Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от stepona555 » 08 яну 2016 23:43

viewtopic.php?f=66&t=5409#p49369" onclick="window.open(this.href);return false;
Намерих малко части за Победата
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 13 яну 2016 02:11

Мдяяя,кофти стана, не сколасах за конкурса за сервизиране, ма човек предполага ,а господ разполага. Причини много и все важни,като май най,рязко снижаване на физическите ми показатели,явно презагряване на организма,очите горят с пламъка на зомби,а дрането в гърлото е като шкурка 250 по плексигласов джам на саат и плаче за загрят алкохол с мед и лимон. Абе,очи тъмнеят ,глава се люшка,кво значи там някакъв си 2809 :) Ще го бъде и пак ще го видите,не е като на колегата Омега,по-лесен е,щото е с 18 камъка. За това пък, не е само за профилактика, а си е за цялостен ремонт,барабар и обвивката. Давам си още един ден излежаване,сърбане на мурсалски чай, греени елексири, витамин C и котко терапията на Бриджит Нилсен,която като усети ,че не съм таман,се курдисва върху корема ми и започва нещо да ми бае, не знам кво,ама съм разбрал ,че помага.

Изображение

Иначе това е пациента и проекта малко излиза извън конкурсните рамки, за това стана и по-добре ,че е извън конкурсно. Саата е Алмаз със свършен циферблат, задгробна каса, различни стрелки, джам за полиране, липсва заден капак, механизма е със счупена ос на баланса, изкочила пружина на собачката и скъсана главна пружина,Предполагам ,че контрата се е изметнала заради пружинката и светкавичното развиване на барабана е скъсало пружината.


Изображение

Изображение

Това е ,ще става пълно възстановяване. Извърших по-голямата част от работата, но вода не пих.Има снимки ,ще има и описание, само първо ще оправя 3-4 дуги неща на двама приятели, че да не ме псуват и после го мятам. Сега само вижте клипчето,как работи баланса на гола платина и аз не мога да ги броя тези врътки (Сашо ми подсказа нещо) ма мисля дека добре да се мандахерца. Лошото дойде после.....

"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 14 яну 2016 20:20

Около 120, добре е. Ама аз 2809 не съм правил, така че знам само на теория. Имам три машини и един свестен цифер, ама каса - мъка :(

Качвай профилактиката, да видим кое е лошото.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 14 яну 2016 20:26

Ако те мързи да броиш, може другояче. Този баланс прави 2.5 колебания за секунда. Сто - за 40 секунди. При теб се клати по-дълго, значи е повече от 100 :)
Така прави Омега. И аз така правя на бързите механизми. Щото има такива, дето се клатят 5 пъти в секунда, ама има и 50 :) Е, тях никой не мой ги изброи. Ако такъв се клати две секунди, ей ги 100 колебания :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от stepona555 » 14 яну 2016 20:50

Снимаш на малко по бавна скорост , нарязваш клипа на 5 парчета , разпращаш ги на новобранци разни из форума да броят , всеки брои и докладва , събираш резултатите и готово .
Ако някой сбърка ....
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 15 яну 2016 00:08

Ааааа,не! За мене е важно когато часовникът е готов,да работи стабилно и да дава прилично време,в порядъка на доступа. Все пак за реанимирано зомби ще е добре. Нямам и намерение да броя,че icon_crazy ,но времето за което балансът се правеше на перпетум мобиле , беше точно 1:02мин. а щом Омегата казва ,че при 30сек. ще го бъде, значи моят ще го бъде 2пъти :) Т.е. щеше,ако не бях му прее.ал спиралата при следващият тест :mrgreen:

Връбчо, каса за 2809 ще ти найдем,но сейкоширана :) за задният капак ще умуваме n_sad Требе да видим и циферу все пак, мяза ли за бяла дрешка.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Liani » 15 яну 2016 00:35

Seikosha написа:Т.е. щеше,ако не бях му прее.ал спиралата при следващият тест :mrgreen:
Демек няма нищо да видим от сервизирането?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 15 яну 2016 01:25

Liani написа:
Seikosha написа:Т.е. щеше,ако не бях му прее.ал спиралата при следващият тест :mrgreen:
Демек няма нищо да видим от сервизирането?

Всичко ще видиш бе момко,от начало до края,както съм обещал,но както писах, не е и сервизиране ,ами си е баш ремонт, а от там и мъките ниедни :) и понеже вече не ми висят някакви срокове,ще има няколко деня отложка. :)

П.П. Искам само да добавя,че на 2809 баланса е бавен и никога не съм виждал при него нито пеперуди ,нито някви други бръмбари. Мандахерца се плавно и с достойнство, защото е голям и няма за къде да бърза.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 15 яну 2016 08:37

Seikosha написа: П.П. Искам само да добавя,че на 2809 баланса е бавен и никога не съм виждал при него нито пеперуди ,нито някви други бръмбари. Мандахерца се плавно и с достойнство, защото е голям и няма за къде да бърза.
Като на всеки друг баланс на 18000 - от Молния, Победа и Звезда през разните му Ракети с малки Востоци, стари Полети и Славици 24 калибър.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 21 яну 2016 04:32

Седя си аз в бърлогата, някъде по-средата на деня - 0.08ч. :lol: и поглеждам във варненският сайт moreto.net където си има показване на външната температура в града и то динамично, в реално време. Чак настръхнах кат я видях - 15.1

Изображение

После след няколко минути се оказа ,че единицата отпред е камуфлажна :lol:

Изображение

А аз си се топля със старата ръждясала Маруска и то на един реотан.

Изображение

Имам я от 1979г. и 37год. вече ,като закъсам зимата ,я вадя от мазата. Имам и Де Лонги радиатор ,че и с духалка - 2000W и един убиец от BAUER от ГДР с 32 ребра и 3KW и разни газови глезотии,но нищо не може да се сравнява с Маруска, на два реотана харчи 1250W , аз обикновено я карам на един, т.е 625 W Вижте сами показателите.

Изображение

Изображение

Верно ,че си ми е близо до копитата и навътре в стаята става с 1-2 градуса по студено, ма кво ми пука,като аз си седя до печката и си папкам нещо мешано,хлъзгаво такова, портокали и отвратителна била някога греяна сунгурларска домашна отрова с която лекувам уж грипа. :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Не можели руснаците да направят една свястна кола и цветен телевизор,такива вицове все още се разправят. Божииии ,колко мъка има по света. :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 21 яну 2016 18:26

А върти ли перката над лапата при илюзионния ефект над пластмасовите въглища на Маруся?
Имаме същата, почти.. обаче тама където си сложил оранжевите корички имаме алуминиево легенче за водичка, че да не суши въздуха много. Оздравявай, че -5 е доста по търпимо от тукашните - 17
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 яну 2016 04:46

Нищо не върти Сашо :) Остана само оста и фасунгата,ма Маруска си е бойна кобила и що нещо и е видяла "главата" няма кой да издържи кат нея. Беше масленозелена със заводско прахово боядисване,ам като се скапа, си я боядисвах в разни цветове,според настроението. И "въглените" поне два пъти съм ги рисувал със спрейове. Отгоре е хлътнала,щото по едно време в бърлогата не достигаха столове и бая тежки задници се наместваха отгоре и :lol: Таман ми пасва там да си суша не само портокалови корички,ма и филийки хляб,а и чайникът си седи с топъл чай,докле го изсърбам. Сега е малко в омазан вид,че я изрових чрезвичайно от мазата,ма малко да се стопли времето, ще я сейкоширам и ще е пак като нова :) Много обичам старите си вещи и радиоапаратът и старият телевизор,мебелите и старите ми настолни и стенни часовници,накацали навсякъде кат гарги по жици, старата ръчна бронзова кафемелачка и джезвето в което помня още като дете,майка ми да вари кафето на баща ми,старото глинено поне 50 -сет годишно гърне в което си готвя уникален боб,старата глинена стомна на мама, сигур на 70г. в която и досега си наливам лятото студена вода и си пийвам от чучурчето на дръжката. Чак сега изпържих и няколко яйца, в едно емайлирано тиганче от 1960г.,което така и си е седяло новичко дълбоко заровено в мамините долапчета. Не знам ,може и да си внушавам,но ми беше по-вкусно,отколкото в модерният италиански тефлонов тиган.
Мисля дека спомените,дека старите вещи напомнящи ни за някой ,или за нещо,ни спасяват от експанзията на ежедневието ни и са като една същинска котва в бъдещето ни. Котва ,която винаги ще ни връща към момента на невинност,към спомените и детството....
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от dreadx » 22 яну 2016 20:58

До сега не бях виждал такава, като твоята Маруся - изкефи ме на мах! Как са я направили, да прилича като камина - дизайнерска работа..:) - много ми става мило, като видя такива неща.

Със здраве да си я ползваш, и да те топли още много години!

- много ми хареса и сравнението с котва в бъдещето. :)

И наистина човек, който не си харесва и иска да си забрави миналото - първото нещо, което прави е да се освободи от вещите, които свързва с него.

Хубаво е (ако е възможно, желая го на всички) -- да си харесваме миналото и да ценим всяка частица от него. Това са хилядите частици, които са ни обогатили с нещо - за да сме това, което сме сега.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 яну 2016 22:18

Добре казано Боре n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от stepona555 » 25 яну 2016 18:08

На емайлираното тиганче да пише случайно ,че е произведено в град Сталин , баба ми имаше такъв леген .

Писах в една друга тема за твоето чудене за ударенията дано не се сърди колегата , тук знам че може.

Да се пише и с ударение ѝ , ѐ , много лесно, ама за другите не знам ѐýòó в таблицата на символите на виндовса има доста букви с ударения само си ги копваш
ѝмане ,иманѐ ,имàáне
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”