Амфибии и Командирски

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 07 юли 2013 09:27

rosen_er написа:Една не точно Amphibian :) Преди време колега намери и ми подари тази Amphibian:

Изображение


Беше с това "простреляното" стъкло.Имаше и готина секундна стрелка,но друг колега пожела да го разгледа и аз бях свалил стъклото и съответно стрелката я хвана липсата.Умрях от мъка ,но така и не се намери.Много странна ,рекламна Amphibian нали?
Това бях написал и на колегата Atanweb.Бях я забравил, но накарах колегата Сашо да направи един безел по чертеж от руския форум и реших да го монтирам на нея,защото неѝния не беше в добра форма :D .Ето какво се получи,снимките са на осветление и не са добри :-o
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
С обикновено стъкло и странна секундна........а бе мод :D Не ме съдете строго,кога ще видите друг път "Amphibian" с такъв цифер?Какво рекламира според Вас -ММЦ Приморско ли?
Вчера на Битака ми се мерна този запазен безел.Реших да го пробвам на "Мацата". Ето резултата:
Изображение Изображение
Вътрешният размер се оказа все едно за този часовник е правен :) Една идея е по-тесен от необходимото,но тази амфибия и без това е леко "странна" :wink:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 07 юли 2013 10:24

Направо си го заковал. Страхотен е. А като знам какъв беше когато го намери. Сега е време да го поносиш. Така или иначе е в клуб франкен. пък и от стомана, дори след време да му намериш друг безел може да го полираш. Радвай му се това лято по плажа.. там е неговата съдба - ММЦ.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 14 юли 2013 18:14

Този Командир заслужава място и в тази тема:
Изображение Изображение Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от DHM » 24 авг 2013 18:09

И от мен :)
Изображение

Изображение

Изображение
.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 25 авг 2013 17:33

С циферблат отЛюдмила:

Изображение

не съм доволен от снимките тъй като съм доближил прекалено много обектива и има деформиране, часовникът изглежда с нереални пропорции.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от DHM » 25 авг 2013 17:43

Цифера изглежда много хубав n_thumbsup
.

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от danailhristov » 26 авг 2013 08:51

абе колеги откъде ги взимате тези готини циферблати даите един и за моята амфибия.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 26 авг 2013 18:43

Дани, мисля, че не е хубаво да се смесва командирския с амфибията. Макар, че нося такъв франкен и си го обичам знам, че не е автентичен. Амфибийте са или с надпис Амфибия или Восток. Другите които съм виждал са новодел и са с цел заливане на пазара без да се спазва старата идея за създаването на този модел и са с дата т.е. 2414 или автомат 21к. Показания от Митко си е оригинал щото си пише Восток.
Гледам в продажба са много такива, изтърбушена амфибия и сложен механизъм с цифер от Командирски не се подлъгвай истинската стара Амфибия е без дата ако намериш с малкия калибър 2209 ще си късметлия.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от DHM » 26 авг 2013 19:01

Предложих ето тази на колегата Дани:

Изображение

но тя вече има нов собственик....
.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 26 авг 2013 19:27

Страхотна е, честито на новия собственик, чудно ми е Митко как си я прежалил. Бял изчистен циферблат е класика и за мен спец. е най-красив. (имам такъв)
Изображение
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 26 авг 2013 19:30

atanweb написа:Дани, мисля, че не е хубаво да се смесва командирския с амфибията. Макар, че нося такъв франкен и си го обичам знам, че не е автентичен. Амфибийте са или с надпис Амфибия или Vostok. Другите които съм виждал са новодел и са с цел заливане на пазара без да се спазва старата идея за създаването на този модел и са с дата т.е. 2414 или автомат 21к. Показания от Митко си е оригинал щото си пише Vostok.
Гледам в продажба са много такива, изтърбушена амфибия и сложен механизъм с цифер от Командирски не се подлъгвай истинската стара Амфибия е без дата ако намериш с малкия калибър 2209 ще си късметлия.
А бе маѝ не е точно така.Има такива Командирски:
Изображение Изображение
и една от колегата Колаксъзов
Изображение Изображение
В руският форум са на мнение,че това са Командирски .

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 26 авг 2013 19:38

:fool: нямам отговор, вероятно си прав.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от DHM » 26 авг 2013 21:48

Роска и аз съм виждал такива, но според моето скромно мнение.....да ме прощават братушките, но цифера е последното нещо определящо идентичността на един часовник. За мен стоманената каса, водоустойчивостта, надшиса на задния капак и т.н. го определят по-скоро като Амфибия, отколкото като Командирски.
Саше, часовника си го купих лично за мен :) Отдавна си търсех такъв с идеята за ежедневен часовник. Но се оказа, че не ми е на къдем, а и ми създаде грижи още като го купих....Аз като не ми тръгне с един часовник го разкарвам и не го мисля :)
.

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от danailhristov » 27 авг 2013 08:24

да всички са прави не само циферблата определя даден часовник корпуса надписа амфибия отзад всичко си има дадена стойност.моя циферблат си е оригинален също но не е толкова ефектен ако имаше една подводница на него.иначе часовничето си е супер.редувам си ги и трите всеки ден различни.поздрави на всички.голяма радост са тези малки механични приятели даже само това да ги навивам и да си сверявам баланса за точност ми деиства успокояващо и радостно.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 27 авг 2013 08:49

DHM написа:Роска и аз съм виждал такива, но според моето скромно мнение.....да ме прощават братушките, но цифера е последното нещо определящо идентичността на един часовник. За мен стоманената каса, водоустойчивостта, надшиса на задния капак и т.н. го определят по-скоро като Амфибия, отколкото като Командирски.
Саше, часовника си го купих лично за мен :) Отдавна си търсех такъв с идеята за ежедневен часовник. Но се оказа, че не ми е на къдем, а и ми създаде грижи още като го купих....Аз като не ми тръгне с един часовник го разкарвам и не го мисля :)
Тезата им е ,че Командирски има в много различни типове каси и щом е обозначен като "Командирски" на цифера значи е такъв :) .Тук малко се свързва и с позицията на atanweb
atanweb написа: Амфибийте са или с надпис Амфибия или Vostok.
Пък и май само с този дизайн съм виждал Командирски в касата на Амфибия.Може да има връзка тематичния цифер от серията "Командир на подводна лодка" с типа каса.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”