Часовници свързани с България

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Часовници свързани с България

Мнение от ironhorse » 05 окт 2014 20:23

nevenbekriev написа:Изображение
Да, по-горе и аз съм пуснал един на Константин Смилов, но може да е и Симеон Смилов, или пък този да е трети, различен от тях. Засега не откривам информация за това търговско дружество.
http://olx.bg/kolektsionerski-gustav-be ... -i57989198" onclick="window.open(this.href);return false;

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Часовници свързани с България

Мнение от ironhorse » 03 фев 2015 20:29

След няколко месеца пълна суша, най-после попаднах на поредния търновски часовник - този часовникар досега не бях го срещал.
Изображение


Изображение

Изображение

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Часовници свързани с България

Мнение от ironhorse » 28 мар 2015 10:20

Последната придобивка от вчера ме хвърли в размисъл - дали е възможно този часовник да е правен в България, и кой е майстора с инициали КП? Ако е търговска поръчка, защо няма следа от маркировката на швейцарския производител, както при другите български поръчки (например - "Urania" на часовниците на Маник Керестеджиян, "Domina" - на военния часовник "Дунавецъ", или "Berna" - на часовника на Иван х. Янковъ, В. Търново)? Механизмът е типичен френски ранен ремонтоар (подобни има на Beaucourt и на Longines, но мостовете са като дялани на ръка - недооформени ръбове, следи от фреза и т.н. Странна работа, досега е единствения такъв, който съм виждал. Доста му се каних, докато го купя от Аукциона.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Часовници свързани с България

Мнение от ТЕН » 28 мар 2015 12:29

Ето един будилник http://auction.bg/A1464815-%D0%A7%D0%90 ... 0%9B%D0%98" onclick="window.open(this.href);return false;
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Часовници свързани с България

Мнение от ironhorse » 28 мар 2015 14:55

Интересно, дали не би могло да се направи списък с градовете и часовникарите/търговците, които са продавали будилници със собствено лого. Би се получил доста дълъг списък... и никога няма да е окончателен.

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Часовници свързани с България

Мнение от ironhorse » 10 юли 2015 20:26

Находката от битака днес е този приличен "дирижабъл", досега ми е попадал само веднъж - тленните останки в началото на темата. Този обаче изглежда прилично - особено циферблата. Като го взех сутринта, имаше доста ръжда и месингова "плесен", липсваха ремонтоарът, халката за кюстека, бутона за сверяване, реглажното лостче на баланса и минутната стрелка (все още се търси). Беше изкривен долния връх на анкера, но за късмет се изправи без да се счупи. Успях да го накарам да зацъка, но има още малко работа.
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Часовници свързани с България

Мнение от ТЕН » 15 авг 2015 10:13

Един с таен намек... :b
Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Часовници свързани с България

Мнение от the collector » 03 сеп 2015 10:12

Градски часовник изработен от ковано желязо, намиращ се в "Национално изложение на художествените занаяти и изкуствата" (село Орешак). Часовника е изработен през 1979-та г. от габровският майстор Илия Ковачев. Стрелките и маркерите са изработени от рог.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”