м. Октомври

Часовникът който ви кара да продължите във вашето хоби. Часовник на месеца.

Анкетата свършва на 08 ное 2014 10:53

TELL 2834-1 ЕТА - plamenhar
1
3%
СТРЕЛА 3017 - beria
7
23%
Молния 3602 - omegaqq
1
3%
SEIKO 5106 - plamenhar
4
13%
Helvetia WWII - kapkan
3
10%
Atlantic 6300N - trk2
6
19%
Castell Premier - Seikosha
0
Няма гласували
Slava 2428 - rosen_er
0
Няма гласували
Ракета Балтика - Pavlin
2
6%
Восток прецизионньiе - Seikosha
4
13%
Полет Амфибия - miroman
3
10%
 
Общо гласове: 31

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Октомври

Мнение от Pavlin » 31 окт 2014 18:42

Надпреварвайки се срещу такива "гиганти сладкодумци" като Seikosha, trk2 и atanweb включително фотографските му умения, на нас по слабите играчи не ни остава нищо друго освен да бъдем малко по скронми и да се надяваме все пак да получим по един глас. Лично за мен това е един вид победа! :)
Ето и моето съвсем символично участие.
Ракета Балтика
Все още нямам истинска такава и преди доста време ми попадна една Росия с машина от Балтика. Знаех че има и Ракети на които циферблатите им се застъпват по дизайн и така реших да потърся и такъв. Повече по идеята може да видите тук:
viewtopic.php?p=3545#p3545" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето я готова. Снимките са тематични, прераждането и измъкването от компанията на черепите на една истинска Балтика:

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Октомври

Мнение от varban » 31 окт 2014 19:13

rosen_er написа:[Придобит и представен "вътре" в същият месец , в който се състезава (нещо,което едва ли вече помним като условие в кОнкурсА :mrgreen: )
Аз още отначало имах особено мнение - когато представих Наташка :-) Дойде при мен декември 2013, а намерих двигател през юни.

На мен ми трябва поне десетина дни, че да видя, върви ли часовника или само цъка :-)

Така че лично за мен часовникът е за конкурс, когато го направя. И ако го направя - една Звезда стои от юни, три пъти се мъчих, и не можах да я вкарам в една минута. Няма половин допуск, няма конкурс - това е мое лично ограничение.
Една Заря 1956 не ми влезе в допуска за кварце, и си стои, а бях направил и снимки.

И тоя месец не стана работата, понеже изпуснах кандидата и му пукнах джама. И като го отварях, изгубих пружинката на противоударното. И до там - няма снимки да показвам (имам снимка на Шипка, на паметника, в мъглата :-) ), а часовник, който въври кат свят и изглежда така, че да мога да го нося :-)

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: м. Октомври

Мнение от kapkan » 31 окт 2014 20:40

[quote="rosen_er"]Придобит и представен "вътре" в същият месец , в който се състезава (нещо,което едва ли вече помним като условие в кОнкурсА :mrgreen: )
И аз имам желание да се правят бързо часовниците,но като е рядък и няма части ... както написах в поста с представянето,не е проблем да не участва.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Октомври

Мнение от Seikosha » 31 окт 2014 21:17

Пак последен май и пак не е умишлено nono При мен все така май ще се случва и за напред n_sad Този месец беше много благодатен и явно съм изпаднал в някакъв индустриален амок,та не се спрях,то не бяха швейцарци ,няколко редки Ракети,събрах си и един Полет де лукс с 23камъка, една - две антики,а за капак изкокна в последният момент и "Проекта прецизион" Кое и как се е случило,няма да пиша тук,защото обичам хората и не съм садист :mrgreen: ,но ако някой иска все пак да отдели няколко минути, може да прочете цялата история, а и в частност за моя кандидат,хем така ,няма да ме нарочват за "злоупотреба" с литературният език за предимство в надпреварата :) . Ето тук: viewtopic.php?f=58&p=37592#p37592" onclick="window.open(this.href);return false; Само ще кажа ,че не може да мине конкурс,в който ,да не покажа типичен за форума часовник,т.е. руски.И ,ако някои сега откриват японските часовници,то при мен е точно обратното и то благодарение на тоя форум и ,ако мога да перефразирам и да обърна наопаки една фраза на колегата Омега,която много ми хареса,сега ще прозвучи така: "Човек колкото и добре да живее,кокото и японски и китайски часовници да събира,в един момент стига до дуракоустойчивите руснаци" Според мен е винаги по-интересно да се заровиш в неизвестното и за това ви представям и първият си "произведен" made in на tavanes - Восток прецизионньiе icon_clap :b

П.П. Аранжираната снимка е с мото - "От пръст роден си и на пръст ще станеш,радвай хората,пака живой и забудь бьi никогда,кто сделал. това :)

А последната си позволявам да я постна ,защото е пряко свързана с цялата история и са едно цяло като идея.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Желая успех на всички участници и се радвам ,че пак сме много n_thumbsup

п.п. Абе трябваше направо да пусна тати,ама ай от мен да мине. Бати иде от големият брат,имахме доскоро един който правеше чудесни часовници,сега имаме друг,който прави Таймекс.
Последна промяна 1 на Seikosha, променена общо 31 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Октомври

Мнение от atanweb » 31 окт 2014 21:44

Поздравявам участниците за добрите кандидатури и интересни моменти.
Отново ни предстои труден избор и вътрешно разкъсване за койд да гласуваме.
Измина един прекрасен месец и нека го отбележим на стената на славата.
Успех на всички!
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: м. Октомври

Мнение от miroman » 31 окт 2014 23:04

Отдавна мислех да предложа да се смени името на конкурса - да не е "часовник на месеца", а "ремонт на месеца" или "разказ на месеца". Щом за да се оцени един часовник, не може просто да си го купиш хубав, трябва да е раздрънкан, за да го оправиш, че и да разкажеш, и да го снимаш ...

Ама добре, че не го направих - ето и аз "ремонтирах" един часовник, изключително прецизен и сложен ремонт, съжалявам, че не направих подробни сними в процеса на ремонта. Та часовникът дойде в безобразно състояние - с неоригинална секундна стрелка и невъзможен за ползване безел.

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

След двайсетдневно очакване дойдоха резервните стрелки, смяната на които ми отне една седмица. Наложи се да похабя друг часовник за донор, от който да взема безела, за да кажа накрая като в рекламата "но стана перфектно" . Ама пък синът ми взе фотоапарата, за да се снима на Хелоуин партито, и се наложи да снимам с ГСМ, който на изкуствено осветление прави кофти снимки. Не му върви на тоя часовник, сега пък снимките ще го провалят...

Изображение Изображение Изображение Изображение

Майтап бе Уили lol2

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Октомври

Мнение от varban » 01 ное 2014 00:34

Както му казват на чист български - баш таман!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Октомври

Мнение от varban » 01 ное 2014 00:42

miroman написа:Отдавна мислех да предложа да се смени името на конкурса - да не е "часовник на месеца", а "ремонт на месеца" или "разказ на месеца". Щом за да се оцени един часовник, не може просто да си го купиш хубав, трябва да е раздрънкан, за да го оправиш, че и да разкажеш, и да го снимаш ...
Разни хора, разни идеали, или както е казал Великият кормчия - нека да цъфтят сто цветя :-)

Аз имам още една претенция към регламента - ми как да има само снимки на конкурсния часовник, и ни един самолет, танк или барем ракета?!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Октомври

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 08:42

Претенции и предложения- в темата за конкурса!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Октомври

Мнение от Seikosha » 08 ное 2014 20:20

Искам да поздравя победителят от м. октомври СТРЕЛА 3017 с тренер Берия icon_clap ,както и неговият подгласник АТЛАНТИК Уорлдмастер. на trk2 n_thumbsup Достойни часовници в достойна битка. Искам да поздравя и всички други,имаше не по-малко достойни ,но това е гласът народен.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Октомври

Мнение от Pavlin » 08 ное 2014 20:23

Честито и от мен на победителят този месец!
Пожелавам на всички, да не си губят съзтезателния дух и да покажем на хората, смисъла от нашето занимание!

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: м. Октомври

Мнение от beria » 09 ное 2014 18:39

Понеже нямам дар слово ще кажа само: Благодаря на всички!
Изображение

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Октомври

Мнение от trk2 » 10 ное 2014 09:16

И аз благодаря за гласовете :muslim: Ще участват в надпреварата за най- много гласове събрани през годината. :redface Което също си е стимул за редовно участие и утешение за недостигналите върха.

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”