Ruhla

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Ruhla

Мнение от dreadx » 14 сеп 2013 23:02

Винаги са ми били интересни тези технологии - как с подръчни материали да направим нещо. А може ли да стане с готова диамантена пила?
Патронникът захваща оста, а откъм ролката предполагам, че не стърчи достатъчно ос. Върху ролката ли стягаме патронника?

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Ruhla

Мнение от nevenbekriev » 14 сеп 2013 23:25

dreadx написа:Винаги са ми били интересни тези технологии - как с подръчни материали да направим нещо. А може ли да стане с готова диамантена пила?
Патронникът захваща оста, а откъм ролката предполагам, че не стърчи достатъчно ос. Върху ролката ли стягаме патронника?
Може и с готова пила, ама не тези китайските дето се продават навсякъде. Те са толкова груби, че изобщо не стават за това. Има специални пили за шлифоване и полиране, ама и аз нямам идея откъде да си намеря такива.
Ролката е част от оста. Намира се съвсем отдолу, веднага над конуса Патронникът стяга върху ролката, обаче трябва да се съобразим с това, че ролката има издълбана вдлъбнатина и челюстите да не попадат върху нея. Така и импулсния щифт ще е между челюстите

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Вах!

Мнение от varban » 11 окт 2013 23:28

Е те такова животно нема:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от varban » 11 окт 2013 23:50

Само 95 кинта, и тая фергелтунгсухра е ваша:
http://auction.bg/item.php?id=153310" onclick="window.open(this.href);return false;

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Гатанката на Сейкоша-сан (+)

Мнение от мitakaaa » 24 май 2014 22:48

За камъни не пише нищо,


Също много отдавна поправих един от еднодневките, но с рубинени конусни чашки на баланса,
Знам за съществуването на РУЛА с 2 камъка, 5 камъка и 7 камъка - но в момента немога да го докажа. Може би утре ако се заформи интерес.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от varban » 24 май 2014 23:14

Майсторе, не доказвай нищо. Кефи се, пък ако чат-пат показваш, ще е полезно. На мен Рулите тип тенеке ми харесват! Това е другата крайност, не като с рубините. И пак се иска много, за да стане.
А имат и доста добри кварцета :-)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ruhla

Мнение от rosen_er » 25 май 2014 08:31

Имам и аз няколко струва ми се интересни Ruhla:
"бронзова" - любимият ми от тази марка
Изображение Изображение
"16 Rubis" :wink: В стоманена каса мисля:
Изображение Изображение
И тези няколко "световно време":Първият -стоманена каса :wink:
Изображение Изображение

Изображение Изображение
Без Adam-са :)
А и тези двата:
Изображение Изображение
Кварца за "наши" момчета по онова време :lol:

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от Pavlin » 25 май 2014 11:01

rosen_er написа:...И тези няколко "световно време":Първият -стоманена каса :wink:
Изображение
Да не ти ги продадоха за стоманен? :wink:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ruhla

Мнение от rosen_er » 25 май 2014 11:08

Не бре,аз така реших.Не е ли?Продадоха ми го 6 кинта след дълго пазарене.Отдавна беше.Известно време го носих,супер се представи като точност ,особено пък с такава машина. :)Пълна имитация на един модел на glashutte.
П.П. Ето на този:
Изображение
Изображение
Или нещо между двата :wink:

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от Pavlin » 25 май 2014 11:48

Хромиран трябва да е. Няма как да хвърлят средства за стоманена каса и да монтират този механизъм.
Като фасон страшно много ми харесва, но тази машина наистина отблъсква. Чак не мога да осмисля, че германците са допуснали такова нещо!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ruhla

Мнение от rosen_er » 25 май 2014 11:53

Тогава остава да е съвсем нов,но мен лично ме заблуди.......даже още не съм сигурен :)
П.П.На капак е написано "Edelstahl Boden" ,ако означава стоманен капак......е ясно.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Ruhla

Мнение от мitakaaa » 25 май 2014 14:30

varban написа:Майсторе, не доказвай нищо. Кефи се, пък ако чат-пат показваш, ще е полезно. На мен Рулите тип тенеке ми харесват! Това е другата крайност, не като с рубините. И пак се иска много, за да стане.
А имат и доста добри кварцета :-)
Прерових рулите щото знам че има такива (по спомени от предишното ровене) и намерих само тази с 2 рубини - в момента машината и е от тези без камъните , но има някъде и оригиналната. Ще се намери и ще окомплектовам такава - каси има бол - ще се намери. Като стане готова ще мине в страничката ми за показ.
Изображение

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Ruhla

Мнение от nevenbekriev » 26 май 2014 07:33

Pavlin написа:Чак не мога да осмисля, че германците са допуснали такова нещо!
Това може да се изкоментира, същото важи и за автомобилите на ГДР, Вартбург и Трабант. Все си мисля, че не е било позволено на източните немци да направят истински автомобили с нормални двигатели, защото веднага биха засенчили най-добрите в света - тези на СССР.
А часовниците - еднодневки са просто едно друго нещо - един колега от Македония би казал авторитетно: jебеш - фъргаш - ово е стандард!!! А у нас даже "резинотехническото изделие #2" се изпираше и се използваше повторно, че и повече пъти.
Истината е, че на фасон ги бяха докарали, бяха модерни, екзотични и събираха погледите както стоките от кореком. Имаше и херметични!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от varban » 26 май 2014 08:15

Де да знам :)
Кварцетата на ГДР са пъкнали малко по-рано от съветските. Вярно, че първите са били на базата на тенекиения 24 калибър, като него без нито един камък: http://www.crazywatches.pl/ruhla-28-quartz-1977" onclick="window.open(this.href);return false;
ама след първия механизъм идват и други.
Ето една статия, преведена прилично на руски: http://forum.watch.ru/showpost.php?p=19 ... ostcount=7" onclick="window.open(this.href);return false; (давам руския превод, щото лично аз чета на английски няколко пъти по-бавно и не усещам добре езика). Оригиналът е писан от немец на английски, така че... абе, глобализация :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от varban » 26 май 2014 08:26

А за 24 калибър тип "тенеке" - аз гледам на него малко от по-друг ъгъл. Гедерейците успяха да направят механизъм, годен за автоматизирано производство. Да не мислите, че Великият и Ужасен 2609НА е нещо много по-различно?!
Принципната разлика между 24 Рухла и 26 Ракета, когато и едните, и другите са бълвани в милиони бройки годишно, е само в това, че... в Ракетата има камъни. Иначе мостове, платини - и на единия, и на другия си е щамповка. Е, машината на братята е по-близко до привичните часовници по външен вид - ми сигурно по-яки преси са сложили :)

Ще се отплесна пак по Ракетата... крадена ли? Айде бе! Това си е механизъм, правен в КБ на завода, и максимално приспособен точно за него. Вземали са детайли и възли от по-предните, стъпили са на стандартни часовникови камъни, конструирали са го по кинематична схема, която е проста и надеждна, заимствали са и от другите, и от себе си.

Ама приликата с 24 Рула е очевидна. Щампована платина, минимална механична обработка... ЦПУ ли? Ми да, сигурно, ама не за детайлите, а за щампите :)
В Рулата има направо разпробити отвори за колелетата, в Ракетата - гнезда за камъните, в които гнезда машини от Углич, приспособени и доизкосурени в ПЧЗ, са слагали камъни.
И после - автоматична сборка. Както и при Рулата.

Айде давайте камъни и табуретки :)

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”