Пoлет / Poljot

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от rosen_er » 25 фев 2015 17:13

Да,красива комбинация е наистина.Но,ако решиш да е "по канон" както казваш няма да е съвсем лесно.Оригиналните стрелки са също толкова редки,колкото и тези с които е в момента.А и касата не е от най-срещаните.Но ти самият казваш ,че си във форума за да се намериш информация.Ето как би трябвало да изглежда ако решиш да го възстановиш в оригинален вид:
В каталога:
Изображение
И реална снимка,за по -голяма детайлност:
Изображение
Като и на тази снимка може да се поспори дали секундната стрелка трябва да е"черна" или "златна" n_sad
И разбира се ,че 2 месеца са изключително кратък срок за такава обширна тема като руските часовници.Но с желание,четене и не на последно място свободно време всичко ще дойде на мястото си. n_thumbsup

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от Pavlin » 25 фев 2015 17:39

Мен ако питаш си го дръж така. Че на този новия циферблат ако му се получи някоя деруга... :)

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от kapkan » 25 фев 2015 18:50

Не съм фен на Полет,но този вече ме впечатли :) щом не е с оригиналните стрелки трябва дизайнера на оригинала да се поучи от комплетьора на този icon_clap

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от the collector » 26 фев 2015 00:26

rosen_er написа:Да,красива комбинация е наистина.Но,ако решиш да е "по канон" както казваш няма да е съвсем лесно.Оригиналните стрелки са също толкова редки,колкото и тези с които е в момента.А и касата не е от най-срещаните.Но ти самият казваш ,че си във форума за да се намериш информация.Ето как би трябвало да изглежда ако решиш да го възстановиш в оригинален вид:
В каталога:
Изображение
И реална снимка,за по -голяма детайлност:
Изображение
Като и на тази снимка може да се поспори дали секундната стрелка трябва да е"черна" или "златна" n_sad
И разбира се ,че 2 месеца са изключително кратък срок за такава обширна тема като руските часовници.Но с желание,четене и не на последно място свободно време всичко ще дойде на мястото си. n_thumbsup
Със сигурност ще му търся автентичността във времето, но за момента няма какво да направя и ще си стои в хибридно състояние. icon_crazy Нормално и даже полезно е човек да си направи грешките, когато започва да колекционира каквото и да е. :redface Благодаря за изчерпателната информация и снимките! :b
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от varban » 26 фев 2015 00:28

И на мен ми харесва повече от оригинала :-) Пък и Павлин е прав - хич не го пипай, щото ако му дернеш цифера, ще бъде много тъжно icon_crazy

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от the collector » 26 фев 2015 09:53

Качвам един Полет 2609 с черен циферблат, пък дано на него всичко да си му е на място и да не е сглобка от 5 различни модела. Мисля, че часовникът е в доста прилично състояние и няма някакви фрапиращи забележки. Единствено ме дразни стъклото, което сигурно е за полиране, защото стои малко замазано.
Изображение

Изображение

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от varban » 26 фев 2015 10:20

Ми лъсни го де :)
И използвай случая да издухаш прашинките от цифера и/или от вътрешната страна на плекса.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от the collector » 26 фев 2015 10:29

varban написа:Ми лъсни го де :)
И използвай случая да издухаш прашинките от цифера и/или от вътрешната страна на плекса.
С времето осъзнах, че който не разбира от нещо не трябва да се опитва да го манипулира. Едно време като начинаещ колекционер унищожих доста монети преди да се науча как, какво и дали изобщо трябва да се пипа. nono
Много съм "бос" с часовниците и не смея даже да ги напъвам да им отварям капаците, а да не говорим да полирам, прах да издухвам от циферблат и прочие. :lol:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от rosen_er » 26 фев 2015 10:49

the collector написа:Качвам един Полет 2609 с черен циферблат, пък дано на него всичко да си му е на място и да не е сглобка от 5 различни модела.

Изображение
:)
Този е добре n_thumbsup И в отлично състояние при това.Стъклото ми изглежда полирано,но и на мен ми се случвало при някои стари "плексове",колкото и да полирам да не мога да го "избистря" съвсем.Не знам причината

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от Pavlin » 26 фев 2015 13:20

Явно е от материала, и на мен ми се е случвало. След полиране не заблестяват като нови.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от rosen_er » 06 сеп 2015 14:37

Нещо,което не бях срещал до момента.Мислех,че "звънчок" с този дизайн на циферблата е излизал само като Сигнал.
Изображение Изображение
Други разлики забелязвате ли :wink: ?

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от the collector » 06 сеп 2015 14:47

Експортни надписи, червена вместо златиста секундна стрелка и украински циферблат. :D
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от the collector » 06 сеп 2015 15:00

Още украинско творчество:

Изображение

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от rosen_er » 06 сеп 2015 15:04

Надобрял си icon_clap.
Само липсата на "1МЧЗ им. Кирова" ти е убегнало. Дали е "украински" циферблата ,обаче?
Украинските с техните разлики сме коментирали.Те са по-скоро в технологията на изпълнение,но иначе са 1:1 с дизайна на оригинала.Може би става дума за по-късен Сигнал ,когато 1МЧЗ вече използва бранда Полет?
Часовникът е показан от Vilos ,колега с авторитет в watch.ru и никой не прави и намек за не оригиналност на циферблата.В Нета намерих и други подобни ,но нито един не беше със стрелките за модела.Не знам дали това не е сигнал за неоригинална окомплектовка на целият часовник.Не се споменава и механизмът 2612 или 2612.1 е.
П.П Докато пиша си дал примери за часовниците, които споменавам в поста си.Има и още.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от the collector » 06 сеп 2015 15:36

Всичките, които изрових се продават от украинци, което си е сериозен сигнал. Единият от горните е от аукционите на украинец, който продава на 99% часовници с циферблати новодели.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”