Индукционни котлони и часовници

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Индукционни котлони и часовници

Мнение от varban » 29 окт 2015 08:11

Безумству храбрых поем мы песню :D

Аз вчера имах приключение с мощни магнитни полета, ама постоянни :)
От ей такъв девайс:


Изображение

И чак като монтирах единия, се усетих, че съм с часовник. Вярно, антимагнитен (така пише на цифера, и даже има капачка), ама въобще не предполагах натурни изпитания :(

А восточето беше настроено в половин допуск по COSC, и вървеше така от началото на септември!
Сега е измърдал 10 секунди напред! Да, ама аз не съм го засичал последните седмици и не знам, дали това е нормално, или вчера съм го прецакал :( Ако да, ще търся май индукционен котлон - за размагнитване :)

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Индукционни котлони и часовници

Мнение от nevenbekriev » 29 окт 2015 21:23

Просто времето захладня. А може да не е работил много добре докато е бил в обхвата на самото поле, но после няма да има последствия.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Индукционни котлони и часовници

Мнение от varban » 29 окт 2015 23:12

Май ще да е така - да е мръднал, докато съм слагал нискочестотника. Той тежи барем пет кила, с доста силен магнит и е с отворена магнитна верига. Докато го слагах на място, на няколко пъти се опита да се самонаръга с отвертката :)
Изображение
Две вечери си играх с тия джангър-сандъци. По-зор се правят от часовници, и ходи много материал. Само пластилин към кило отиде. Старият се беше втвърдил за 15 години.

Пипам ги за втори път, следващият ще е през 2030 година ;:)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Индукционни котлони и часовници

Мнение от stepona555 » 30 окт 2015 23:04

Не е толкова мощно полето докато високоговорителя не е разглобен , така е направен че максимума е вътре където се движи намотката, отвън лепи кламери ама чак да спре часовник .
Ако искаш да убиеш нещо вземи хубави неодимови от хард диск. от тези дето руснаците си правят в етрогенератори.
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”