м. Ноември

Часовник на месец Ноември.

Анкетата свършва на 08 дек 2014 18:28

Спутник - beria
4
19%
Дружба - beria
1
5%
Slava - fazana1
0
Няма гласували
SAM - LIP - omegaqq
1
5%
Волга - fazana1
2
10%
Молния - trk2
7
33%
Raketa - Ice eyes
1
5%
Победа -мераклия
1
5%
Победа - Seikosha
4
19%
 
Общо гласове: 21

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

м. Ноември

Мнение от beria » 19 ное 2014 21:58

Абе гледам никой не се престрашава, викам да почна пък дано и други да се включат :)
1. Спутник
Въпреки критиките към тоя тип на мен много си ми харесва :)
Че и на стрелката почти и уцелих орбитата, а пък с каишката направо стана трепач :banana

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

2. Дружба
И за любителите на оригиналното :)


Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: м. Ноември

Мнение от fazana1 » 26 ное 2014 09:22

и аз да взема да се включа та белким повлека крак и другите съфорумници да ме последват,ще ви представя една слава която ми бе подарена от колега
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: м. Ноември

Мнение от omegaqq » 29 ное 2014 18:31

Моето участие този месец се свежда до този часовник:

Изображение

Часовникът е производство на световно неизвестната, но малко позната у нас фирмата SAM. Според написаното на цифера машината би трябвало да е LIP, но се оказа, че втре е поместено това:
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... swk&FHF_29" onclick="window.open(this.href);return false;
Впечатление правят стрелките. Белите полета в тях, дефакто са прорези. Аз лично, такъв дизайн на стрелки не бях виждал (даже и на снимка) и много се зарадвах на придобивката. По днешните стандарти часовникът е дамски, ама като няма мъжки и на тия се радваме.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Ноември

Мнение от trk2 » 29 ное 2014 22:20

Много ми харесват стрелките на LIP n_thumbsup Виждал съм такива и в джобните им часовници.

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: м. Ноември

Мнение от fazana1 » 30 ное 2014 20:12

да добавя още един часовник че поне да има и един които да е извън призовата троика
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Ноември

Мнение от Pavlin » 30 ное 2014 20:44

Страхотна Волга!
Умишлено ли си я оставил с оригиналното й стъкло? :)

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Ноември

Мнение от trk2 » 30 ное 2014 20:49

Дай да видими и механизма на тази волна

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Ноември

Мнение от trk2 » 30 ное 2014 21:02

Тази седмица реших да участвам с джобен часовник.
Молниите са ми страст, за мен те са едни от най- вълнуващите съветски часовници. Малко ми е странно да нося часовник в джоб, но мисля че добре се връзва на костюмите ми.
Повечето са със зашити джобове на ревера но този си има, илика също е реален и на него може да се закачи верига, каквато все още нямам.

Изображение

Конкретния модел е с един от любимите ми циферблати с ръкописно лого и класически Бреге шрифт на часовете. Предпочитам месинговите стрелки пред стоманените, някак по добре ми се връзват с кремавия цвят на циферблата. Минутната стрелка е закривена и почти докосва маркерите, което много ме улеснява при определянето на точното време.

Изображение

В по-съвременните костюми има специално малко джобче под основния, което е достатъчно дълбоко за да не изгубя часовника при случайно навеждане.

Изображение

Изображение

Корпуса е по- масивен от останалите Молнии от неговото време, заради по- голямата височина на механизма.
А механизма и истински спиращо дъха бижу. След ултразвуковото почистване мостовете светнаха като нови.

Изображение

Произведен през 1965г. братушките са вградили 18 рубина. Това странно за механизъм с ръчно навиване число се дължи на две допълнителни калпачета за ходовото колело и липсата на камък от към циферблата за централното колело. Часовника няма хак, затегнах малко повече карамфила и като върна назад направо си спира.
Друга особеност на този механизъм е микро- регулатора. Все още нямам наблюдения за постоянството на хода, но се надявам тази прецизна настройка да не е случайна.

Изображение

Не успях да пресъздам на снимките цялата прелест на механизма. Например храповото колело има много интересна декорация: в центъра слънчев шлиф, обрамчен с полиран канал и полирана корона на зъбите.
Изпитвам голямо удоволствие да слушам звънливото му тиктакане, което се чува през резонанса тънкия метален капак.

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: м. Ноември

Мнение от beria » 30 ное 2014 21:13

Браво! В направление "представяне" печелиш със сигурност! А иначе този механизъм с микрорегулатор ми е любим и на мен.
А и се радвам, че все пак се включихте повече участници. Сега чакаме и старшия да се включи в последния момент :)
Изображение

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: м. Ноември

Мнение от Ice eyes » 30 ное 2014 21:19

Реших и аз да направя дебют в конкурса,след няколко месеца на гласуване.Моделът е познат на всички,но аз за пръв път му обърнах по-сериозно внимание,когато го видях в темата на колегата Букоев.
Изображение

Изображение

Изображение
Циферблата е в близко до перфектното състояние и за мен е идеален-изчистен,бял,с малко надписи по него и красиви стрелки.
Касата,както каза Atanweb,е елегантна,но за съжаление не е в състояние,подобно на циферблата:

Изображение

Изображение
Но пък колегата Sharky има тема как да я подобря,ако реша някой ден.Там и видях този модел за първи път.
Това е първата ми 21-камъкова Ракета и съм много доволен от нея.

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: м. Ноември

Мнение от мераклия » 30 ное 2014 22:52

Да се включа и аз.Пет левов часовник.http://auction.bg/A2046695-POBEDA_NE_RABOTI" onclick="window.open(this.href);return false;
След отварянето приятна изненада,здрав баланс,работи :)
Изображение
Счупен ремонтоар,сменен с нов,смяна но стъкло и още една херметичка в колекцията :wink:
Изображение

Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Ноември

Мнение от Seikosha » 01 дек 2014 04:19

Мислех този месец да почина малко от състезателни страсти и само да гласувам,но да не скърша хатъра на Лаврентий който ме нарича старши :)пак ще се пусна. Бе не съм най-дрътия тука,ма сигурно щот съм демоде малко,изглеждам най-стар. :D Този месец пак беше баят,то не бяха руски разни ,че и Война и Мир (пардон - Волна)един арен Венус се търколи,разни други швийци хващащи око,един немски Вагнер с Урофа 55 стоманен мъник правен м/у 1931/39 г. с противоударно на баланса :o милитарест отвсякъде и хубаво ,че беше моят приятел Каракудис да ме светне,че дойчетата много ги тачат таквизи,нищо ,че е само 3 санта ,много бързо замина при няква госпожа в едно баварско градче,бе да му се радва там,щеше да потъне някъде из кутиите хайванчето. Каквото и да мина през ръцете ми този месец,все пак,най-заслужаваща да се курдиса на конкурс си остана една прекрасна Победа на 1МЧЗ с централна секундна, и родена она в третата махала( май беше квартал) на 1956г. амен-амен да сме набори. Няма история,ако има някаква е ,че имах късмет да я зърна още преди да се е появила за продан и така успях да се венчая за нея,което силно ме обрадва. Част от историята и личеше по задният капак,където някой с игла се беше опитал да се увековечи и то доста некадърно ,за това пак се наложи да се правя на луничав с полир пастата :mrgreen: Остана да имам късмет да и найда и една оригинална коронка и ще е точката. Турих и една ретро кожа icon_clap утре ще ходя на Албата да сърбам бира и ще я разходя по гезмето. Някои от вас вече я видяха в една друга тема,но порадвайте и се още веднъж.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: м. Ноември

Мнение от beria » 01 дек 2014 08:49

То старшинството според опита бре:) Та затова си един от старшите, бре младеж:)
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Ноември

Мнение от Pavlin » 01 дек 2014 10:13

Мишо, мисля че даде старт на конкурса за месец Декември :)

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: м. Ноември

Мнение от fazana1 » 01 дек 2014 11:15

много се радвам че ви хареса волгата не съм сменил стъклото по две причини,първо си счупих крака в глезена и второ се научих от вас че слет като ще го прибирам в кисйката е по добре да икономисам пари за нова покупка,и да удовотворя и градския със забелешка да прочете правилно името ще кача и снимки на механизма,а часовника го има и във моята колекция,но явно тя не е заинтрегувала никой защото няма никакви отзиви,скоро ще кача и ракетите-поздрави

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”