Втори конкурс за сервизиране на часовник

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от storyteller » 12 дек 2015 08:33

Празниците наближават, всички ще имаме малко повече време за хоби, човъркане и четене, време е и за втория кръг на конкурса за сервизиране на часовник.
Условията са както в първия, само с две малки допълнения:
Първо - описвайте възможно най-подробно и специфичните проблеми за механизма, който обслужвате. Можете да е нещо малко, като неприятната секундна стрелка във Восток 24хх, но всеки механизъм си има и тънкости (дори любимата на Върбан нова Ракета).
Второ - механизми, представени в първия кръг, не могат да участват във втория, дори ако са сервизирани от друг участник. Може да се направи изключение само в случай, че смятате, че предишният участник е допуснал някаква грешка и вие показвате какъв е правилният начин. Подобно представяне би било много ценно, но не и повтаряне на нещо, което вече сме чели.

Наградите - за разнообразие, този път не са руски.

Изображение

Едно Касио M100DSE (сапфир, слънчева батерия, радиосверяване), представено е тук
http://www.casio-europe.com/euro/watch/ ... 0dse-1aer/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://uhrforum.de/prioritaeten-setzen- ... er-t131267" onclick="window.open(this.href);return false;
Не пазя кутия и документи, но резервните звена на верижката си стоят, а Божидар ще признае според мен гаранцията и без бележка, ако се наложи - мисля, че остават малко месеци. Но надали ще се наложи, то на този часовник и няма какво да му се разваля.

Изображение

Едно много приятно Сейко ЛМ 5606 5060 с хак и ръчно навиване, всичко му работи, но си е ветеран.

Изображение

И един Булетроник хронограф, който работеше перфектно, просто ми омръзна да му сменям батерията, че е много лаком за ток. Като състояние - носен е, но за парадни случаи, не съм виждал по-запазен. Ако случайно не работи, което не вярвам, ще го сменя с нещо равностойно.

Както и миналия път, победителят ще си избере пръв наградата, вторият - втори, а за третия - каквото остане. Аз няма да съм в страната, когато конкурсът приключи, затова наградите ще бъдат депозирани при колегата омегакуку, който любезно се съгласи да ги изпрати на победителите (или да ги задържи, ако той е победител :wink: ).

Сроковете - тук великите умове се разминаваха. Някои смятаха, че празниците са прекрасно време за хоби, но други посочиха, че точно тогава не е моментът да се човъркат нежни механизми с треперещи от алкохол ръце и кървясал поглед. Затова взехме соломоновско решение - срокът е 10 януари, така че да могат да се изявят и тези, на които им се работи по празниците, и онези, на които им се празнува.
Това май е всичко, за което се сещам.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от storyteller » 17 дек 2015 09:15

Другари офицери, вторият кръг на конкурса май не предизвиква интерес, затова да добавя две уточнения: ако няма участници, наградният фонд остава като добавка за някой следващ конкурс (колегата омегакуку вече пази часовниците). Ако има само един участник, той автоматично получава и трите играчки.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от atanweb » 17 дек 2015 12:01

Интерес има сигурен съм, защото не само аз съм впечатлен от добрия награден фонд за което благодаря предполагам от името на всички.
Мистерията за това, че хората не пишат за участието си е в голямата тайна и изненада.
Кой какво ще представи ще разберем на финала.
Успех и приятни моменти на всички участници!
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от omegaqq » 17 дек 2015 12:06

Аз не крия, ще правя 2809.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от varban » 17 дек 2015 12:14

Аз също не крия - докато не оправя постингите от първия конкурс - никакви отвертки!
Дали ще се оправя до 10.01.16 - а дано, ма надали :)

Това да е за поука на всички, които участват - не загребвайте прекалено широка тема! Щото писането не е лесно.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от atanweb » 17 дек 2015 12:27

Ти ще зарадваш повече форума, ако оставиш довършителните работи от първия конкурс след участието във втория. Вярно, че ще се натрупа още ама пък и ти не се отказваш лесно.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от Seikosha » 17 дек 2015 20:34

А може ли да се участва с неруски часовник? Например някой скапан швейцарец. По празници ще мързелувам,та може и аз да се опитам да счупя нещо покрай вас. Понеже аз възприемам конкурса и като един вид нещо с образователен характер и ако един свийц не се вързва с месната почва, дали има резон да се бъхтя бадева. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от storyteller » 18 дек 2015 08:46

Много ще се радвам да има участници и благодаря на всички, които ще се включат.

Сейкоша, ти прекрасно се справяш и с руските - защо не участваш с някой такъв. Наистина мисля конкурса като предимно образователен, това го написах още в първия анонс. Ако някой след време иска да започне от нулата или почти от нулата, да знае какво да прави. Специално този конкурс е за руски, но съм сигурен, че след време ще има и за други механизми. Форумът постепенно си намери облика и събра хора, които обичат човъркането.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от Seikosha » 18 дек 2015 13:33

Да, така е правилно Стори :) Нека да имаме нещо като запазена марка конкурс за форума. Малко ме притеснява едно нещо обаче. Виждам,че не трябва да се повтарят механизмите, но какво правим ,ако тези които ще участват евентуално и не се знае кой какво е избрал, им съвпаднат механизмите. Колегата Омега вече афишира неговият "пациент" ,но след правилното отпадане на моя швейцарски хронометър дето мислех да чопля, също се насочих към един повреден 2809,така или иначе трябва да го спретна, а и частите му са по-едри :lol: това е ли някакво нарушение?
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от stepona555 » 18 дек 2015 13:38

Добро утро Варна,
Правилото е да не е представян в предния конкурс, в сегашния и всички да участват с един модел просто ще има съревнование и победители.Така го тълкувам аз и жалко че не пускат западняци мислех да разкостя един будилник Юнгханс, че с по дребни недовиждам.
Успех на участниците, а спонсорите да се стягат за повече награди
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от storyteller » 18 дек 2015 13:49

Seikosha написа:Да, така е правилно Стори :) Нека да имаме нещо като запазена марка конкурс за форума. Малко ме притеснява едно нещо обаче. Виждам,че не трябва да се повтарят механизмите, но какво правим ,ако тези които ще участват евентуално и не се знае кой какво е избрал, им съвпаднат механизмите. Колегата Омега вече афишира неговият "пациент" ,но след правилното отпадане на моя швейцарски хронометър дето мислех да чопля, също се насочих към един повреден 2809,така или иначе трябва да го спретна, а и частите му са по-едри :lol: това е ли някакво нарушение?
Не бях мислил за това. Лично за мен 2809 никога не е в повече :) Даже ще стане по-хубаво, ще можем да сравним уменията и обясненията на майсторите, вие ще се стараете повече, а за публиката ще е по-забавно.

Но все пак последната дума ще има Павлин. Между другото, той ще надзирава конкурса след Нова година, а аз по това време ще работя от зори до мрак за империалистите и само късно вечер, гризейки суха коричка в студената си хотелска стая, ще мога да надзъртам в любимия форум n_sad n_sad n_sad . Докато вие тук се забавлявате n_sad
Така че отправяйте въпросите към него.

Допълнение: има ОК и от Павлин, давай смело с Прецизния.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от storyteller » 18 дек 2015 13:52

stepona555 написа:Добро утро Варна,
Правилото е да не е представян в предния конкурс, в сегашния и всички да участват с един модел просто ще има съревнование и победители.Така го тълкувам аз и жалко че не пускат западняци мислех да разкостя един будилник Юнгханс, че с по дребни недовиждам.
Успех на участниците, а спонсорите да се стягат за повече награди
Защо бе, има и руски будилници. Много ще се радвам някой да участва и с хронометъра Слава с двете стрелки, че ме е страх да го пипам и хич не мога да си представя как се настройва за точност.
За наградите - всеки е добре дошъл да ги предлага и да пусне собствен конкурс, след минимално съгласуване с Павлин. Поне аз така си мислех и засега се оказвам прав.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от Pavlin » 18 дек 2015 16:27

Аз мисля че няма да е лошо да има дублиращи механизми, в думите и труда на всеки ще има по нещо полезно и напътстващо за новите ентусиасти.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от varban » 20 дек 2015 13:19

Слава сплит ще има задължително! Само че не съм убеден, че ще улуча конкурс с тях, щото са служебни.
Два секундомера хиксовани - единия не нулира правилно, на другия не съвпадат стрелките.
И поне един с убит баланс. Не ще да цъка хич.
А още един бърза като за световно - минута на час.
Това са типични повреди на лабораторни секундомери от бавните, 5 херцовите.
Интересно е да се отбележи, че бързите 50 херцови се правят по-лесно. Щото имат само една стрелка :)

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Втори конкурс за сервизиране на часовник

Мнение от omegaqq » 01 яну 2016 22:59

omegaqq написа:Аз не крия, ще правя 2809.
Обещанията трябва да се изпълняват!
viewtopic.php?f=106&t=5392#p49120" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”