м.Септември

Часовник на месец Септември 2014г.

Анкетата свършва на 08 окт 2014 17:54

Junghans Kal.667.50 - kapkan
2
7%
MIDIX Unitas-6410 - plamenhar
6
20%
Восток "Световно Време" - Белязаният rosen_er
2
7%
Raketa 16j - beria
4
13%
Wostok 2214 - beria
0
Няма гласували
Damas - beria
1
3%
Lanco - fazana1
3
10%
Златоустовскии от радиостанция - omegaqq
2
7%
SLAVA - varban
1
3%
Comthor - "Френският Гмурец" - rosen_er
1
3%
Восток "Карлсон" - Pavlin2
2
7%
Poljot De Luxe automatic 29j - Seikosha
6
20%
 
Общо гласове: 30

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м.Септември

Мнение от varban » 01 окт 2014 13:14

С риск да ме освиркат, аз предпочитам такъв украински цифер пред оригинала, който е на половин век, пет маслени ремонта, три наводнения и с такава благородна патина, че само с експертиза и със съдействието на Сергей Антонов можеш да му установиш марката :)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: м.Септември

Мнение от miroman » 01 окт 2014 13:58

Ами то нали затова е форум - всеки да си казва мнението. Понеже ти доста цветно описа твоята гледна точка :lol: , аз пък ще кажа моята - за мен стар часовник с циферблат новодел (тук нямам предвид стар оригинален запазен) е като стара жена със силиконови гърди. Виж, ново стъкло, коронка, че и стрелки - както и да е (т.е. малко грим и тук-таме евентуално лифтинг), но циферблатът ... И то да контрастира с всичко останало...

На вкус и на цвет товарищь нет :b

Поздрави.
varban написа:С риск да ме освиркат, аз предпочитам такъв украински цифер пред оригинала, който е на половин век, пет маслени ремонта, три наводнения и с такава благородна патина, че само с експертиза и със съдействието на Сергей Антонов можеш да му установиш марката :)
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м.Септември

Мнение от Seikosha » 01 окт 2014 16:45

Сещам се за един виц: Върви един покрай накаква дворна ограда и гледа в една беседка седят един пич и едно куче пред една шахматна дъска ,гледа,гледа :o па извикал "Е-хей майсторе,много умно куче бе" ,а пича "Хммм ,умно ...две на две сме" lol2

Нямах намерение да правя коментари на коментарите,но виждам и тръпката на тенденциозността, та да кажа и аз две думи. Това по принцип ми е първото кюфте с новоделски циферблат. Ако кажа на шега,че виждайки,че от досега изминалите четири турнира,два са спечелени от новодели,тайно се надявах, традицията да се запази. :) Както казах обаче ,това е в кръга на шегата и е хубаво ,че макар и чак сега се подхваща полемика. Вярно е това което казва Мироман, за асинхрона при сглобяване на разни части ,за да се получи хубаво кюфте,и аз съм писал много на тази тема и имам сигур вече към 200 и,ако някой види сред тях,нещо грозно,несъответстващо ,дразнещо,ще му го подаря ,за да се дразни насаме с него. :mrgreen: Не виждам и тука в случая "старата жена" рамката и макар с малко забележки, е много добра и в един момент,в нея след рециклиране ще отиде оригиналният и циферблат. Стъклото е полирано идеално,а коронката също е добра(сега виждам ,че на някои снимки стърчи,защото явно като съм слагал часа да е 22.10 както би трябвало да се показва един часовник,поне така казва нашият админ,съм забравил да върна ремонтоара обратно) Стрелките които както пиша ,че ще сменя са също минт,а дори и нова коронка ще сложа и стъклото ще бъде ново. Аз съм писал по-горе,ма няма кой да чете,не посмях да се пробвам да сложа стъкло при домашни условия,защото знаете как става без паяк и ме е страх да не нараня позлатата,а касата си е такава,дори още не съм я довършил


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Със всичко гореизброено като добавя + полиран заден капак ,мисля,че "старата жена" ще стане "млада мома" :lol: макар и сега да не е зле,ако някой не му харесва ,да му го подаря. :wink:

Има едно неразбиране към новоделните циферблати,което явно идва от неосведоменост, всички тъй наречени перфектни реставрации на циферблати,всъщност са изработка на нов циферблат с максимално доближаване до оригиналният такъв с възможно най-близки до оригиналните материали. По чисто технически причини, това не е напълно възможно,за това и никога един новодел,не може да е абсолютно еднакъв с оригинала. Можете да погледнете в Ебей,наред с някои наистина оригинални запазени циферблати ,множеството са новодели на всякакви от най-известните марки и Омега и Зенит ,Цертина ,Орис и какви ли не други и си купуваш за 50-60$ Това е положението,оттам нататък е вече в какво ще го сложиш този цифер,знаете,че каси се възстановяват, а механизми се намират.
Така че драги мои ,показах нещо, което и да иска още малко мерудийки,не виждам да е отвратително,някой каза "Въпрос на вкус и се облиза под опашката"
Имам още 8 от Людмила,надявам се да успея да завърша и техните проекти и да ви ги покажа.
Някои правят хомиджи,някои пък франкени,други пък старо-нови кюфтета ,няма лошо нали?

П.П. Разбира се мога и да го състаря цифера много лесно,но в дадният случай,не виждам защо.

П.П.П. Аааа..вица ли? Ми гледам горните мнения за часовника са 2:2 та за туй :)
Последна промяна 1 на Seikosha, променена общо 1 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м.Септември

Мнение от atanweb » 01 окт 2014 17:07

varban написа:С риск да ме освиркат, аз предпочитам такъв украински цифер пред оригинала, който е на половин век, пет маслени ремонта, три наводнения и с такава благородна патина, че само с експертиза и със съдействието на Сергей Антонов можеш да му установиш марката :)
Аз също цитирам Върбан и го подкрепям за точно казаните думи.
Има едно ниво на захабеност на циферблата което не можа да се преглътне пък колко ще да е рядък един часовник. Колкото по-рядък толкова по-тъжно е да гледаш безнадеждно загубената битка с времето и безхаберието по време на експлоатацията му.
Украинския циферблат е красив и много качествен и никой не може да го оспори. Разбира се тук се намесва уравновесеното желание за реставрация в която човек не трябва да поставя такъв блясък в нещо захабено, защото както и друг път сме коментирали е много очебийно и дори дразнещо.
Обаче случаят тук не е такъв. Явно е, че всички намираме макар и рядко запаени корпуси, но циферблатите са с по-малки шансове да оцелеят и единственият вариант е да има часовник вместо празна каса то е да го оборудваме с свеж нов заместител. Предполагам никой съставил такъв часовник никога няма да претендира за фабрична оригиналност, но по добре е да има нещо готово и красиво отколкото само части в кутии.
Аз лично много харесвам крайният резултат получен при работата на Мишо и го поздравявам с това.
Успех на всички участници и приятни емоции в надпреварата.
Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м.Септември

Мнение от plamenhar » 01 окт 2014 17:43

Относно циферблатите.
Тъй като моите часовници в повечето случаи са много запазени не се колебая да им сложа нови,дори украински циферблати.
В същото пликче поставям и оригиналния циферблат,така че да може да се върне при желание.
Сейкошата както винаги за пример.
Успех Мишо.

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: м.Септември

Мнение от Pavlin2 » 01 окт 2014 17:52

Хубаво е че имаме различни мнения, за да е по колоритно!
Аз лично не харесвам реставрациите, никога не съм правил и не съм искал. Имам си един часовник, такъв какъвто си е. Най много което правя е да разменя циферблат или машина.
Признавам си обаче, че най големия чар в това е хоби е точно реставарията, от къде си започнал, какво си направил и крайният резултат. Безразборното и нецеленасочено трупане не ме кефи, а аз точно това правя lol2

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м.Септември

Мнение от atanweb » 01 окт 2014 17:57

Гласуването започва сега. Всякакви агитационни материали и диспути са разрешени.
Купуването и продаването на гласове е строго забрането!
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м.Септември

Мнение от varban » 01 окт 2014 18:05

Обаче и Миро има право за едно - часовник с новодел, или даже с препечатан цифер, хубаво пречатан, като Зенита на Пламен, пада по цена в сравнение със същия този цифер в такъв вид, в какъвто е стигнал до нас. Нищо, че такава препечатка струва сто еврака. Това - за скъпи часовници. Примерно, от типа на Рекордите на Миро.

Миро, напълно нормално е да мислиш така, и да го декларираш :-)
Аз те разбирам напълно, разбирам те с акъл, ама не със сърце :-) Примерно ако ми падне някой кръгъл Рекорд с издухан цифер, веднага ще се заинтересувам, дали в Харков са усвоили печат на таквоз изделие и ще си я стегна :-)

Ние с теб сме на двата полюса на часовниковата болест, почти във всичко сме противоположни, ама от това форумът само печели... представям си, кво щеше да стане, ако аз бях в два екземпляра, то и един трудно се търпи :-D O:-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м.Септември

Мнение от Seikosha » 01 окт 2014 18:37

То на форума му стига един с раздвоена личност :mrgreen: та кошерът пак се разжужя,а мравуняка се размравуни,абе кеф :yahoo
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: м.Септември

Мнение от rosen_er » 01 окт 2014 18:41

Хайдееее,какво стана пак някакъв "диспут". Просто казах мнението си.Стария циферблат(в конкретният случай) съвсем ,не е толкова "заминал" ,колкото някои се опитват да го изкарат.Оставете това колко струва с "новодел",колко с оригинален и поизносен циферблат.Просто всеки да си отговори ,ако при еднакви условия има право да избира часовник в оригинален вид със разумни забележки и такъв с подобен циферблат (за мен циферът също е много важен) и видимо "по-лъскав" какво би избрал?Моят отговор го има още в началото. :wink:

А, още нещо.Нека когато някой изкаже личното си мнение,този на който мнението не съвпада с него да не се чувства нападнат,критикуван и т.н.Щото някои от мненията след моето ми прозвучаха по този начин.То как иначе да се получи дискусия?!
Нищо лично както се казва.Не може само мнения със суперлативи да има.

П.П.Ако някой посочи едно мое писание от ,което да се забелязва напрежение към дадено чуждо мнение за мои теми,неща,часовници .....и въобще мой пост, в което съм рязък повече от нормалното към останалите участници ,ще си посипя главата с пепел.
Но я вижте например 2-3 страници със шеговити критики и коментари за втория ми участник в конкурса за този месец.Аз така разбирам приятно изкарване във форум.

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: м.Септември

Мнение от Pavlin2 » 01 окт 2014 19:04

Аз дори не помня че и ти си писал. :mrgreen:
Харесват ми такива дискусии, нещо като сутрешния блог когато всичко живо коментира Биг Брадър.
Усещам че има някакъв страх, да не би някой да обиди друг. Бих се радвал, ако по някакъв начин преодолеем това!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м.Септември

Мнение от Seikosha » 01 окт 2014 19:45

Точно това вече наистина не трябва да се случва nono Нека наистина да гледаме кой какво е казал ,а не да търсим непременно някакъв подтекст. Точно свободата да изкажеш мнение в дадена дискусия,прави и чаровен и конкурса в частност и форума като цяло n_thumbsup Това ,че Росен изказва неговото си мнение е чест за него,че не изменя на принципите си, всички си го знаем ,че е консерва :lol: ,но може би такива са истинските колекционери,аз не съм. Другата седмица сигур ще започна да рисувам циферблати,трябва ли да спра,ако на някой не му харесва? Никъде не съм казал,че правя оригинален Де Лукс,не съм го и крил,защо не приемете ,че просто съм направил нещо ,което може да се нарече по много начини. Разбрали сме се и досега вече е имало толкова пъстро участие,че няма и за къде повече. Миро ,вече казах ,също е напълно прав и аз разсъждавам точно така,просто примерът в случаят,не съм съгласен,че е точно такъв. На Роската ,надявам се другата седмица,ако стане да получа вторият механизъм и да сложа стъкло на рамата и да понаплюя жълтока, да му представя,един добър автентичен Де Лукс,ама няма да участвам с него в месеца,че ще осоля манджата :) Този ми беше мерак да сглобя с новодел,всъщност в края ще стане 9,9/10 минт. ,но не това е най важното,важното е,че се появи на бял свят още един сахат,мене това ме радва.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: м.Септември

Мнение от Pavlin2 » 01 окт 2014 19:54

Тук съм съгласен с Мишо на 100%! Кой каквото иска да прави, не пречи на никой и нека най добрият победи! :)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м.Септември

Мнение от plamenhar » 01 окт 2014 20:49

Точно така.Всеки си има поглед към темата и си следва неговия си път.
Един целта му е да събира всички модели на дадена марка и няма особено значение състоянието.
Друг като мен събира и си ги комплектова в близък до нови вид.
За съжаление 90% от часовниците ни нямат особена стойност поради това,че са много разпространени.И затова не може да се каже,че ако го реставрираш ще му падне цената.
Но си задавам въпроса-защо се реставрират картините,скулптурите?
Защо не се излагат в автентичния им вид?
Посетил съм много музеи по Европа.Една картина нереставрирана не съм видял да е изложена.
Отгоре на всичко без да съм специалист-почти на всички им личи местата с реставрацията.
Това сваля ли им цената?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: м.Септември

Мнение от rosen_er » 01 окт 2014 21:00

Е, Пламене различни са много нещата.Да си видял реставрирана Мона Лиза ,като на лицето и лепнат много хубава гланцова изрязана от списание снимка.Или някоя склуптура на Мирон като вместо липсващата мраморна ръка на мацката и сложат много реалистична такава от пластмасов манекен? lol2Ако така ги реставрират ,ще им падне цената със сигурност. Нарочно преекспонирах за да стане по-убедителен доводът ми :wink:

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”