Poljot Amphibian ball bearing?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 14:42

Колеги, виждате ли нещо нередно в този часовник и ако да, какво е то:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И обявата в ebay:
http://www.ebay.co.uk/itm/Super-Rare-Or ... 35e97a9731" onclick="window.open(this.href);return false;

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от cerasimi » 03 май 2015 15:31

Това действително е една от първите амфибии Полет с механизъм 2616 на лагер, който рядко се среща. Казват, че свободно не се е продавала. Има спор за безела само- точно за този екземпляр е показван с метален безел-

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=21 ... tcount=579" onclick="window.open(this.href);return false;

Съмнения предизвиква безела- с такъв аз не съм виждал. За първа амфибия се посочва тази с двойната скала, но тя е от някакъв полимер- ето каталога

https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 1243037618" onclick="window.open(this.href);return false;

Като цяло часовника е много рядък, имам съмнения от видяното по форумите за безела.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от the collector » 03 май 2015 15:32

Pavlin написа:Колеги, виждате ли нещо нередно в този часовник и ако да, какво е то:
Цената! lol2
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от omegaqq » 03 май 2015 15:39

the collector написа:
Pavlin написа:Колеги, виждате ли нещо нередно в този часовник и ако да, какво е то:
Цената! lol2
+1

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 15:48

За съжаление нямам време да изчета целия руски форум и се налага да питам :)
Първото в което се усъмних беше точно безела. Първоначално ми заприлича на такъв от кварцова Слава, но само погледнат фронтално. Според мен не притежава руски черти. До някъде си мисля че и касата не е руска, или ако е оригинална, дали не е дело на чужд завод. Знаем че по него време на руснаците още им е било трудно в докарването на стоманени каси.
Друго което ми направи лошо впечатление е бялото уплътнение което е между маховика и механизма, застъпено с планките за закрепване на механизма! На мен ми прилича на уплътнение за капак и няма предназначение както е сложено сега.

Цената няма да коментираме :)

ivanovod
Reactions:
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2014 22:45

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от ivanovod » 03 май 2015 16:10

Не знам колко е важно но, защо скобите които крепят механизма за центровъчният пръстен са различни по форма и цвят? n_sad

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 16:13

Правилно си забелязал и е важно, особено като се иска такава цена. Можели са да направят и стоманена, но търгашите и старите часовникари не си го слагат много дали е автентично, важно е да се вземат парите.

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от Володя В » 03 май 2015 18:50

За мене всичко друго е поносимо ,дори и цената :D ,но безелът е на 100% чужд. Този би трябвало да "хлътва" в касата ,а не да стърчи така,да се вижда бронза и един доста голям луфт м/у касата и безела, от където не виждам как би бил водоустойчив.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 19:17

За водоустойчивоастта няма проблем, касата е защитена и без него.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от rosen_er » 03 май 2015 19:50

Безелът, струва ми се ,си е точно от Слава Кварц:

Изображение
Изображение
В каталога ,но за Полет Амфибия 2616 .1Н е показана също с много рядък безел (някой от членовете на watch,ru се шегуваше,че дава едната си ръка за точно такъв безел):
Изображение
Металният безел показан в руския форум и цитиран от Цецо ми се струва много съмнителен,но щом колегите твърдят,че е по-ранен от показаният "двускален" пластмасов ....може би е имало и подобен.
И короната на 30 камъковите Полети мисля ,че е различна от на този .По -често се срещат със "заоблена"(въпреки че в каталога е различна) ?Ето така:
Изображение
В началото(1970 г) все пак е имало точно такива каквито би трябвало да са според каталога:

Изображение
Виждат се разликите:короната,по елегантните стрелки,безела........Че и касата като форма и размер :o
Виждал съм(за мое съжаление само на снимки ) най -различни комбинации между тези ,как да ги нарека,нека да е елементи от окомплектоването на Полет Амфибия 30 камъка.И то с елементи произведени в завода,но дали са били продоцирани във всичките комбинации.......мистерия :mrgreen:
Отклоних се малко,но в показания часовник има доста неща ,които могат да ни се сторят подозрителни.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от the collector » 03 май 2015 20:07

Да ми давате призовото място за Април, че иначе Май месец ще Ви атакувам с такъв Полет! lol2
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 20:20

За металния безел показан в руския форум нямам никакви съмнения. Форма на зъбите, шрифт и разположение на цифрите и разграфението е еднакво с тези на пластмасовия безел:

Изображение

Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 20:23

Обаче сега като ги гледама пак, на металния чертичките, с тези прецизни връхчета, при положение че не са можели една каса като хората да направят, започвам да се съмнявам...

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от rosen_er » 03 май 2015 20:25

Щом намираш такава прилика n_thumbsup Виж само каква е едната и каква другата каса.До къде стигат безелите в двата случая.За "височината" им, ми е трудно да съдя по тези снимки.Имаш с "пластмасов" и знаеш,че е доста дебел.Поне на снимките стоманеният ми се вижда по-тънък.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Poljot Amphibian ball bearing?

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 20:32

Да различни каси са, сравнявам само типа безели. Но ако стоманеният е много по нисък, това означава че и двускалния трябва да е такъв.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”