Колекция от стари часовници.....

Има какво да се види
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от rosen_er » 12 мар 2014 17:05

Браво ,добре си ги подредил. icon_clap Само веднъж съм срещал Победа в такава каса (даже беше и с такъв циферблат),но беше в много лошо състояние.А и да си призная ,се усъмних в оригиналността на касата и .Но явно е имало такива.

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 13 мар 2014 22:47

Благодаря !!!
Радвам се че ви харесват :)
Пламене....рухлата е уникална,май няма да се задържи много че един приятел и е метнал мерак и ще отиде,но не ми е първата такава :D а Митака не ги уважава сигурно защото той е фен на руското и го разбирам....но всеки луд с номера си......най важното е това което ти попадне да ти хареса и да знаеш че ще се прибере с теб :)


Поздрави Злати :)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от plamenhar » 13 мар 2014 22:51

Е,чак уникална-в момента държа в ръце същата,само,че с цифри.
Циферблата има един вертикален ригъл,нали?
Абсолютно запазена,но не ще да върви.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от DHM » 14 мар 2014 01:17

plamenhar написа:Е,чак уникална-в момента държа в ръце същата,само,че с цифри.
Циферблата има един вертикален ригъл,нали?
Абсолютно запазена,но не ще да върви.
Ми как да върви като е Руула lol2 и после Митака това, Митака онова :lol:
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от rosen_er » 14 мар 2014 10:10

plamenhar написа:Е,чак уникална-в момента държа в ръце същата,само,че с цифри.
.
По битака интересните руските силно намаляха,но подобни Ruhla все още са доста често срещани.По интересни са ми от този тип,въпреки че като машина разлика никаква:
Изображение
Тук и един ADAMS се е промъкнал,че е стара снимка.Този с веригата е в стоманена каса ,работи изненадващо много добре и понякога го поносвам. :)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от plamenhar » 14 мар 2014 11:17

Утре съм там.Пазете сееее... lol2

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от DHM » 14 мар 2014 22:12

Тя: Мило, ще ме пазиш ли?
Той: Да, мило!!!
В сублимния момент той: "ВАРДАААААААААААА!!!!!!!!!!!!!" lol2
.

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 26 май 2014 21:20

Отдавна не съм показвал нови неща но е малко суша и предпочитам нещата които намирам да се приведът в по добри състояния и затова сега ще ви покажа само една радост която въстових с цел подарък......Кама са часовници които се ценят в доста в моето семейство и затова попадне ли ми някое го взимам винаги.....

Историята им започва отще през средата на 50те години когато се ражда баща ми.....и по случай това дядо ми си купува кама в годината когато баща ми се е родил.....мисля че съм я показвал в тамата си.....Бог да го прости.....носише си камата винаги независимо другите часовници които имаше.....дори и сега си го пазя така както си го остави....със всичката мрасотия и драскоти.....отлеснах се.....извинявайте....

Та баща ми и майка ми скоро имаха Юбилей и с брат ми искахме да им подарим нещо ценно което да си им остане за спомен.....доста време ми трябваше да намеря Кама пак от точно тази година но както всички тук знаем постоянството се възнаграждава....


Изображение
Ето как изглежда тази красота вече въстановена......циферблата беше малко зацапан но успях да го почистя и мисля че светна.....маркерите не съм ги барал но след почистването светнаха.....касата е повече от запазена а стъклото е оригиналното и е като ново нищо че не е полирано....само едната срелка е празна но на него и така си му харесва.....голяма радост е...

А ето и снимка от вечерта след като му ги подарихме.....
Изображение
Толкова емоция има в тази снимка.....обожавам я.....хваната на бързо с телефон но толкова истинска....

Дано да изкара още толкова години.....а да не говорим че найстина ще бъде ценена и пазена :)

Поздрави и хубави слънчеви дни на всички....

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от atanweb » 26 май 2014 21:25

Благодаря, че ни потопи в историята на часовника.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от varban » 26 май 2014 21:47

Браво!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin » 26 май 2014 22:14

Толкова много емоции в един пост... Поздравления Присадов!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от rosen_er » 27 май 2014 08:18

Обичам такива истински истории!

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 28 май 2014 11:26

Благодаря ви :) Радвам се че ви е харесало ....

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Prisadov » 27 сеп 2014 19:26

Скоро не съм показвал нови придобвки....не че няма....но май сушата става все по голяма.....а и имах лични неща за разрешаване....но нека споделя с вас малкото радости които посъбрах....
Изображение
Ще започна с това Дайвърче на Timex.....има нещо което толкова ме привлича в дайвърите....а този е в прекрасно състояние.....стрелките изглеждат страхотно....2ро от този модел ми е :)

Изображение
Една прекасна Certina закупена от много уважаван от мен човек.....Благодарности за големият жест....найстина страхотно часовниче.....имах и 2ро такова и за моя огромна радост също си остана във форума ни....

Изображение
Още една радост на Timex....много чаровен дизайн но за съжаление неработи.....пак си ме радва.....има нещо неподравено в него.....благодарности на Miroman

Изображение
Едно часовниче което от доста време искам да притежавам....найстина много красив циферблат.....обожавам зелените циферблати....липсва червената секундарна стрелка но пак си ме радва :)

Изображение
Още една съветска Радост.....''Wostok Calatrava"..... малко смело му казвам така ,но толкова ми прилича на класическия модел на Patek.... найстина много красив дрес часовник.....а и бюджетен.....до сега не бях попадал на толкова запазена каса :)

Изображение
Една радост със запазена каса но времето е взело своята частица от циферблата.....прекрасен надпис Seconda......определено красив часовник

Изображение
Продължавам с любимите ми шфейцарчета.....страхотно остарял циферблат и излъчване.....военно....найстина красив часовник.....а и доста дочен...

Изображение
Още една радост.....прекрасен циферблат.....стрелките са малко бъркотия и секундарната я няма но е красавец.....патентите са част от лъговете....не са махат.....но не мисля че са залепяни а си е така....определено е красавец....

Изображение
Стахотно часовниче.....масивно....екстравагантно.....а и този циферблат.....голяма радост си е ...

Изображение

Изображение
И един от най красивите часовници за мен.....изклютелно съм щаслив че попаднах на него.....страхотен дайвър в страхотно състояние.....са съжаление без безел.....но му сложих една меш верижка и заспа.....а и стрелките си светят прилично :yahoo .....но доста блестяя и труден за снимане.....определено зачосвниче за носене

И за финал....


Изображение

Нещо което исках...търсих и за мой голям късмет намерих......доста време ми трябваше за да се въстанови.....мислех да го пусна в конкурс но минаха няколко месеца от както започна дългото реставриране.....а и има още работа....все още му търся тиражна плочка и секундарна стрелка....за жалост незнам и какъв цвят е.....но поне вече работи ....мисля че и другите стрелки трябва да се сменят но няма да мога да намеря оригинални.....за сега така ще остане но дано и да оправя другите косури...

това е за сега от мен дано и на вас ви харесат така както ме радват и мен :)

Поздрави Злати.....
Последна промяна 1 на Prisadov, променена общо 27 пъти

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Колекция от стари часовници.....

Мнение от Pavlin2 » 27 сеп 2014 20:14

Дай да ги видим.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”