Buletronic

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Buletronic

Мнение от rosen_er » 31 мар 2013 17:01

plamenhar написа:Мисля,че "Булетроник"имаше и преди това-тези със светещите в червено цифри.
Останало ми е в паметта,че тези светещите са преди течните кристали.
:thumbup:
Спомних си тези думи от пост в "Колекцията на Clockwiser" ,когато чух една госпожа ромка да ми казва,че за по-малко от 1лев няма да ми го даде този часовник :D .А ето го и него:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Помислих си ,че може да съм имал късмет за нов часовник,защото беше с това ластиче ,което на Битака ми се стори като връв от етикет,а и изглеждаше като на снимките(даже не съм го почиствал).Купих две батерии(продавача ме метна с по-дебели,хем му подадох истинските в ръка,но какво ми отряза......?) и с молби на ум ги поставих.Ами "нъцки" както се казва - нищо не трепна в червеното око :( Е толкова,нямам понятие дали може нещо да се "пипне" по часовника за да тръгне.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Buletronic

Мнение от Pavlin » 01 апр 2013 17:19

Разглоби ли го на съставните му части? Запазен е, заслужава да се възстанови.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Buletronic

Мнение от rosen_er » 01 апр 2013 17:48

Нищо освен поставяне на батерии не съм правил.Как да процедирам при разглобяване?

lusti
Reactions:
Мнения: 98
Регистриран: 25 фев 2012 23:29

Re: Buletronic

Мнение от lusti » 01 апр 2013 18:01

На снимката с батериите май ми се вижда че контактната пластина която придържа батериите е опряла на обърнатата батерия на + и –,или се лъжа.Ако е опряла още с поставянето батерията се е окасила.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Buletronic

Мнение от plamenhar » 01 апр 2013 18:14

rosen_er написа:Нищо освен поставяне на батерии не съм правил.Как да процедирам при разглобяване?
Ами вадиш машината.Корпуса в топла вода и сапун-леко киснене и после с една стара четка за зъби става като нов.
След това(или преди)оглеждаш вижда ли се платката.Ако да-проверяваш с лупа
пистите как са-има ли окислени и прекъснати.Ако имаш мултицет може да провериш някои.
Първо от пластините за батериите навътре.Обикновено там най много се окисляват пистите.
Заточи му сондите на мултицета,че всичко е дребно.
Ако не се вижда нищо-продължаваш да разглобяваш-вече е по опасно.
Ако не си го правил и не се доверяваш на себе си-на часовникар.
Последна промяна 1 на plamenhar, променена общо 1 пъти

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Buletronic

Мнение от rosen_er » 01 апр 2013 18:16

Така изглежда на снимката само.Имаш в предвид "рогчето" което дава верига към капака ли?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Buletronic

Мнение от rosen_er » 01 апр 2013 19:11

plamenhar написа:
rosen_er написа:Нищо освен поставяне на батерии не съм правил.Как да процедирам при разглобяване?
Ами вадиш машината.Корпуса в топла вода и сапун-леко киснене и после с една стара четка за зъби става като нов.
След това(или преди)оглеждаш вижда ли се платката.Ако да-проверяваш с лупа
пистите как са-има ли окислени и прекъснати.Ако имаш мултицет може да провериш някои.
Първо от пластините за батериите навътре.Обикновено там най много се окисляват пистите.
Заточи му сондите на мултицета,че всичко е дребно.
Ако не се вижда нищо-продължаваш да разглобяваш-вече е по опасно.
Ако не си го правил и не се доверяваш на себе си-на часовникар.
Мислех,че капсулован,но се оказа че не е.Вместо лупа снимам и увеличавам дребните детаѝли.Всичко ми изглежда нормално,но явно не е щом не работи.Ето снимки на платката ,ако виждате нещо казваѝте.
Изображение

Изображение
Плюса и минуса стигат до интеграла.Маѝ ще трябва доктор да го погледне,ама не тая големи надежди.Измиването на касата е......Е.

zhvk19
Reactions:
Мнения: 25
Регистриран: 18 юли 2013 06:11

Re: Buletronic

Мнение от zhvk19 » 25 юли 2013 04:57

И каква му е съдбата на часовника?

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Buletronic

Мнение от nevenbekriev » 25 юли 2013 06:41

Нещо съм я пропуснал тази тема.
По платката всичко изглежда да е наред. Спойките са презапоявани, значи някой се е мъчил да го поправи.
Първо бих измил платката с коресилин и четка за зъби от колофона и каквото друго има по нея. После веднага бих сменил кварца. Ако и от това не тръгне, значи е чипа и няма какво да се направи. Все пак е добре да го направи някой, който се занимава с ремонт на електроника и има осцилоскоп под ръка.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Buletronic

Мнение от rosen_er » 25 юли 2013 08:22

zhvk19 написа:И каква му е съдбата на часовника?
Така си седи :redface

zhvk19
Reactions:
Мнения: 25
Регистриран: 18 юли 2013 06:11

Re: Buletronic

Мнение от zhvk19 » 25 юли 2013 19:19

Имам въпрос! Часовника работи в 12 часов режим AM PM. Може ли да мине 24 часов режим.

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Buletronic

Мнение от dreadx » 25 юли 2013 19:47

Иййй, точно такъв беше моят!
Не изглежда да е ръчкан много, може да се опитам да го поправя.

Не мийте с коресилин, не знам дали може да разтвори или матира прозрачното на дисплея.. (въпреки, че не би трябвало)

хихи - на единичката отпред половин кристалче - това отговаря и на въпроса дали може да показва 24h формат - не може. Беше хубаво да може, но трябва управление за още една цяла цифра.

zhvk19
Reactions:
Мнения: 25
Регистриран: 18 юли 2013 06:11

Re: Buletronic

Мнение от zhvk19 » 25 юли 2013 20:39

"хихи - на единичката отпред половин кристалче - това отговаря и на въпроса дали може да показва 24h формат - не може. Беше хубаво да може, но трябва управление за още една цяла цифра."
Имах една Электроника 5 24часовия формат го показваше с `0:00 ще рече 8 PM, но пък тя можеше ли да мине в 12 часов режим не си спомням!?

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Buletronic

Мнение от dreadx » 16 авг 2013 07:41

А някой има ли снимки на карантиите на такъв Булетроник:
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Buletronic

Мнение от rosen_er » 16 авг 2013 10:22

Не снимка,ами направо ти давам един да го човъркаш заедно с "червения" ако имаш мерак:wink: .Че и един "кафяв" май се подрежда до тях:
Изображение Изображение Изображение
Тия тричките са за "доктор" :mrgreen:

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”