Проблем с Амфибия...

Saigon
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 30 яну 2016 20:12
Местоположение: Лондон

Проблем с Амфибия...

Мнение от Saigon » 30 яну 2016 20:41

Здравейте,

Понеже не намерих раздел, за проблеми и решения реших, да пусна в този раздел, моят проблем. Ако не е за тук, моля да ме извините.

Подариха ми Восток Амфибия, преди около месец и половина, за което съм писал в ревюто тук: http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=26820" onclick="window.open(this.href);return false; След което ми казах,че имало и форум, за руски часовници, ако имам въпроси, да питам там.

И ето ме тук с въпрос към Вас, защото моите знания, доста куцат.... :D Модела на часовника ми е 710640 http://meranom.com/amphibian-classic/71 ... 10640.html" onclick="window.open(this.href);return false; мога да кажа, че веднага се влюбих в часовника. Поне за мене е супер........., но забелязвам изоставане на времето, което като че ли, не спира. В началото когато започнах, да го нося, забелязах, че на следващият ден е с три секунди назад от сайта time.is в последствие от тогава изостава стремглаво. В момента, след 20 дена, нон стоп носене е с около 1 минута и 20 секунди назад. Вчера беше с 1,13-15 мин. Абе всеки ден по малко.

Въпросът ми е, понеже това ми е първият автоматичен часовник, това нормално ли е или трябва, да се запиша на народни танци, за да може, да се навива нормално :lol: ....????? Благодаря Ви предварително. Поздрави, Стоян.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от rosen_er » 30 яну 2016 20:57

80 секунди за 20 дни!Това прави средно по 4сек/24ч.За какъв проблем говориш?По-добра точност от това едва ли ще постигне.

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от dreadx » 30 яну 2016 21:54

Може да се отвори и да се бутне малко регулатора -- ама наистина за механичен часовник това се води нормално.. (аз бих го отворил де)

A може би затова си намирам Ruhla-та за супер-точна - понеже през няколко дена (7-10) забравям да я навия - и после я сверявам отново.. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от atanweb » 30 яну 2016 23:20

Точността е отлична, а регулатора се настройва много трудно от неопитни ръце. Дори едва забележимо преместване, може да откара часовника в друга крайност и това може да се превърне в голяма игра на отваряне и затваряне и така много дни.
Възможно е да стане малко по-точно, но ако има наблизо виброграф, за да се направят всички тези проби веднага без да се чака. Дори и тогава вероятността пак да дава такова отклонение е голяма, защото има и външно фактори които оказват влияние на точността. Това са температура, положение на часовника и др.
Радвай се на часовника си и добре допъл във форума.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Seikosha » 31 яну 2016 02:19

Часовникът работи в хронометричните стойности на допуск и за такъв клас часовници е грехота човек да не е доволен. Много хора биха си мечтали и за толкова. Сигурно сте ползвали досега само кварцови и от там идва и неудовлетвореността. Това е положението. Прочетете пак и в линка който сте дали,какъв е заводският допуск на механизма - (-20/+60 сек.) на ДЕН!
Иначе хубав модел, да си го сверявате със здраве дълги години n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от varban » 31 яну 2016 09:42

И аз да кажа - не трогай технику, и она не подведет :)
Допускът на механичен хронометър по COSC е -4...+6 секунди / 24 часа, и твоят влиза в този допуск.
Кво искаш повече?!
Късмет имаш с машината, поноси я още и ако се потвърди, напиши едно писмо до Чистопол. Рядко ги хвалят, като всеки един завод. Зарадвай ги :)

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от dreadx » 31 яну 2016 10:48

Друг един колега вчера пък много си похвали Слава-та. Ами трябва да им пишем - на завода.
atanweb написа:..защото има и външни фактори които оказват влияние на точността. Това са температура, положение на часовника и др.
Да, точно това ми е идеята - настройките са около някаква стойност, но дали точно за това не може малко да се "персонализират" - след като се види при конкретния ползвател как се държи часовникът. (- един човек си спи с него, друг го сваля нощем - няколко часа на стайна температура - трети си го сваля и на работа и т.н.)

Но наистина не е практично да се отваря през няколко дена (т.е. трябва да се настрои с уред).

А точно вчера четох как пилотите навремето (през 40-те) си сверявали часовниците. На летището имало един хронометър (същият механизъм, от който са копирани морските хронометри Кировские), Той се сверявал от службата по точно време по радио-сигнал - от един много по-точен часовник с махало. Обаче не всеки ден въртят и сверяват хронометъра - вместо това един човек пише в една тетрадка: - температура +18 оС, отместване 4 сек.. на другия ден пак същото.. и т.н. И когато искат да си сверят часовниците гледат да показва точно натрупаното отклонение по тетрадката и си ги сверяват на 0.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от varban » 31 яну 2016 13:46

Хронометър като Ланге и 6МХ много сложно се сверява в нула. Пък е и еталон за време, не му прилича да го ръчкат всеки ден за сверяване. Записват показанията, прибавят поправките и смятат точното време за сверяване на другите часовници.

Saigon
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 30 яну 2016 20:12
Местоположение: Лондон

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Saigon » 31 яну 2016 14:27

Явно, притесненията ми са били излишни, след като прочетох отговорите. Както предположи колегата Seikosha, досега съм бил само с кварцови Casio, Seiko, Orient и т.н., но винаги съм си мислел, че автомата е по точен. Значи, всеки с такъв клас Амфибия, от време на време го сверява, така ли??? Да кажем, че спечеля от тотото и си купя Breitling Chronomat 44 или някой друг, за хиляди левове :-) него пак ли, ще се налага да го сверявам или не??? Простете, за неграмотността ми, но лаик като мене спрямо автоматите, предполагам е доста срещано явление. Благодаря Ви предварително. Поздрави, Стоян.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от stepona555 » 31 яну 2016 16:52

Saigon написа:Явно, притесненията ми са били излишни, след като прочетох отговорите. Както предположи колегата Seikosha, досега съм бил само с кварцови Casio, Seiko, Orient и т.н., но винаги съм си мислел, че автомата е по точен. Значи, всеки с такъв клас Амфибия, от време на време го сверява, така ли??? Да кажем, че спечеля от тотото и си купя Breitling Chronomat 44 или някой друг, за хиляди левове :-) него пак ли, ще се налага да го сверявам или не??? Простете, за неграмотността ми, но лаик като мене спрямо автоматите, предполагам е доста срещано явление. Благодаря Ви предварително. Поздрави, Стоян.
Здравейте , цитирания от вас модел е с механизъм Б1 собствена разработка на Брайтлинг и според тях покрива стандарта цитиран от Върбан COSC , тоест ако имате късмет ще работи поне като сегашния ви часовник, може и малко по зле , например да избързва 6 сек ,естествено може и да работи малко по точно -+2 3 сек , което пак е минута всеки месец.
100 пъти разлика в цената , не означава два порядъка в точноста по добре.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от varban » 31 яну 2016 17:14

http://www.breitling.com/en/models/chro ... at-44-gmt/" onclick="window.open(this.href);return false;

На циферблата пише, че е сертифициран хронометър.
Какво означава това: http://www.cosc.ch/faq.php?lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;
Кратко: механизмът на такъв часовник е издържал успешно официално изпитание на независимата организация, в случая COSC. И при това е показал ход -4...+6 секунди/денонощие. Това е нормата за ръчни хронометри.
Проверява се само и единствено часовниковия механизъм, хронографна част, автоматично навиване - не.
Проверката става при няколко температури и положения, което е доста жестоко изпитание. Има норми в стандарт ISO, има ги и в мрежата: https://en.m.wikipedia.org/wiki/COSC#St ... nd_methods" onclick="window.open(this.href);return false;
Още - сертификатът е валиден към момента на получаването и се отнася само и единствено за механизма.

На въпроса ти - и Брайт иска сверяване. Иначе щяха да икономисат ремонтоарния механизъм lol2

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от stepona555 » 31 яну 2016 20:48

А ако искаш да икономисаш от часовникари , опитай Булова калибратор , сам си го сверяваш и настройваш
http://www.watchalyzer.com/bulova-accut ... tor-watch/

:o icon_crazy
Изображение

Saigon
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 30 яну 2016 20:12
Местоположение: Лондон

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Saigon » 31 яну 2016 23:14

Понеже ми е скъп подарък, ще остане част от мен, завинаги...................но се съмнявам, да си взема втори автомат по скъп от Восток. Като се замисля, колко струват, каква им е поддръжката, носенето и закупуването на машина за навиване, а и на всичкото отгоре, да ги сверявам, за да съм в част във времето........благодаря, но не. Това е лично мнение, не съм казал, че кварца е супер точен, но може би е по непретенциозен от автомата. Като се сетя, че старият Пилот на баща ми, беше в пъти по точен от който и да съм имал, направо :yahoo ..........е, той беше с ръчно навиване n_thumbsup Благодаря на всички, за отговорите! Поздрави, Стоян.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Seikosha » 01 фев 2016 04:13

Точно така,правилно. Да дадеш 100 кинта за някакъв си автоматик си е направо лудост. Че и да го сверяваш на всеки 2-3 месеца направо си е робия и стрес. :o Аз пък не се заглеждам много в минутите,еле пък в секундите,тъй по-леко се живее,а ако ме напъне много дан не ми извяхнат карамфилите ,ако закъснявам за среща,си поглеждам Нокиата,тя полуавтоматична,ма точна,нищо ,че не става за носене на китката. :lol: Бе най-хубаво си е една дигиталка с точка G - шок и пей сърце.
А този бащин Пилот дето е бил с пъти по-точен от всички други, сигур е някой голям редкаж,помня ,че имах такава марка преди няколко деситилетия,ма беше японска химикалка и верно ,че хубаво пишеше. n_thumbsup

Апропо. Наистина машината на Брайтлинг Хрономат 44 - В 01 е първият изцяло собствен механизъм на марката,преди това стотина години е използвал чужди механики,най вече ЕТА, също и Лемания и Валжу в хронографите, а в кварцовите,забележете и Мийота :wink: В 01 е много сериозна машина,с доста загадъчна история и при тестовете е бил докаран до заводски доступ от 0,15 сек/24ч. Има мнение,че работи обикновено с около +/- 1сек. на денонощие. Няма и как да е иначе, с цена около 1:100 vs Восток,би трябвало да има доста прецизност при напускането на ОТК отдела. Не знам вече какво е при последният му наследник В 05 ма не виждам за къде повече, само дето камънака е повече - 56 и некви допълнителни пружинки :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Saigon
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 30 яну 2016 20:12
Местоположение: Лондон

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Saigon » 01 фев 2016 13:33

Seikosha написа:Точно така,правилно. Да дадеш 100 кинта за някакъв си автоматик си е направо лудост. Че и да го сверяваш на всеки 2-3 месеца направо си е робия и стрес. :o Аз пък не се заглеждам много в минутите,еле пък в секундите,тъй по-леко се живее,а ако ме напъне много дан не ми извяхнат карамфилите ,ако закъснявам за среща,си поглеждам Нокиата,тя полуавтоматична,ма точна,нищо ,че не става за носене на китката. :lol: Бе най-хубаво си е една дигиталка с точка G - шок и пей сърце.
А този бащин Пилот дето е бил с пъти по-точен от всички други, сигур е някой голям редкаж,помня ,че имах такава марка преди няколко деситилетия,ма беше японска химикалка и верно ,че хубаво пишеше. n_thumbsup

Апропо. Наистина машината на Брайтлинг Хрономат 44 - В 01 е първият изцяло собствен механизъм на марката,преди това стотина години е използвал чужди механики,най вече ЕТА, също и Лемания и Валжу в хронографите, а в кварцовите,забележете и Мийота :wink: В 01 е много сериозна машина,с доста загадъчна история и при тестовете е бил докаран до заводски доступ от 0,15 сек/24ч. Има мнение,че работи обикновено с около +/- 1сек. на денонощие. Няма и как да е иначе, с цена около 1:100 vs Восток,би трябвало да има доста прецизност при напускането на ОТК отдела. Не знам вече какво е при последният му наследник В 05 ма не виждам за къде повече, само дето камънака е повече - 56 и некви допълнителни пружинки :D
Ако съм Ви засегнал с това мое изказване, че смятам автоматите в момента, за по неизгодна сделка от кварца, съжалявам. Това е просто мое мнение, а за сарказма по БГ форумите, няма да говорим. Поздрави, Стоян.

П.с. Впрочем съм казал, цитирам ,,но се съмнявам, да си взема втори автомат ПО СКЪП от Восток."

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”