Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 23 авг 2014 09:04

miroman написа: Мисля, че е карамфилът. Дали от нормална Ракета става на 24-часова, или е раличен? Всъщност сега я почвам, ще видя...
Да, става. Карамфилът е еднакъв, различно е векселното и часовото колело.

Добри часовничета!

Честито :-)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от miroman » 23 авг 2014 12:51

atanweb написа:Сами сме си виновни, че запалихме Миро по съветските, отклонява се със главозамайваща скорост. Като торнадо по пътя си засмуква всичко.
Поздравления Миро!!! Добри попадения.
Не сте ме запалили.

Моите увлечения са си същите, само че лошото на китайските часовници е, че евентуално "освобождаване" на вложените в тях средства е бавно и трудно, защото са малко хората, които биха ги оценили. Е, всъщност са доста много, но те не ходят по сайтовете, където бих ги продавал, включително ЕБей. Затова реших, че ще е добре да си събера малко "инвестиционни" часовници. Т.е. в момента са подценени, но след няколко години биха си качили цените. А и "освобождаването" им би било по-лесно. След няколко разговора с колеги и антквари, стигнах до извода, че най-добре отговарят сравнително по-редките руски модели. Швейцарските и немските са доста скъпи (известните марки де), а от джобни не разбирам.
Руските са известни по света, верно е, че има огромни количества, но също така е верно, че и унищожаването им върви с гигантски темпове. Един антиквар сподели с мен убеждението си, че до пет години в България ще свършат позлатените, а до десетина - и другите руски.

Та така, в момента просто инвестирам, а другите по-обикновени са, за да избиват инвестицията :b . Както правят и повечето от вас де...

А за Антарктиката - ами да, взех карамфилче от друга Ракета, оказаха се еднакви с по 12 зъба. Смених стъкълцето, почистих колкото мога касата. Не мога да полирам каси, особено пък позлатени, пък и не виждам смисъл, ако ще остават за колекция - което не е златно, ще потъмнее с времето. Така че само я измих от боклуците, смених стъкълцето и в момента върви, та пее. Заема си мястото в кутията при другите.

Ето и снимка на двете готови Ракети:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Всъщност докато пишех поста, си дадох сметка, че дори и да не сте ме запалили, най-малкото сте ми отворили очите за потенциала, а крайният резултат е май същият - ще търся да купувам същото, което и вие, макар и по други подбуди.

Поздрави, Миро.
Изображение

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от Pavlin2 » 23 авг 2014 13:06

Много добре казано!
Аз си признавам че също не харесвам особено много руските часовници, но те са материала по нашите земи. Има ги навсякъде, евтини са, пълно е все още и със части. Желанието за възстановяването им, инвестицията и стремежа да открия нещо рядко измежду тях е отговора на моето увлечение.
Надявам се с времето, все повече хора да се присъединят към нас!

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от plamenhar » 23 авг 2014 14:20

Мда...
За съжаление руските вече не са много евтини,
особено когато са много запазени и с инвестиционна насоченост.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от varban » 23 авг 2014 14:56

Лошото е, че на Ракетите се качват цените и от другата страна. С един приятел, който е основно във Франция, си пишем чат-пат по темата. Той твърди, че от няколко години цените на всички по-лъскави ракети са скочили непропорционално в сравнение с разни полети, востоци и лучове. Според него причината е в космическите цени на новите 26 калибри - те дърпат нагоре и цените на съветските ракети O:-)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от varban » 23 авг 2014 15:00

А тия разсъждения трябва да се скрият :-)
Полу на майтап обмислям да регистрирам друг ник и да почна да провеждам масирана кампания за дискредитиране на съветската материална част с цел сваляне на цените в разните аукциони :-) Материал - бол. Мога да почна с творческа преработка на избрани места от стрелките и часовете :yahoo :banana lol2

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от atanweb » 23 авг 2014 15:13

lol2
Това е като да тръбим, че булките ни за нищо не стават за да ги опазим някой да не ги хареса повече от нас.
Аз пък да направя отпор и да хваля, хваля та докат цените не надминат теглото им в злато.
Тогава аз ще съм доволен, щото вече понатрупах повече от разумното (часовници де).
:b
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от varban » 23 авг 2014 17:17

Аз не събирам :-) Само си правя, та да има с кво да излеза.
Сега се замислям над каишките, щото ги посвърших :-D
Ако почна да купувам хубави каишки, ще струват десетки пъти повече от съответния часовник, а те са разходен материал, не инвестиция. Ако почна да купувам по-евтини от часовниците си каишки... ми то такива нема :-)
Имам дилема значи :-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от Seikosha » 23 авг 2014 18:24

Нямаш дилема. Купи си един по скъп часовник и тогава разходният материал няма да ти се види толкова скъп :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от atanweb » 23 авг 2014 19:56

Или почни да си ги правиш от непотребно кожено изделие. Кефа от крайният резултат е голям. А чувството на удовлетвореност няма да те изостави дълго време.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от varban » 23 авг 2014 20:16

Ми аз купих един много скъп, 26.50 без транспорта. Ама той е на верига.
Иначе гледам да се боря с Росен. Ако не по асортимент, то по цени :-D
Вече сериозно:
Аз затова основно прецакани взимам - по-евтино вървят :-)
Вярно, че до края на миналата година хич не ми пукаше, какви са цифер, каса и джам. Ако не могат да се оправят, да цъкат така. Интересни ми бяха (и все още са ми интересни) машините. И това, дали мога да ги поправя. Това - не без твоя помощ - голяма част от машините и въобще матряла ми е от теб :-)

Няколко пъти в особено тържествени случаибсъм слагал Щемфли Експрес в този външен вид, който ще запази и в бъдеще: с черна часова и лъскава минутна стрелка, пукнат плекс (но полиран :-) ), дран цифер и изтъркан безел.

Вярно, че имам и няколко хубави часовника, ама то случайно е станало :-)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от varban » 23 авг 2014 20:20

atanweb написа:Или почни да си ги правиш от непотребно кожено изделие. Кефа от крайният резултат е голям. А чувството на удовлетвореност няма да те изостави дълго време.
Може. Още повече, че в завода пада непотребен кожен материал от разни каишки, калъфи и други части на снаряжение. Той обикновено е качествен, понякога - учудващо гъвкав и здрав. Трябва да се науча да изтънчвам кожа... на сленга - да я трАша, и мога да снабдявам мераклии като теб с материал.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от Seikosha » 23 авг 2014 21:48

Ти събирай и трупай кожа всякаква,аз знам как да я натаманим :wink: еле приближава времето да отваряме S&V ebauches SA :D
Иначе и аз не купувам скъпи сахати,за да не се налага да се харча за скъпи каиши :) Мотото на моето хоби е : "Живот и след смъртта"
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1031
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от miroman » 25 авг 2014 17:45

Ето днес какво ме чакаше след работа:

Изображение

Луч и Родина - неработещи

Изображение

Квадратна позлатена 2209 и Експедиция. Нещо ми се струва тази експедиция не наред - маркерите са жълти, а стрелките и касата - бели. Обаче циферблатът е по-скоро син, за разлика от предишния, който е по-скоро кафяв. Няма как, ще и търсим нова каса и стрелки.

Изображение

И накрая - кръгла позлатена 2209 и Восток Дружба :yahoo

Изображение

Всичките искат преглед, ама си струва.

Поздрави, Миро.
Изображение

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Сергиите на Невски - попадения

Мнение от Pavlin2 » 25 авг 2014 18:27

Миро, нещо ме съмняваш вече! icon_crazy
Всичко това от Невски ли е?!

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”