Амфибии и Командирски

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Pavlin » 22 мар 2014 14:45

Не знам колко пари е такъв, но по добре го спри и пусни един търг тук. Аз имам интерес, а предполагам и други ще имат.
А че 300м няма как да стане е ясно :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 22 мар 2014 14:58

Шегувах се с Митака за 303 м :redface Но в Руският форум ,ако не са сменили циферблата има показан подобен 200м.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от DHM » 22 мар 2014 22:42

Росене, какъв е този битакаджийски сбиротак бре??? Само безела му е от Амфибия!!! Цифера си е от обикновен Восток :mrgreen: Всеки аматьор знае, че само Командирските са с датник, Амфибия с датник няма nono камоли пък в такава пластмасова черипаха :mrgreen: Не мога да разбера как можеш да ни пробутваш този ментак lol2 Ако все още очакваш някакви някакви аплодисменти.....................................................................................
Ето ги n_thumbsup icon_clap Ценен е :yahoo А ти си си късметлия :lol: но си го знаеш и без да ти го казвам!!! Да ти е честит :b
.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kapkan » 22 мар 2014 23:21

rosen_er написа:Шегувах се с Митака за 303 м :redface Но в Руският форум ,ако не са сменили циферблата има показан подобен 200м.
Изображение
Аз да питам,стрелките такива ли са им,командирски?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 23 мар 2014 07:20

Такива са стрелките на тези "пластмасовите" Востоци.Не са Амфибии още по-малко Командирски.Просто не са често срещани.Ето една тема за тях в руския форум:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=11311" onclick="window.open(this.href);return false;
DHM написа:Росене, какъв е този битакаджийски сбиротак бре??? Само безела му е от Амфибия!!! Цифера си е от обикновен Восток :mrgreen: Всеки аматьор знае, че само Командирските са с датник, Амфибия с датник няма nono
Има,има.Погледни по-напред в темата.Командирски Амфибии им викат :wink:

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от DHM » 23 мар 2014 09:12

Идеално си е часовничето n_thumbsup Нали си ме знаеш, че няма да съм аз ако не те изгъбаркам малко :D :lol: .....не че и ти си ми останал длъжен де lol2
.

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от ironhorse » 16 апр 2014 19:51

В събота взех няколко часовничета с проблеми. Командирския е за чистене и мазане, а амфибията не може да се сверява. Третия ми е от по-рано, той си работи.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 16 апр 2014 20:06

Колега, амфибията е ценна - 21 камъков автомат в "нептунов" корпус. Направи си я. Ако не ти се занимава съм кандидат.

Черният Командирски е класическо китайско менте. Заказ МОССР, 17 камнеN. капак без винт, корона без винт, скапан базел, който се върти в една посока... класика, описана в литературата.

Вторият командирски с първенството по Самбо е интересна находка.

Поздрави!

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от miroman » 16 апр 2014 20:19

Да използвам темата, за да попитам за един часовник:

Изображение Изображение

Това са снимки на продавача. Докъде стигнахме, да си купувам руски часовници от Китай...

Та, така или иначе съм го платил, как ви се струва, в оригинален вид ли е? На мен ми се струва. че безелът не е от него, но това е малък кахър. Ама този циферблат из нета го виждам в какви ли не каси, та просто не мога да разбера как трябва да е оригинално...

Ако е оригинален (надявам се), няма да е за продажба, само ще си му намеря "оригинален" безел и ще си остане за мен. А уж нямаше да колекционирам руски...

Какво мислите?

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 16 апр 2014 20:28

Според мен радио-руум-а е ОК.
Честито и на двама ви за новите попълнения.
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 16 апр 2014 20:34

Албатрос "Радиорубка" . Рядък цеферблат. Нещо лакът ми се струва изгорял, защото на снимката блести, а и розовото ми се струва боядисвано.
Албатрос са Амфибии, само че без антимагнитен капак. Стрелките трябва да са амфибийни (с триъгълниче накрая на часовата).
По принцип в този корпус (осмостен) върви с базел с 10-20-30-40-50. Късните години го правят и с базел като твоя, но в кръгъл корпус (420).
Има работа по него, за да стане правилно комплектован, но този модел е рядък, така че ако не си дал много пари, намираш една неработеща амфибия за 30-тина лв., взимаш стрелки и базел и се фукаш. :)

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 16 апр 2014 20:35

Ето как трябва да изглежда:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=120062" onclick="window.open(this.href);return false;

Тук на пета страница можеш да видиш един такъв, който си сглобих с нов циферблат (без надпис Альбатрос) с другия базел от същата епоха, който върви с осмостен.

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от ironhorse » 16 апр 2014 21:14

clockwiser написа:Колега, амфибията е ценна - 21 камъков автомат в "нептунов" корпус. Направи си я. Ако не ти се занимава съм кандидат.

Черният Командирски е класическо китайско менте. Заказ МОССР, 17 камнеN. капак без винт, корона без винт, скапан базел, който се върти в една посока... класика, описана в литературата.

Вторият командирски с първенството по Самбо е интересна находка.

Поздрави!
И на мен командирския не ми хареса особено, а то имало защо. Амфибията вероятно е с проблем в делителното колело и карамфила, като махна циферблата тия дни, ще видя какво е. Не съм решил още дали да си я оставя, като я оправя ако реша да я махна, ще ти пиша ЛС. А на командирския може да му прехвърля механиката в един оригинален корпус.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от miroman » 16 апр 2014 21:16

Благодаря за бързата реакция :)
В темата накрая има един линк към ЕБей с един NOS Radioroom, с осмоъгълна каса, но с друг безел: http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl ... %253D&orig" onclick="window.open(this.href);return false;
Той безелът друг, но различен от моя.

За стрелките си прав. Ще търся други за смяна. А дали механизмът може да е от "скосените", или трябва да е от "правоъгълните"?

А за парите - цената не бих казал, че е ниска, но "разумна". Така или иначе за редките модели "разумната цена" е нещо относително :)

Поздрави.
clockwiser написа:Албатрос "Радиорубка" . Рядък цеферблат. Нещо лакът ми се струва изгорял, защото на снимката блести, а и розовото ми се струва боядисвано.
Албатрос са Амфибии, само че без антимагнитен капак. Стрелките трябва да са амфибийни (с триъгълниче накрая на часовата).
По принцип в този корпус (осмостен) върви с базел с 10-20-30-40-50. Късните години го правят и с базел като твоя, но в кръгъл корпус (420).
Има работа по него, за да стане правилно комплектован, но този модел е рядък, така че ако не си дал много пари, намираш една неработеща амфибия за 30-тина лв., взимаш стрелки и базел и се фукаш. :)
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 16 апр 2014 23:06

Осмоъгълника се среща и с двата безела - застъпват се в един период. На мен по-изчистения (без цифри) ми харесва повече и затова си сглобих рубката с такъв. А и по-често се намират.

По принцип Албатросите съм ги виждал само в скосения механизъм, но може да влезе и другият а и вероятно е имало и с него. . Не съм силен в механизмите, някой колега да каже.

Стрелки - можеш да си купиш чисто нов комплект в meranom, но според мен нови ще стоят неестествено лъскаво на часовник с видима "патина на времето". По-добре намери някоя поизстрадала Амфибия и ще заспи.
Последна промяна 1 на clockwiser, променена общо 16 пъти

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”