняваш мъхчетата или косъмчетата докато дамата не ти е омръзнала Като ти омръзне отстравяваш косъмчетата от колелата но в никакъв случай не ги вадиш Нека да си стоят в механизма -въпросът е да работи известно време След което същия часовник подаряваш на следващата цицоранка С едно Радо успях да прикоткам 6 дами преди да го загубя -тоест да не попадне обратно Туй е най евтиния вариант да знайш и говоря сериозно затуй не се хиля кат мастия а се надявам да вдянеш и да не сваря празен хладилник

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Fenna » 03 юни 2013 09:39

varban написа:
Seikosha написа:голям зор докато му сваля стрелките на минтовия
Минт какво е? Покритие, оттенък на покритието или материал на корпус/рамка/каса?
Еее, това и аз го знам :banana

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Prisadov » 03 юни 2013 16:06

Е много са красиви...особено ми харесва "малкото" Восточе :D голяма красота е .....а полета е убиец и как си отиват с тази кайшка....
Харесва ми как сам обработваш часовниците си.....винаги се получава нещо уникално и красиво!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 03 юни 2013 20:31

Присадов,Присадов,душичка си ти :) И май единственият който е погледнал на часовниците,освен като картинки,купени от на майната си чак.Хубави са разбира се :thumbup: С тебе както казах вече,умеем да се радваме,дали на часовници или нещо друго,е без значение.Аз например стигнах до там,че се радвам всеки божи ден,като се събудя и видя слънцето,ама то е друга работа вече и Диоген Лаерций,го е оценил.

Щях да забравя за Митака,да ме извини.И той си е отзивчива натура и винаги ме е радвал на емоционалните си емотикони :)
Последна промяна 2 на Seikosha, променена общо 3 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 03 юни 2013 21:16

sheratudis написа: "В увода на темата прочетох за хладилника който ти изпразват вместо да пълнят цицорести комшийки и ма хвана яд"

Ачо.дърта скумрийо,пак не си отбрал. Голите охлюви са друга порода,те са забавни и весели попълзнования и са от извънблоковото пространство. Комшийката от 3ет. не само,че не ми празни...хладилника,ами точно обратното,знае какво харесвам и я лозови сърмички,я баница ще принесе в жертва. Абе ти не си ли го чувал оня виц за американската студентка,овчаря,брат му и мечката дето му носила цяла година мед Ако не си,ще ти го пусна на лични,че да не скандализираме обществото :wink: Иначе стратегията ти е хитра като Троянският кон на Одисей,часовникар си и квот ти е под ръка,с тва примамваш,ако шараните по Марица имаха цици,сигур и тях със саати щеше да ги примамваш. Аз на комшийката и нанизах един...Сеико на ръката преди време,ама щеше да стане беля,щот патката казала на мъжа си,че го е спечелила на томбола,викам: "Ква томбола ма,саата е на 35 лазарника" И хубо ,че Иван не вдява хич от часовници иначе щеше да стане като в оня виц,дет се прибрал един от командировка и на балкона кът излязъл да пуши,се сблъскал с един есхибиционист,както майка му го е родила -"Кво праиш тук бе?" "Ами пич,виж с'я бях при съседката ти от горният етаж,ама мъжът и се върна внезапно от командировка и аз кво да правя,взех ,че скочих долу на вашият балкон" а нашият му влиза веднага в положението" Е мъже сме,знаем се.Давай да ти дам едни мои дрехи и беж" Та изпроводил го той,ама след два дни,както си нанкал до цоцураната,изведнъж се събудил с вик и взел да я разтърсва: " Женооооо,мааааа ти ку.......а ,ми ний живеем на последният етаж ма" :lol: Нещо като в Кентърберийски разкази и Декамерон,ама нашенско. Тъй,че всеки с номера си.Има рибки,дет са чели книжки,къде пише,че е много изискано,да те рисува художник,примерно с нищо друго по тях,освен с един саат на китката.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”