Март 2015

Часовник на месец Март 2015г.

Анкетата свършва на 08 апр 2015 20:10

Seiko 5 7009-3040 - varban
0
Няма гласували
Poljot 2612 - omegaqq
1
9%
Ruhla alarm - varban
1
9%
Sputnik - bukoev
5
45%
Восток антимагнитные Амфибия - atanweb
1
9%
Ricoh Automatic 22 jewels, R251-465-04 - varban
0
Няма гласували
Vostok - fazana1
0
Няма гласували
Ruhla pocket - beria
0
Няма гласували
Pobeda - мераклия
3
27%
 
Общо гласове: 11

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Трети за месеца :)

Мнение от varban » 16 мар 2015 19:25

Ricoh Automatic 22 jewels, R251-465-04

Това е една къса история, която започна на продавалника и още не е завършила.
Часовничето беше обявено за работещо, и наистина цъкаше. Освен това продавачът твърдеше, че е ново, като за доказателство показваше снимка на синята лепенка на капака, която още не съм махнал. Обаче джамът му беше надран, и това стана повод за сериозен отбив. Абе не го взех за цената на кутия цигари, ама не за много повече :)

Искрено се надявах джамът да е плекс, щото иначе - мисия невъзможна. И така излезе.

А натам - дертове. При навиване часовничето се мъчеше да се измъкне от ръцете, вибрирайки като инерцоид ( https://en.wikipedia.org/wiki/Reactionless_drive" onclick="window.open(this.href);return false; ) :) И календарът работеше лошо. Наложи се разглобяване и ремонт: viewtopic.php?f=106&t=4424" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето пет снимки:




Изображение

Изображение



Изображение

Изображение

Изображение

Циферът и джама са много добре подбрани и на живо изглеждат много по-интересно. Часовничето изглежда като живо, нищо че е роботски продукт. И върви добре - вижте, с колко е избягал от вчера (сейковеца върви кут кварце и е локален еталон :))
Последна промяна 1 на varban, променена общо 18 пъти

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Март 2015

Мнение от rosen_er » 16 мар 2015 19:58

Издай тайната,как сверяваш до секунда два механични часовника без хак?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Март 2015

Мнение от Seikosha » 16 мар 2015 20:06

Това представяне на нов участник ли е Връбчо ,или да. Защот не се разбира много ,много дали го впрягаш в надпреварата за Янки Зефир :D

П.П. За сверяването: Аз спирам с пръст баланса поне на единият :mrgreen:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Март 2015

Мнение от varban » 16 мар 2015 20:16

Да и на двата въпроса :-)
Точно така сверих вчера Рикото - спрях му баланса (ама с клечка, щото пръстите ми са дебели :-) ) го пуснах, когато секундата на Сейковеца дойде на показанието на Рикото. С връщане назад в положение сверяване не спира, щото му бях навил до край пружината - настройвах го на равновесие и ход.

И да, това е третия ми кандидат за месеца. Вероятно през останалото време дпо май няма да мога да направя нищо - току-що прибрах всички такъми и инструменти, щото се задава върла работа в завода и вечерите ще ми трябват за ракети и барути, а не за мирно чоплене :-)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Март 2015

Мнение от varban » 16 мар 2015 20:20

А този Рико не знам, как се казва. Видях му всичката карантия, една буква няма написана за калибъра, се едно е последно менте :-) Ама не е, сигурен съм. Такова нетрадиционно менте никой няма да прави.
Друга машина с две стоманени двойки и две стоманени втулки на барабана не съм виждал. Ако са я драли, ще е от някой японец - я от Ориент, я от Сейко. Но са постъпили като братята - дралинса не директно, а с акъл :-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Март 2015

Мнение от Seikosha » 16 мар 2015 22:20

Не мой се коси,Рикото си е Рико одма,но е експортен модел и за туй си няма и определение специално. А,ако толкова държиш на оригиналността на механизма,нищо ,че прилича и малко на Хамазава,пак мисля ,че е оригинален. Незнайни са пътищата божии,още по-малко на Рико,много от тях са произведени в Сингапур и Индия,а Хамазава както и Рико,по това време яко продават механизми и части :mrgreen: и като цяло пазарът на Рико е насочен към Азия (я виж кви са шаренки) за да запълнят нишата оставена от Ориент и Сейко за арабският свят и останалият :) Единствената японска марка която и до сега се тупа в гърдите ,че се произвежда само в Япония са ОРИЕНТ ,всички други си имат дъщерни и синовни производства ,като Сейко разбира се ,се произвежда вече в 17 държави,като една от първите беше САЩ разбира се(къде да пробият първо :D ) и общо взето обхванаха вес мир,а най-парадоксалното е,че един от последните им заводи е вече и в Китай :D Хората от там тръгват ,пък Сейко будалите.... lol2 Имай предвид,че при японците има голяма разлика в произведените часовнци JDM (Japan Domestic Market) и тези произведени и предназначени за износ,разликата ,ако да не кажа ,че е огромна ,е значителна в качествено отношение и като дизайн модели. Щом видиш на Рико това петлистно цветенце някъде из циферблата и назоваващо се Сакура ,един от японските символи (при Сейко жерави летят) значи бичмето е одма за износ. Абе,ние с гейшите не мой се разберем,пък искаме със самураите да сме наясно. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Март 2015

Мнение от fazana1 » 30 мар 2015 19:44

да се пробвам и аз този месец
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Март 2015

Мнение от atanweb » 30 мар 2015 19:47

Интересно, но би ли написал повече информация за този часовник. Ако ти е известна такава.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Март 2015

Мнение от varban » 30 мар 2015 19:48

Иии, готино :-)
Напиши нещо за него де! Този кабел за 12 волта ли е?

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Март 2015

Мнение от Liani » 30 мар 2015 21:33

Seikosha написа:Не мой се коси,Рикото си е Рико одма,но е експортен модел и за туй си няма и определение специално. А,ако толкова държиш на оригиналността на механизма,нищо ,че прилича и малко на Хамазава,пак мисля ,че е оригинален. Незнайни са пътищата божии,още по-малко на Рико,много от тях са произведени в Сингапур и Индия,а Хамазава както и Рико,по това време яко продават механизми и части :mrgreen: и като цяло пазарът на Рико е насочен към Азия (я виж кви са шаренки) за да запълнят нишата оставена от Ориент и Сейко за арабският свят и останалият :) Единствената японска марка която и до сега се тупа в гърдите ,че се произвежда само в Япония са ОРИЕНТ ,всички други си имат дъщерни и синовни производства ,като Сейко разбира се ,се произвежда вече в 17 държави,като една от първите беше САЩ разбира се(къде да пробият първо :D ) и общо взето обхванаха вес мир,а най-парадоксалното е,че един от последните им заводи е вече и в Китай :D Хората от там тръгват ,пък Сейко будалите.... lol2 Имай предвид,че при японците има голяма разлика в произведените часовнци JDM (Japan Domestic Market) и тези произведени и предназначени за износ,разликата ,ако да не кажа ,че е огромна ,е значителна в качествено отношение и като дизайн модели. Щом видиш на Рико това петлистно цветенце някъде из циферблата и назоваващо се Сакура ,един от японските символи (при Сейко жерави летят) значи бичмето е одма за износ. Абе,ние с гейшите не мой се разберем,пък искаме със самураите да сме наясно. :)
От няколко години Ориент също имат завод в Китай, но механизмите си ги правят в Япония.

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Март 2015

Мнение от fazana1 » 30 мар 2015 22:14

часовничето е за автомобил,и има три кабела,като някой от тях служи за захранване на часовника,а друг за осветление
Изображение

Изображение

Изображение
Забравих да снимам отдолу часовника,където забелязах че има номер.
Ето го и номера
Изображение

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Март 2015

Мнение от beria » 31 мар 2015 14:05

Чакам аз до последно да се появи нещо добро този месец, ама нема:(
И за това, колкото да спазим традицията за участие:

Изображение

Изображение

Нищо особено, ама пък ново:)
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Март 2015

Мнение от varban » 31 мар 2015 14:16

Еее, този месец е на ГДР :) Втора Рухла на тази суша ;)

Ама ти пък хептем сухо си подходил... барем цъка ли това минте с пластмасов гърбец?
Последна промяна 1 на varban, променена общо 31 пъти

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Март 2015

Мнение от мераклия » 31 мар 2015 14:20

Моята красавица.Преди няколко дни взех това:http://olx.bg/mzhki-chasovnik-pobeda-i71760528
Смяна на стрелки и машина.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Март 2015

Мнение от varban » 31 мар 2015 14:32

n_thumbsup icon_clap

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”