Колекцията на atanweb

Има какво да се види
Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от beria » 23 май 2013 20:33

atanweb написа::D Много, много благодаря за хубавите думи. Аз, въобще не се смятам за вещ в това хоби знам, че нищо не знам :lol: . Обичам да вдъхвам живот, на стари вещи които ни заобикалят и безславно изчезват без никой да си спомня повече за тях. Тези вещи носят частици от живота - нашият и на хората около нас и това е малко тъжно нали?
Стремежа за вдъхване на нов живот у нещо старо и красиво усетих когато реших да направя приятна изненада на моят баща. Планирах всичко месеци предварително, събирах части контакти и пари за целта и по-точно реставрирането на любимата вещ - автомобил. Имаме чудесни спомени започнали още в първият момент когато автомобилът стана част от семейството. преди и след Никога няма да забравя моментът в който върнах колата на нищо неподозиращият ми баща погледът, усмивката и щастието струяха от него. Все още пазя автомобилът в плевника на бащината къща и не бих се разделил с тази вещ защото бих изгубил спомените си които не можеш да си купиш.
И до ден днешен харесвам много старите европейски автомобили от 70-80-те години. Надпреварата за качествена изработка е била в зенита си в тези години. Всички големи марки са направили най-добрите си модели в тази автомобилна епоха, когато автомобилът значеше повече. Следвам тази логика и при останалите вещи които ни заобикалят. В днешно време всичко около нас е фалшиво и лишено от живот,... от истински живот. Харесвам старите италиански автомобили и имам 3 модела от тях независимо от общото мнения за техните недостатъци. Интересно е, че същото това чувство откривам в старите часовници, които са били създадени да служат на човека и да бъдат неотлъчно до тях като близък приятел. Непрекъснато благодарение на вас се убеждавам, че в миналия век заводите са работили за да направят щастливи хората, докато сегашната логика е изродена и е обратна на очакваното, но умело завоалирана в изящество с ниска цена.
Тук накратко ви разказах как, аз чувствам нещата и от къде идва моята симпатия към тези съвършенно уникални и все пак несъвършенни поради човешкия си произход творения. Ще идват дни в които нишката ще се прекъсне изцяло и само колекции подобни на нашите ще показват миналото - истинското човешко минало. Затова събираите колкото се може повече красиви парчета от този пъзел за да го предадем на бъдещето.
Много точно казано. Това е една от причините да започна да колекционирам стари часовници (бих колекционирал и стари автомобили, ако някой ден мога да си го позволя).
Има нещо сбъркано в днешната икономическа доктрина: да стимулираме разстежа чрез насърчаване на потреблението. А ако нещо е добре направено и може да ти върши работа двйсетина години, защо да купуваш ново? Именно поради това се произвеждат 'еднодневки' във всяка сфера на промишлеността.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 13 юни 2013 09:27

Здравейте, с голямо удоволствие поставям Молния като част от колекцията ми и спомените от детството.
Предполагам всички симпатизират на тези прекрасни часовници които са част от историята на нашите бащи и дядовци и дори старата семейна къща на чиято стена и до днес висят окачени на пирон някоя и друга Молния.

Започвам с часовниците които са ми наследство от баща ми, а той от своя страна ги наследи от дядо ми. Те са най-ценните часовници за мен и винаги ще останат такива. Надявам се да останат в семейството ми и да носят спомените вовеки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дълго време не се интересувах от Молния тъй като имах чудесно запазени модели от най-често срещаните. Случайността и късмета обаче ми предоставиха възможност да срещна следващите прекрасни часовници в отлично бих казъл ново състояние:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Скоро попаднах и на моделът "СКАЗ ОБ УРАЛЕ" които ме впечатли и стана част от колекцията ми.
Изображение

Изображение

Изображение

двоен заден капак
Изображение

Изображение

Още една от големите джобни Молния. Цветът на циферблата е по различен от другите и е леко в жълтеникав нюанс.

Изображение
Изображение
Изображение
когато го снимах не забелязах, че минутната стрелка не е фиксирана правилно, но веднага след това съм я оправил и всичко и е ОК.

Mint уникално запазен на снимките не е с полирано стъкло, но е прекрасен.
Изображение
Изображение
Изображение

Ветерани но красиви
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

още един "Сказ...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от clockwiser » 13 юни 2013 10:16

:clap: :bravo :thumbup:
Великолепно представяне. Досега не обръщах внимание на Молниите, но вече чувствам романтиката им!

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от DHM » 13 юни 2013 11:40

Красота :bravo А последните три снимки са уникални :clap: Поздравления Саше :b
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Seikosha » 13 юни 2013 14:32

Висш пилотаж във фотографията и чудесни представители на тая легендарна марка. :bravo
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Prisadov » 13 юни 2013 16:55

Много добро представяне....нехаресвам джобни но сега немога да се спра да гледам снимките ти !

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 13 юни 2013 17:24

Благодаря ви от сърце, думите ви много ме радват.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 19 ное 2013 16:03

Една отлична бройка с кутийка и добре работеща без да е профилактирана през последните 25-30 години - +20сек/24ч.
Изображение
Изображение
Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от plamenhar » 19 ное 2013 16:49

Много хубави часовници,представяне и снимки.
Чак ме засърбя да взема да събирам Молнии.
То май има толкова модели,че ще е трудно да се съберат всички.

Моя приятел много хареса Молнията и пита за още. :D

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 23 дек 2013 16:02

Първият ми Кристалл
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Pavlin » 23 дек 2013 23:56

Работи ли? Липсва колелцето от регулатора.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от miroman » 24 дек 2013 00:11

3017 написа:Работи ли? Липсва колелцето от регулатора.
Не само колелцето, и пружинката е счупена. А в другата тема пишеш, че балансът бил друг. Според мен не е друг, за обикновена тънка Мълния е.
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от storyteller » 24 дек 2013 07:43

Много красиви Молнии, съжалявам, че съм изпуснал тази тема. Прекрасно представени, на мен думите ми харесаха дори повече от фотографиите.
Дано 2014 ти донесе и някоя Искра - техните механизми също са произведение на изкуството.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 24 дек 2013 10:05

Здравейте, радвам се, че ви харесват тези джобни съкровища.
Кристал-а работи добре, изкарва целия резерв на пружината си с прилична точност. Не съм пипал нищо по неговия механизъм. Да вижда се че регулатора на баланса е непълен, но все пак механизмът изглежда много добре.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 16 фев 2014 14:28

Ето и последния върнат към живот:
Изображение
Изображение
Изображение

тук съм забравил да добавя и локомотива:
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”