Коментари и предложения относно к-са "Часовник на месеца"

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Часовник на месеца.

Мнение от beria » 01 ное 2014 19:35

Роска, каква е разликата между реставрирания цифер на Зенита на Пламен, примерно, и украинските? май никаква - все не е оригинално, но изглежда добре.
И защо тогава едното да е добро, а другото лошо?
И ако сложим един до друг часовници с оригинален съветски NOS цифер и един новодел украински, за колко се обзалагаш ще откриеш ли разликата?
Лошото е единствено нов цифер в ожулена каса, ама тука това се избягва:)
А за конкурса и аз мисля, че преди си беше по-добре.
Сашо и без това пуска разни анкети, да пусне и една такава - за или против новите правила:)
Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник на месеца.

Мнение от plamenhar » 01 ное 2014 19:43

Няма как да не взема пак отношение.
Кой казва,че променянето на правилата при стартиран конкурс не оказват влияние на крайния резултат?Това проиграно ли е от някой специалист,математик?
Дадох прост пример как може да се предопредели в момента изхода.
Като ще се гласува за 3 часовника,трябва да важи за всички.
Това трябва да е задължително условие.
Защото,ако не е така е предпоставка за неверни резултати.
Не мога да повярвам,че не се разбира.
Освен това нали тук сме съмишленици.
Не трябваше ли да ги обсъдим тези неща предварително?
Ако не е било необходимо и някой административно ги решава окей.
Да подчертая пак,че нещо не се разбира-не става въпрос за моите,
или на друг часовници.Не става въпрос,че някой има повече гласове от моите.
Не става въпрос за сръдни.
Става въпрос за принципи.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовник на месеца.

Мнение от rosen_er » 01 ное 2014 19:45

А, мнението ми за часовникът на Пламен можеш да прочетеш в темата му.Много го "ядох" че съсипва часовника :) Почти същото,но реставрацията на Пламен е една идея по-добре,защото няма разлика(или почти) с оригинала.Не съм хазартен тип,но..... разликата ще я открия 99.99% .:D .Големи са разликите,но не всеки ги вижда.

Пламен е прав ,че въпросът е принципен.При свирен мач,няма място за промени.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 21:24

Вече го споменах, принципите са едно, правила на една игра са друго.
Какъв свирен мач? Той сега се свири.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовник на месеца.

Мнение от atanweb » 01 ное 2014 21:33

Хм приятели какво ви става, имам чувството, че сте били под налягане през цялото време и сега всичко изби и се омаза.

Както описах в поста си от днес промените са незначителни:
Условия за участие:
Можете да участвате с един или повече ръчни, джобни, настолни, стенни, автомобилни или военни и всякакъв друг тип часовници придобити през текущия месец.
Или часовници, които са били придобити в предишен период, но задължително в месеца на участие да са минали в голяма степен някаква реставрация или сериозен ремонт.
Тестово нововъведение:
Гласуването трае 7 дни от старта на анкетата. Имате право да гласувате за до 3 предложения.
Моля ви обърнете внимание на червените думички.
Как установихте, че може да вадите стари часовници с които да участвате.
Пише - придобити през текущия месец.
Също така говорим, за ремонти с което се занимаваме голяма част от форума.
Много от часовницие ни са безнадеждни и чакат в разни кутий заради някаква важна част, циферблат, механизъм или друго. За да чака там в кутийте значи той не е за конкурс, а когато часта чакана месеци и търсена още толкова пристигне.. Как това да не е часовник, е часовник е и е часовник на месеца защото ние лично му се радваме точно в този месец в който го ремонтираме и грижливо увиваме и слагаме при другите "златни"

Също така погледнете третата червена думичка : пише ТЕСТОВО.
А защо така ми се стори по правилно, ами защото момчета и този месец има страхотни кандидати, няма как да решим отраз кой е най добрия, защото всички те са толкова близки до победата, че е необходомо по прецизно отстояване на победата.
Гласовете ще бъдат повече което ще направи резултата по фин и точен.
Както и по нагоре се спомена не е задължително да използвате всичките си 3 гласа така пак ще дадете тежест само на вашият кандидат ако въобще сте успели да решите кой от многото ще е.

Съгласен съм тестовото да одпадне, това беше мое своеволие и ще се съобразя ако не ви харесва.

По въпроса за името на конкурса, ами няма как да е друго, как така "представяне" или друг термин, ами нали всичко тук се върти около часовника. Представянето ще ограничи желанието на хората да "представят" докато сега е същото само, че имате и свобода ако желаете и само със снимки да участвате.

След като огледах активните в предложенията бих направил следното предложение:
Всеки един от долупосочените участници ще има на разположение 1 месец в който той да определи правилата на конурса спрямо неговия вкус и разбиране. Ще има една седмица време преди започването на текущия месец да ни запознае с идеята и правилата.
Следващият пореден месец ще го застъпи следващият в списъка и така докато не се извъртим изявените по предложения. Така ще си сверим възгледите и ще изберем как до го бъде.

Списък на отговорните за следващите месечни конкурси:
м.януари - ще ръководи победителят от месец декември.
м. февруари ще се организира от Seikosha
м. март - rosen_er
м. април - plamenhar
и т.н. докато не се изредим.

Ще ми бъде интересно!
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Seikosha » 01 ное 2014 23:14

Обещахме си ,че такива разговори ще водим на друго място ,а не тук,ма се увличаме да защитаваме тезите си. Роска ,ти като най върл защитник на автентичното,ще ми кажеш ли тогава с какво участва миналият месец? ...Точно така,с кюфте, както с кюфтета ,каквито са новоделите, хоме мейд часовниците ,разни хомиджи и т.н. Защо сега изведнъж взехте да гледате кое какво е? Толкова пъти вече говорим,че всеки да си решава с какво да участва,ако иска с франкен,ако иска с някой домашно направен будилник, кюфте или механизъм,защо постоянно трябва да ровим в лайната и да идва някой и да ни плаши с руски форуми и с WUS,ми ние не сме те и това е конкурс с такива правила,по-скоро без правила,единственото е да се показват часовници ,а не ютии например и то да са в работно състояние,което е разбираемо. Ние нямаме в момента конкурс на определена марка например,където автентичността ще е водеща. Плюс това ,къде е написано бе Ламби,да ни светнеш и нас,че форумът е КОЛЕКЦИОНЕРСКИ??? Ми никаде,на старата шапка беше написано: "Колелционираш ,купуваш, продаваш или просто се интересуваш от часовници"
Колко са истинските колекционери сред нас?, че не се сещам, няколко ,но и те не се занимават само с колекциониране ,или както съм казвал и за себе си ,а тъй казваше и Габровеца,ние сме събирачи и всички ние имаме ХОБИ СВЪРЗАНО С ЧАСОВНИЦИТЕ! и ако някой се прави на по-голям католик от папата ,става смешен, защото едно е да колекционираш например Кама ,а хобито ти да е друго, едно е да колекционираш и събираш автентични часовници,а друго е хобито ти да е да ходиш да се надлъгваш с мангалите на битака, едно е да колекционираш китайски часовници,а друго е да изкупиш украинската борса с дуракоустойчиви часовници за да я закараш чак зад океана да я продадеш и туй е хоби, или да колекционираш японски сахати ,а хобито ти да е да стържеш с пилата и да съживяваш скраб,едни обичат да си правят самоделки ,друг да лъска стоманени каси,докато светнат и как на всичките тези хора които разбират по различен начин хобито си,ще излезеш,ще размахаш някакви неписани канони и ще ги анатемосваш. Никой на никого не е врял в лицето "нечистоплътен часовник" и да го е уверявал ,че е автенджос. Нали за това и конкурса е отворен,свободен,тогава какви са тези думи: Колекционерски форум,пък два пъти новодел става първенец, не два, три от шест и кво? Да почна ли да изброявам? И Сашо и аз и Капкан и Берия и trk и Росен сме показвали "неавтентични" неща,ми това ни е било кеф това сме показвали. Що тогава такива вопли? Относно циферите новодел,че се отличават -отличават се,някои повече ,но други доста по-малко,например Де лукса автомат по му личи,но този за 23 камъковите,ако не знаеш предварително,може и да не разбереш. Различават се разбира се ,защото и материалите с които са правени,са различни ,фактурата е друга ,едните са с минерално покритие ,други пекани,трети със сребърна амалгама,а новите са повечето ПВЦ ,но основата е пак метал,а някои са и с близки до оригиналните материяли,поне добре ги имитират,в повечето случаи(или всички) позлатата не е злато,но за това са и евтини.По принцип някои могат и да се състарят,но не си заслужава ,а е и опасно,ако се продаваха в махленската бакалия ,щеше да е по-лесно. За Пламеновият също бях писал как стават работите и там нещата са по-прецизирани,ама струват колкото един телевизор,но клиенти пак има. Защо не влезете в Ибея и не погледнете там дет са частите ,що циферблати се продават ,най-вече от Швейцария, за Омега Лонджин Тисо и какви ли не ,по 60-70$ и всички са новодели, е питам аз и отговор не искам,що ги купуват тогава,ами много просто,защото не са колекционери и предпочитат да имат един добре изглеждащ часовник ,отколкото една руина. Ми за това и аз и други предполагам слагат новодели за да го продадат на някой който има такива разбирания,аз никога,ако продавам такива часовници не пиша че е за колекция или ,че е автентичен,точно обратното,пиша ,че е с нов цифер и който му отърва. Така ,че радостта от колекционирането и от работата са различни неща,на мене лично радостта от съзиданието ми е по-сладка,а и новоделите при мен са 0.0000001% т.е два и не са предназначени за лично взиране и оглупяване. Перфекционизма общо взето не е лошо нещо ,но понякога пречи на ширината на взора,за това и слагат кепенци на конете ,за да не би случайно да зърнат с периферното си зрение някоя кобила,та отиде каруцата в канавката :D А най ме е смях ,когато някой ми казва кое е правилно да харесвам и обичам. Така,че бъдете свободни да говорите за истината ,дори и тя да е само ваша ,тя както знаем ,не е една,но бъдете любезни и не я натрапвайте на другите,те или имат такава вече,или сами ще я открият. Амин :b

П.П. сега виждам поста на Сашо,има резон в някои неща и аз се зачудих къде се визира участие на часовници от по-стар период,мисля ,че намерих от къде тръгна грешката,но не е чак толкова важно. Важното е както казва и Сашо - червените буквички. :rules
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовник на месеца.

Мнение от rosen_er » 02 ное 2014 11:00

Ще напиша и този пост по темата,че са ми задали персонален въпрос и мисля да спра .
Мишо може би имаш право да ме сложиш в групата с франкените,но ако прочетеш поста ми с участието на "Белязания" и не разбереш ,че това е един голям т**ак означава ,че си загубил чувството си за хумор.В поне в още една тема имаше "заигравки" и шеги с този "проект" и шегата продължи и в конкурсната тема-един вид думам ти щерко,сещай се снахо! :)
Винаги съм бил за оригиналното състояние на часовника.А оригиналното състояние на един 50-100г часовник ,не винаги е "лачено".Който се тревожи ,че двете неща са различни - да действа както душа му иска.

И за колекционерството много дъвкахме нещата.Нужно ли е да имаш в колекцията си само тематични и скъпи в чудесно състояние предмети?Според мен -не.Един 10 годишен хлапак дето събира салфетки за мен със същото чувство може да се нарече колекционер,така като и притежателят на 100 антични статуи ,например.Не стойността на събираните неща определя една сбирка дали е колекция или не.Да си колекционер е състояние на духа на един човек.И пет кибрита да имаш можеш да имаш усещането за колекционер.Както и обратен пример: да държиш в сейфа 5 Рембранда и всяка седмица да проверяваш каква цена биха имали в момента на търг Сотбис.И само това да знаеш за платната си.Това правили те автоматично колекцинер?Не мисля!
Така,че истински колекционер е всеки от нас,който се чувства по този начин ,па макар и 3-4 надрани Побед-и да има.Ама покрай тях ,ако се поровил в "пространството" и е научил макар и едно-две неща ......тук вече идва кефа от това да се чувстваш колекционер.Всеки започва с малко и постепенно увеличава колекцията си.Е тогава в кой точно момент от "събирач" на нещо става колекционер? :wink:

Ще кажа и мнението си за хоби.И то по- конкретно за "нашето" хоби, на тези дето не участваме само с постове за продажби в този форум.
Когато настъпи момента ,който съм дал за пример в предното изречение,когато не само отиваш на битака (както казва Мишо, да се надлъгваш с мангалите) а се прибереш с някаква "придобивка" и първата ти мисъл е да почнеш да се ровиш в католози,в постове във всякакви подобни форуми и да стигнеш дето се вика до излизането на часовника от работилницата преди сума ти време - е в този момент колекционирането вече ти е и хоби.Това е моето мнение.Човек може да има колкото си иска хобита.Част от тях може да свързани,други да нямат нищо общо.Всеки решава какво з него е хоби,но все пак има опеделение на значението на думата.Също и за колекцинерство.
А ето и какво казва "педията" и за двете понятия.Не,че трябва да се съгласим автоматично с тези тълкувания,но един "РАВНИС" не е излишен.
Толкоз.
П.П.
Саше,това всеки месец различен човек да казва правилата(ако съм те разбрал правилно) е неизпълнимо приятел.Тук вече кой месец правим конкурс ,а още всеки край на месеца е пълен с такива постове.
По-добре според мен е ,въпреки че всички сме за по-голяма свобода ,да "избистрим" все пак едни критерии и правила,всеки ,който има желание да участва в конкурса да декларира ,че е съгласен с тях и да няма повече:ама защо така,защо онака.
Понякога чувството за свобода е най-голямото ограничение.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Seikosha » 02 ное 2014 13:11

Росене "включих" името ти в списъка защото има факт,че си участвал с нещо което показваше в твоята страница,как го правиш ,как стана и щом ти е харесало си участвал с него,това исках да подчертая,че всички изброени може да обичат оригиналното,но са погледнали на конкурса и под друг ъгъл,нали сам повтаряш,че сме тук за забавление. А щом взехте да си правите ташак,това вече не е добре и Миро и той решил да се изташячи,ми с кого си правите този ташак, с хората които оценяват и които са повечето все от нас, с конкурса ,или с неговите организатори,с кого? и за какво,за кого е този намек,ако е за формата която се получи,аз съм човекът който от първата секунда заропта заради липсата на правила или граници,да ви вадя ли десетките ми постове в които казвам ,че ако няма правила ,ще има анархия и ,че свободата не винаги е демократична, и толкова се ядосвах,че даже напуснах и форумът,ма тогава мълчахте да не кажа като какво. Приех после този проект като забавна алтернатива,точно даваща възможност и за свободно творчество и атеизъм, малко повече възможност за изява ,отколкото сухото показване на някакви сахати,кат ,че ли не сме се нагледали. И сега пак не ви харесва. Лошото е ,че като пиша ,не ме четете.
Колкото до лъскавите неща за които намекваш, ..ами да ,лъскам ги ,точно като Рокфелер ябълката ,тва е стока ,а хората като гаргите обичат лъскавото и аз им го давам,да не мислиш ,че обичам Полет де лукси nono ,хората ги обичат и аз се съобразявам с търсенето. Може би някой ден ще покажа от "моите" часовници,освен някои ,дето са лъскави по обективни причини,защото са минт,всичко друго си е както съм го намерил,най-много строшено стъкло да съм сменил и тук там наложителна реставрация. Не се бия в гърдите,че също обичам автентичните неща,особено като години съм се занимавал с антиквариат,хора всякакви ,вкусове също,някои дори се влюбват в негърки :o
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовник на месеца.

Мнение от rosen_er » 02 ное 2014 13:51

Със себе си правя т**ак ,Мишо.Защото съм "върло" против такива изпълнения.Самоиронията обаче не е за всеки.Така като чета последните ти постове (а аз внимателно ги чета,повярвай) ми се струва,че става може би едно неволно смесване на трибуните.Обаче едно е "Часовник на месеца" в chasove.com ,а съвсем друго "Антикварни часовници" в OLX примерно.Дано ме разбереш правилно.Абсолютно нищо против продажбата на часовници,съпроводено с неизбежните търсене на ниши и моментни "моди" и всякакви комерсиални настройки нямам.Но в Конкурс в един за мен съвсем КОЛЕКЦИОНЕРСКИ форум "хигиената" е задължителна.Защото с думите си ,че еди какво се търси и то "лъскаво" и затова го правиш по този начин(в което казвам отново няма нищо лошо ,но с уговорката ,че е продиктувано от тези съображения и за тази цел) ,но го и пускаш в Конкурса ,а в същото време имаш "твои" автентични часовници ,но не участваш с тях в състезанието силно ме озадачаваш.
Хайде стига се дърляхме.Различни сме,това е ясно.Да побеждава този ,които най-много радва публиката.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Часовник на месеца.

Мнение от miroman » 02 ное 2014 14:56

И аз в началото този форум го считах за "колекционерски", но не точно в смисъла на Росен. В началото просто си е тръпка - ирационална и необяснима. Но колекционерството си има правила. Ако искаш да те признаят за истински колекционер, трябва да ги спазваш. Всички минават по този път - тръпка, събирачество, информираност, колекционерство. В случая колекционерството е висшата форма и не се постига лесно. Аз например не се считам за достигнал да "колекционер" и все още съм между събирачество и информираност. Но се старая.
Обаче (за мое съжаление) излиза, че Мишо е прав - резултатите от "конкурса" го показват. В един колекционерски форум, не само че новодели нямаше да спечелят, те нямаше и да бъдат допуснати изобщо. Да не говорим, че никой и нямаше да ги предложи, защото щеше да го е срам. А тук се гордеят. Мишо казва да не се сравняваме с тях. Ами с кого, с БГ-мама ли? (всъщност нямам и представа какво точно е БГ-мама, просто е нарицателно...). Някой, който чете руските форуми, може ли да каже какви са настроенията там?
Кого лъжем, като участваме с лъскавини, разчитащи, че хората, харесващи лъскавините, са мнозинство? Явно тотално разминаване в ценностната ни система.
Мисля, че пределно ясно изразих моето лично мнение, не ангажирам никого с него. Не считам за полезно да продължавам в тази тема, последен пост ми е.
Не виждам и смисъл да участвам в този конкурс, при толкова огромно рамнинаване в разбиранията. Правел съм си т***к с хората, които гласували. Приемам критиката, съжалявам за постъпката си, моля ако има възможност и няма да се ресетне анкетата, да премахнете моето предложение. Ако не може, призовавам всички гласували за него, ако има възможност, да променят гласа си за друг. Ако и това не може - не гласувайте повече за него. Пожелавам успех на всички участници.

Поздрави, Миро.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 02 ное 2014 15:10

Отоговорът е много прост и не разбирам как е възможно големи и интелигентни мъже да не го виждат и да се сърдят!?
В този конкурс участваме около 10 човека, като измежду нас няма и двама които гледат еднакво на нещата. Как тогава е възможна по прецизна селекция?! Та нали ще останем да се съзтезаваме по двама по двама?! За това е такава мешаница. На мен лично не ми пречи никой от останалите. Кой каквото иска да прави и показва и не мога да се сърдя на никого.
Не ни сравнявайте с многомилионната аудитория на руския форум и WUS, несериозно е от ваша страна.

Аз също мога да кажа че търговците от останалия свят продават златни репетири, джобни хронографи, пълни календари, фюзейни костенурки, а вие търгувате трошляци по 15$. Но никога не ми е минавало през акъла това.
Хайде да се осъзнаем кои сме и къде сме!

Аз пък си се определям като колекционер, по простата причина че събирам часовници а не вися по кафенетата.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Seikosha » 02 ное 2014 15:51

Още в първият конкурс когато Сашо го обяви , писах ,че няма да правя специален проект за конкурса,а ще участвам с нещо което избера от направените през месеца часовници. Много рядко купувам цял часовник по който няма какво да се пипне,така ,че е разбираемо с какво ще участвам,така беше и със всичките ми участници,ако изключим първата Черешка където само размених и сложих по-хубавият циферблат в по-хубавата каса. Хубостта и ме грабна и затова веднага я показах. Всичко друго си е рутинна работа и с Урания Булгарие и с Полет 30 камъка и с Алмаза и с Полет де лукс пък го избрах за да видите и първият ми с новоделен цифер и сега показвам красив швейцарец,не пипнат от Мишова ръка,дето Диан ми го поправи , а Востока прецизион всичко е оригинално до прашинката под стъклото, е кво толкова,показвал съм неща които съм избрал от десетките други през тези шест месеца ,защо то във всеки един от тях е имало нещо по-специфично за мен,или по-интересно за зрителите. За какво да показвам неща ,които не са от даденият месец,пък били и те автентични, някоя Победа или Кировски,като ,че не сте виждали такива,какво толкова ще ви е интересно да го зяпате? А ето Булгарието си стана цяла сага например. В крайна сметка това е и състезание,всеки си избира състезател, ако ти е скучен часовника , не се чуди после на гласуването,за това е важна и презентацията и хубавите снимки и интересната история,а каква интересна история има в един охлузен масов Спортивний,виж антиката на Ковачев,както писах е друго нещо и там нещата са други,един автентичен еднодоларов Ингерсол все пак не е толкова често срещан. Колекционерски форум и хигиена каиш,ми недей бърка нещата ,има си теми за всичко ,а конкурса е по-либерален и както се оказва ,не е за всяка уста лъжица. Ти си показваш някой от съботните ,нали? Аз пък си показвам нещо направено и сглобено или реставрирано в мойта си кухня, Друг показва скъпи марки ,които пък някой му е реставрирал, трети постигнал мечтата си и т.н. Що си вземаш беля на главата и ти като Миро ,да им казваш на тези хора ,че нямат право да се радват,само защото не са в каноните. Не трябва да стигаме чак до там ,че да се превръщаме в мизерабли,само и само защото не можем да си позволим по-скъпи неща,много ми е интересно какъв щеше да ти е мирогледа ,ако можеше да си позволиш да събираш часовници като fena или Bravo six ,тогава ,може би лъскавото ,нямаше чак толкова да те дразни. И аз понеже не мога да си го позволя на този етап,барем се опитвам да си ги правя :wink: За Пламката да не говоря ,той от цял живот лъскане на лъкове,така се е вманячил,че сигур жена му няма грижа в кухнята,щото ако няма някой сахат , мята да лъска тенджерите и тиганите lol2 Аз пък съм се занимавал с толкова много неща,включително и ювелирство, че няма как да нямаме и професионално изкривяване. В края на краищата на първо място е това което човек за себе си харесва,а в един конкурс се вижда кое мнозинството харесва.

Ето само за пример,защо избирам едно ,а не друго. Този Восток е от вчера и съвсем не е лъскав нали? Напълно автентичен,както и този в конкурса и избрах другият ,защото има по-добра визия и е по-конкурентен,какво лошо има ,че избирам лъскавият


Изображение



Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовник на месеца.

Мнение от rosen_er » 02 ное 2014 18:21

Много се изкривиха нещата.Не желая да ме слагаш в "пакет" с някой.Големи мъже сме да имаме собствено мнение за нещата.Всичко което казвам го мисля.А колкото до възможности-всеки си знае джоба.Но и там нещата не опират до възможности,а по-скоро до приоритети.
Спирам ,като само ще подчертая огромната разлика между "излъскани" и "подобрени" с каквото има и истински лъскави и в оригинално състояние часовници.Не ме дразни нищо.Просто съм фен на оригиналния вид,така както са показани в каталозите.Всяка дори дребна промяна вади часовника от тази рамка.А хигиената е нужна ,защото когато някой погледне в нашия форум разчитайки,че това е място за достоверна информация,да не остане заблуден.Че утре той ще каже на друг как е видял нещо ,той на трети и ето ти ефекта на "разваленият" телефон.
Дори не съм помислял да вменявам на някой на какво да се радва.Във всичките си постове защитавам това на което АЗ се радвам.Нищо повече.
А онази ябълка за която все се разказва една история е била само забърсана.Не са и сменили кората с друга от по-прясна такава :wink: Различно е.Хайде по-добре да показваме дори скучни според думите ти стари часовници ,вместо да се "надхвърляме" с думи.
Вече забравих даже за какво точно започнахме спора :)

П.П. Павлине така е както казваш.Само с едно няма да се съглася.Без значение е дали аудиторията е от 10 човека или 10 млн.Принципите са едни и същи дори да сме само двамата с теб на такава вълна.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Seikosha » 06 ное 2014 02:12

Само накратко ,че ме е тръшнал един грип в едно кресло. Та около тези вопли ,назидателно размахване на пръсти дърпане на уши от 24 каратовите колекционери,объркали нещастната освободена иначе от догми тема и конкурс,си има и своите отрицателни ефекти и хората вече не знаят какво да мислят. Нищо ,че в първите месеци мълчанието на агнетата беше разбираемо,но на миналият конкурс моят Полет де лукс ги извади от релси :lol: И пак взе първо място ,за радост ,заедно рамо до рамо с чудесният Пламенов представител,ми тъй ще е. Ама този месец Лаврентиевата спонтанна радост ,вече им дойде вече бактън повече,а и след моята аплодация и съпреживяване с радостта му, им изкараха пяна на устата и им изправиха косите канонично по йезуитски. Та в тарапаната и изстреляните слюнки,като нищо страдат и здравите,нали знаете приказката "Абе да кажа аз ,че сестра ти е... " не,че съм чакал някаква реакция след моят Восток,то май само аз правя някакви доброжелателни коментари на участниците,но като нищо може някой да го е взел и него за новодел,ма нямах,за туй направих и оригинален и ми причини наистина яка тръпка м/у 3 и 4 ребро,не само защото ми е първият,ами и днес (бр. вчера) като рових из едни теми да намеря нещо за този прословут СВЕТ попаднах отново на организираната изложба (май в Петербург) по повод 240 год. руско часовникарство" и там раздела за Восток прецизен ,се мъдреше досущ като моят Василчо,е ,малко по-лъскав,ама има да се уча още :wink: ,а другият с цифер като този матовият дето възстанових и показах по-горе. Стопли ми се пришката на кутрето на левият крак от кеф,ми това си е тръпката,когато си направил нещо,когато си допринесъл лично за да се порадваш после. А става така ,че някой периодично иска да те лиши от това чувство,и жалкото е ,че наистина ти загорчава. Ето и снимката от изложбата.

Изображение

И не сменяйте името,това е смешно,часовникът дори и пясъчен да е си е пак часовник,макар и да го няма в каталозите,така ,че името си е таман. Все чакам Ковачев да се включи с неговите красоти,ма нещо се загуби туй момче. n_sad
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Часовник на месеца.

Мнение от kapkan » 06 ное 2014 09:19

След толкова приказки и разяснения,кой какъв бил,мисля това да ми е последно участие в конкурса.Сейкошата,напоследък си много агресивен към доста от съфоруците,не знам на какво се дължи,но не е добре.Лично за мен участието беше за забавление,нямам тръпка от победата в такъв конкурс,знам колко мога си си позволя като финанси и колко умея да "сейкоширам" възможностите са ми такива,че участвам с такива безинтересни часовници.Слюнка няма да хвърчи от мен,има от къде да взема Стрела,но тя не ми е тръпка,мен повече ми харесва да намеря мъртвец,да свърша каквото мога аз,ако някой приятел помогне(благодарко на Невен) и да покажа,толкова :) Не съм се почувствал засегнат от теб или от друг,но чувствам повечето хора тук като приятели(с доста се познаваме и лично) и не ми харесва случващото се от известно време.
Лекувай грипа,че ще изпият бирата без теб :)

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”