Снимки и клипчета

Тук пишем за каквото се сетим
Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Снимки и клипчета

Мнение от Prisadov » 06 юни 2013 17:17

Ето още една сполучлива снимка за мен...дано и вас да ви хареса....
Часовничето е Ракета Cardinal....още търся части за нея и тогава ще я представя...

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Снимки и клипчета

Мнение от atanweb » 13 юни 2013 16:01

Днес научих що е то steampunk и съм силно впечатлен от резултатите в гугъл
Поздрав за Пламбата макар и компютърно създадено.
http://www.wallpowper.com/wallpaper/201 ... 609859.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
със струни не можах да намеря...
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Снимки и клипчета

Мнение от atanweb » 13 юни 2013 16:14

И още .. дано да не досаждам:
Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Снимки и клипчета

Мнение от Pavlin » 13 юни 2013 16:19

Егати изродщината! Това за Пламката и на мен ми хареса :)

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Снимки и клипчета

Мнение от dreadx » 17 юни 2013 00:56

atanweb написа:...със струни не можах да намеря...
http://auction.bg/item.php?id=1402910
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 15 юли 2013 16:13

устройството на това с което се правят снимки и клипчета На фотоапаратите знам дотолкова доколкото да ги сложа на автоматичен и карамфилчето Но като във един виц в който питат чукчи какви искат да бъдат Един казва искам да съм еленовъд друг иска да е ловец а товарищ Номоноков казал ,,Я буду писатель ,, Да ведь тьй неграмотны товарищ Номомоков ,,,Именно поетому буду писатель а не читатель ,,отговорил чукчата
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ей туй му е матката и я буду трошатель а не сниматель Не можах да сдържа гръцкия си нос да не го навра и то дълбоко Ам то фасулска му работа бе и вместо фотографски напъни ще отворя фотосервиз -по доходно е и безопасно че какъвто съм серсемин като нищо ще тикна обектива където не трябва :lol:
Изображение
засега няма да бъркам в обектива

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Снимки и клипчета

Мнение от dreadx » 15 юли 2013 19:56

хихихи - браво! като знам как вътре са 3-4 платки, омотани с кабели - изобщо не ми се отваря какъвто и да е фотоапарат. Внимавай да не попаднат прашинки на сензора и обектива, при сглобяването внимателно ги махни всичките. Те няма да са на фокус, но ако останат ще се виждат като по-тъмна прозрачна точка. Най-добре ако е възможно изобщо да не махаш сензора от сглобката с обектива. И внимавай да не те изпере тока от светкавицата. Също ако разбъзикаш настройките на фокуса и датчиците за крайни положения на обектива може да се наложи да калибрираш фотоапарата със софтуер, който най-вероятно нямаш.

edit: Всъщност защо си разглобил апарата?
Последна промяна 1 на dreadx, променена общо 15 пъти

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Снимки и клипчета

Мнение от Seikosha » 15 юли 2013 21:02

Хубаво ,че се обади и ти бе електронна птицо проскубана :lol: ,че на тоя зеленчук му обяснявам от месеци,че апарат(фото) не е кат да сглобяваш Омега с машина от Сакура ,ам не вдява и иска да е по негов тертип,да снима и микроорганизмите дет се въдят в саатите,че да са и визуално добре осветени отвсякъде,сиреч микрофлората да му е като антипод на макрофлората ,дет произвежда незнайно как в градината и с незнайно какви субстанции я пои. Ама се сещам за един виц: Попитали радио Ереван: "Вярно ли е ,че около Чернобил имало много четирилистни детелини и могат ли да се наберат лесно? Радиото след няколко секундни смущения,отговаря: "Вярно е,че има такива,ам трудно се хващат,щот бързо бягат" :mrgreen:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 16 юли 2013 05:58

dreadx написа:хихихи - браво! като знам как вътре са 3-4 платки, омотани с кабели - изобщо не ми се отваря какъвто и да е фотоапарат. Внимавай да не попаднат прашинки на сензора и обектива, при сглобяването внимателно ги махни всичките. Те няма да са на фокус, но ако останат ще се виждат като по-тъмна прозрачна точка. Най-добре ако е възможно изобщо да не махаш сензора от сглобката с обектива. И внимавай да не те изпере тока от светкавицата. Също ако разбъзикаш настройките на фокуса и датчиците за крайни положения на обектива може да се наложи да калибрираш фотоапарата със софтуер, който най-вероятно нямаш.

edit: Всъщност защо си разглобил апарата?
Сейхуй виж го бе,ето един пост в който не успя да напише нито една простотия :lol: Той можел и смислено да пише :clap: а не само глупости за което тъй невъздържано го заръфа nono Сигурно си бил в цикъл В тоя ДРЕМЕХИКС има потенциал да знаеш Казаха че му било повредено нещо с А 7095-342 А на туй ми излезе ССД което ще рече матката на фотоапарата и аз го обърнах с хастара на вънка да я намеря Ся се сетих сине мой ДРЕАХИКС че май пак ръсна глупост по навик Ам нали съм снимал сензора отделно от обектива бе доколкото гледам на туй му викат ССД-МАТРИЦА демек и как да ме изпере тока като първата ми работа беше да му сваля карта памет и контейнера с батериите За теснотията не бери грижа При часовниците е къде къде по тясно Не успях да направя никаква беля

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Снимки и клипчета

Мнение от nevenbekriev » 16 юли 2013 07:29

Той токът ще те прасне от тези големите кондензатори
http://s23.postimg.org/x4zuf4fcq/IMG_0683.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
дето се зареждат до към 300 V, ако го разглобиш със заредена светкавица.

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Снимки и клипчета

Мнение от dreadx » 16 юли 2013 07:48

Аха.. И сега остава да разглобиш още един - същия модел апарат, за да включиш в него и тестваш CCD-то?

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 16 юли 2013 07:56

аууу кат не слушам какво ми казваше мама май ще ми пати главата Триста V ;май е повече от220V-в какво съм се забъркал :o Не си цоцам кротко бирицата или новата ракийка със суперкачество домати за салатка ами ровя и то в най омразното ми Аз и крушки в къщи си не барам да сменям а карам или жената или в краен случай ако я няма викам електричар http://www.ebay.com/itm/171062565560?ss ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false; Копнах детайла и вече пътува към Митекасаба в кунките ми Ако тия двата църните кондензатора не ме усмъртят може и да го сглобя И не може ли да ги разредя на някой бент на Марица като потопя платката Белким някой мустакат вместо мене обърне корема

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Снимки и клипчета

Мнение от nevenbekriev » 16 юли 2013 15:16

Най-много да се стреснеш, корема няма как да го обърнеш точно от това. Те вече трябва да са се разредили. На платката трябва да си има съпротивление за тая работа.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Снимки и клипчета

Мнение от plamenhar » 16 юли 2013 16:23

atanweb написа:Днес научих що е то steampunk и съм силно впечатлен от резултатите в гугъл
Поздрав за Пламбата макар и компютърно създадено.
http://www.wallpowper.com/wallpaper/201 ... 609859.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
със струни не можах да намеря...
Чак сега видях,че и аз съм намесен в тази тема.
Много добре са ги направили тези тромпети.
А и по надолу цигулката с гайката ...
То голямо наддаване е паднало...
Имам такава,ама казах на жената да я разкара,че жестоко ми е писнало от цигулки и свирене на тях. :diablo:

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 21 юли 2013 19:46

Изображение

Изображение
опитвам се да овладея всички табиети във фотографията щот съм амбициран
Изображение
Верка Кучка като всички други но като че ли на нея вярвам дори и да не ми казва че ме обича :)

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”