Коментари към предложенията за м. Юли

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от nevenbekriev » 12 юли 2014 17:30

trk2 написа:Мисля, че имам някакъв необясним късмет с тия морски хронометри, може би за сметка на любовта :)
icon_crazy n_thumbsup
Остава да ти пожелаем по-голям късмет в любовта, че и за другите да останат хронометри :mrgreen:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 12 юли 2014 18:18

Предполагам ,че чудесният приятелски подарък n_thumbsup е съвсем пресен,а не от миналият или следващият месец,за да се спазят правилата формално де. Този няма да коментирам nono достатъчно се изприказва за него в една друга тема :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: м. Юли

Мнение от kapkan » 12 юли 2014 18:38

Кой каза,че летен месец ще е слаб :lol: icon_clap

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от varban » 12 юли 2014 19:12

Да взема и аз да изкарам един хронометър ли :)
Неофициален, разбира се, ама за сметка на това - в половин допуск. И той ще трябва да е механичен - кварце в половин допуск по COSC не мога да вкарам. Славицата засега се държи добре, и е в половин допуск на COSC за механика :banana
Звездата показа примерно минута на ден, ама чумата спира от време на време, така че не е за конкурс.

Кварцетата... там работата е сложна. Ракетата пропусна пред очите ми два пъти секунди, за Зарята - още не съм я засекъл. Ама ако мърда много, няма да се оправя до края на месеца.

Така че ако се включа, ще бъде с Ракетата - ако я разглобя и оправя. Със Славата - не. Тя още не е в окончателен вид, и няма да спирам цикъл на изпитания заради конкурс :)

> за да се спазят правилата формално де.

Аз обаче въвеждам едно правило - конкурсния часовник трябва да е часовник. Да работи точно, иначе да си стои в чекмеджето :) Разбира се, това се отнася само за моите часовници.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Юли

Мнение от trk2 » 12 юли 2014 19:57

Seikosha написа:Предполагам ,че чудесният приятелски подарък n_thumbsup е съвсем пресен,а не от миналият или следващият месец,за да се спазят правилата формално де. Този няма да коментирам nono достатъчно се изприказва за него в една друга тема :)
"пресен" е, виж вече го коментирах по- горе viewtopic.php?f=83&t=3314#p33354" onclick="window.open(this.href);return false; В коя тема е коментиран?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 12 юли 2014 20:36

Нямам никакви претенции :) не съм го мярнал ози пост,а и той си е "предварителен" :) А за коментарите ,имах предвид,че се дискусира много в една тема за корабните хронометри,а и аз съм все още пълен лаик спрямо някои механизми,така,че това имах предвид,да кментираш нещо такова си е доста страшничко :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от varban » 12 юли 2014 20:37

viewtopic.php?f=72&t=1746&start=20#p26573" onclick="window.open(this.href);return false;
Не екземпляра, а 6МХ.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 12 юли 2014 21:30

То трябваше аз да спомена и подскажа,а Връбчо да изтършува темата на момента ,та да свършим работата която трябва да си свърши тренерът - презентатор на собственият си боец - кандидат. Научите се да давате дори и кратка,но съществена информация за това което показвате,да не мислите ,че всеки разбира от хронометри ,турбийони(Миро го обясни) и по-редки или примерно по-стари механизми,а също и нещо свързано с историята на самите модели ,ако е известна.Най малкото давайте линк към някаква информация,какъвто беше необходимо и в този случай,иначе ,че това ,че пишело "Сделано в СССР" има да се чудят хората защо се подчертава като разлика,с КОЕ е разликата? Ми пишете,а не после да се чудите,че не сте оценявани по достойнство :) Разбира се това се отнася за всички ,а не само за конкретният случай,както някой ,написа някъде : Малко се потрудете и бих добавил: " И умната и с акъл" :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Юли

Мнение от trk2 » 12 юли 2014 21:52

Слушам Шои Сейкоша Изображение
В момента пиша лична характеристика на предния участник редник Tarnkappen :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от varban » 12 юли 2014 21:57

Въпреки че няма още прецедент, аз си мисля, че всеки би могъл да направи нов постинг до края на месеца за своя кандидат и да го пусне в темата. Тогава зачетна ще се смята последната версия ;-)
Пък нищо не пречи и след това - конкурсите минават и заминават, а часовниците остават. След години това ще им е историята ;-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 12 юли 2014 22:17

Ами точно за това се реши да се оставят дискусиите и коментарите за кандидатите в темата и това излезе удачно,аз това правя вече няколко пъти,това си е един вид добронамерено подпомагане,феър плей,по този начин,се добива по-пълна представа за часовника. Не е задължително който участва с някой кандидат ,да е наясно с модела или механизма,защо да не му помогнем? В конкретният случай,не бях в състояние,а беше и глупаво ,след като има спецове в тази област,ма мисля,че колегата разбра идеята.Абе то всички ще вденем накрая,ама иде и края,я де се задава нова година :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: м. Юли

Мнение от beria » 13 юли 2014 10:15

Seikosha написа:Ами точно за това се реши да се оставят дискусиите и коментарите за кандидатите в темата и това излезе удачно,аз това правя вече няколко пъти,това си е един вид добронамерено подпомагане,феър плей,по този начин,се добива по-пълна представа за часовника. Не е задължително който участва с някой кандидат ,да е наясно с модела или механизма,защо да не му помогнем? ....
Е тука се чувствам малко пренебрегнат, само за моя нищо не каза :)
Аз не писах нищо, щото и не знам нищо, освен, че машината е ета 1122.Така, че ще съм благодарен да получа 'прозрение' с твоя помощ :) :yahoo :b
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: м. Юли

Мнение от omegaqq » 13 юли 2014 12:54

beria написа: Е тука се чувствам малко пренебрегнат, само за моя нищо не каза :)
Аз не писах нищо, щото и не знам нищо, освен, че машината е ета 1122.Така, че ще съм благодарен да получа 'прозрение' с твоя помощ :) :yahoo :b
Според мен една от най-готините машини на ЕТА. На всичкото отгоре се срещат доста рядко. За съжаление часовникът изглежда доста невзрачен, въпреки златното си сърце.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от varban » 13 юли 2014 17:01

Слаб месец ли?!

Ааааа!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от Pavlin » 13 юли 2014 17:17

И аз мислех че няма какво повече да се покаже. Вече няколко дни си блъскам главата с какво да участвам, и задачата става все по трудна...

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”