Разни и разнообразни часовници и части

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от miroman » 17 яну 2015 12:34

Здравейте,

след Нова Година направих малко разчистване, и намерих някои неща, които ми е жал да изхвърля, а не ми се занимава да продавам. Може на някой да му свършат работа. Наясно съм, че някои са си за боклука (и накрая сигурно пак ще отидат там), но поне ще съм опитал :)

Както всяко едно нещо, което се подарява, ще ми е по-приятно, ако отиде за колекция или за директна употреба, а не за търговия. Също така има някои "тематични", които предпочитам да отидат в определени колеги, така че за тях бих искал да не се съобразявам с "първия заявил". Ако предпочитаният от мен колега има интерес, моля да го заяви (или липсата на интерес). Ако няма интерес, тогава ще уважа първия заявил.

1. Запазено за Torro И така, започвам с две китайски джаджи за скъсяване на верижки. Те надали си струват куриерските, така че най-добре някой пловдивчанин ако има нужда:

Изображение

2. Запазено за varban Следва един джобен кич с хубав китайски механизъм TongJi, непрофилактиран, съответно тръгва/спира. Идеален за разучаването на механизма, след профилактика ще запее:

Изображение Изображение Изображение

3. Запазено за nevenbekrievСледват два други джобни за части - единият е CYMA, другият е също швейцарски. Предпочитам ако Невен има интерес, да ги вземе той.

Изображение Изображение

4. Още един джобен - Рухла, балансът му е добре, най-вероятно иска профилактика, ама то тоя механизъм знаеш ли го какво може да му е:

Изображение Изображение

5. Запазено за rosen_er Остатъци от "Урал":

Изображение Изображение

6. Запазено за plamenharНяколко механизма Ronda, взети с цел да възстановя един звънчев. Но за съжаление се оказа, че липсва част, която я има само в звънчевия механизъм. Не помня каква беше, мина повече от година.

Изображение Изображение

7. Запазено за omegaqq Два Buletronic, единият без заден капак. Преди доста време ги бях пуснал да се продават, нямаше интерес, сега като са подарък, може пък някой да му трябват :)

Изображение Изображение

8. Някакви циферблати, нямам представа от какви механизми са. При една пратка някой колега ми ги "набута", та сега да се опитам да ги прехвърля на някой друг :D

Изображение Изображение

9. Запазено за varban Две дамски часовничета - едното е Cortebert, балансът цъка със зор. И на другото балансъ цъка, даже върви няколко секунди. Предпочитан получател - Върбан.

Изображение Изображение

10. Запазено за varban Четири руски кварцови, неработещи. Минали са през Върбан - не стават :). Външният вид на три от тях е отличен. Отново предпочитан получател - Върбан.

Изображение Изображение

11. Запазено за rosen_r Работещ някакъв кварцов водомер (че и LED има даже :) ).

Изображение Изображение Изображение

12. Запазено за kapkan Casio, винтидж изглед, нямам представа дали е стар или по-ново призводство. Работи, външния му вид е много добър:

Изображение Изображение

Изображение Изображение

13. Запазено за varban Няколко Зари, пак за Върбан:

Изображение Изображение

14. Buletronic запазен за omegaqq Няколко кварцови. Четири работят, а за петия (най-вдясно, с каишката) нямам подходящата батерия. Сложих по-тънка, секундната стрелка трепна, но нито прескочи, нито продължи. Може и да не прави добър контакт, но по-вероятно не работи. Другите работят. Булетроникът е със силно захабен гръб и с чужда батерия, но си работи.

Изображение Изображение

15. Каса с верига за Ракета 2209. За съжаление при едната връзка между касата и верижката има някакъв проблем - счупено, или скъсано, не знам, не можах да разбера принципа на връзката. Това е единственото нещо, за което бих искал заплащане. Позлатате е дебела - само за злато бих взел 35-40 лв. Така че, който даде 40 лв, я взима веднага, ако няма желаещ за тази цена - предлагайте вие, ще помисля върху предложенията (мразя да давам каси за злато n_sad ).

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Ами засега това е. Моля не пращайте ЛС, иска ми се всичко да е ясно в темата. После като уточним кой какво взима, вече на ЛС ще се раберем.

Поздрави, Миро.
Последна промяна 3 на miroman, променена общо 18 пъти
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от rosen_er » 17 яну 2015 13:15

№5 Уралът -за мен ако може :)Че и водомера №11,ако не става нахално :redface
Последна промяна 1 на rosen_er, променена общо 17 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от varban » 17 яну 2015 13:40

Струва ли си да се направи тема за профилактика на Тонг Джи?
Ако мислиш, че е лесен за съвсем начинаещ, да го взема и да му направя едно сравнение с някой руски три стрелки по същата схема - Ракета или Полет 2609. След това мога да го пратя на някой мераклия (или обратно на теб, ако нямаш баш такъв) - аз джобни не нося и съответно не правя за себе си :-)
Последна промяна 1 на varban, променена общо 17 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от varban » 17 яну 2015 13:45

Тези, които си отделил за мен, ги вземам :-)

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от Torro » 17 яну 2015 14:58

Може ли позиция №1? Имам такава джаджа за верижки , но ми се счупи върхът за избиването на щифтовете.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от omegaqq » 17 яну 2015 15:17

Може ли да си плювна позиция 7 - Булетрониците?

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от varban » 17 яну 2015 15:59

Митко, ако имаш интерес към малките форми, дето аз си ги забройках, казвай :-)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от miroman » 17 яну 2015 16:24

rosen_er написа:№5 Уралът -за мен ако може :)Че и водомера №11,ако не става нахално :redface
Запазено :)
Torro написа:Може ли позиция №1? Имам такава джаджа за верижки , но ми се счупи върхът за избиването на щифтовете.
Може, една или двете искаш?
omegaqq написа:Може ли да си плювна позиция 7 - Булетрониците?
Запазено. Искаш ли и Булетроника от поз. 14?
varban написа:Струва ли си да се направи тема за профилактика на Тонг Джи?
Ако мислиш, че е лесен за съвсем начинаещ, да го взема и да му направя едно сравнение с някой руски три стрелки по същата схема - Ракета или Полет 2609. След това мога да го пратя на някой мераклия (или обратно на теб, ако нямаш баш такъв) - аз джобни не нося и съответно не правя за себе си :-)
Според мен си струва - този механизъм е във всяка втора механична реплика, така че поне оправдания "няма части" не вървят. А ако се стегне "по устав", ще видиш, че е много добре проектиран и стабилен механизъм.

Запазвам го за теб, ще ти пратя и два-три допълнителни механизма за части.
varban написа:Тези, които си отделил за мен, ги вземам :-)
Ами значи освен 2, ти запазвам 9,10 и 13.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от omegaqq » 17 яну 2015 16:52

miroman написа:
omegaqq написа:Може ли да си плювна позиция 7 - Булетрониците?
Запазено. Искаш ли и Булетроника от поз. 14?
Да, не бях го забелязал.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от varban » 17 яну 2015 17:36

miroman написа:
varban написа:Струва ли си да се направи тема за профилактика на Тонг Джи?
Ако мислиш, че е лесен за съвсем начинаещ, да го взема и да му направя едно сравнение с някой руски три стрелки по същата схема - Ракета или Полет 2609. След това мога да го пратя на някой мераклия (или обратно на теб, ако нямаш баш такъв) - аз джобни не нося и съответно не правя за себе си :-)
Според мен си струва - този механизъм е във всяка втора механична реплика, така че поне оправдания "няма части" не вървят. А ако се стегне "по устав", ще видиш, че е много добре проектиран и стабилен механизъм.

Запазвам го за теб, ще ти пратя и два-три допълнителни механизма за части.
Аз също така разсъждавам. Великият и Ужасен 2609.НА с 19 камъка е сложен за профилактика заради двата накладни рубина на анкерното колело - отварянето и особено затварянето им е много остросюжетно.
А с нещо трябва да се започва. Ако човек се научи да сглобява ангренажа на Тонг Джи, ще може да го направи и на друг подобен, без разлика, дали е съветски, швейцарски, японски.
Обаче аз имам един 2609.НА от опростените, и някой Полет ще намеря - за сравнение :-)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от varban » 17 яну 2015 17:39

miroman написа:
Ами значи освен 2, ти запазвам 9,10 и 13.
Да :-) Зорките никога не са изшишни, а швейцарки още не съм правил, освен една ЕТА, ама не като хората.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от kapkan » 17 яну 2015 18:23

Еииии,бързаци бе,опуснах булетрониците :(
Айде поне за касиото де се втъркам :redface
12. Casio n_thumbsup
Последна промяна 1 на kapkan, променена общо 17 пъти

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от Lyubo_sr » 17 яну 2015 19:01

Ако може за мен позиция 12? :redface
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от miroman » 17 яну 2015 21:25

kapkan написа:Еииии,бързаци бе,опуснах булетрониците :(
Айде поне за касиото де се втъркам :redface
12. Casio n_thumbsup
Lyubo_sr написа:Ако може за мен позиция 12? :redface
Айде разберете се кой първи е постнал.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Разни и разнообразни часовници и части

Мнение от Lyubo_sr » 17 яну 2015 21:33

Няма проблем- отстъпвам го на Kapkan. :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Отговори

Върни се в “Подарява”