Проблем с Амфибия...

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Pavlin » 01 фев 2016 13:42

Не е сарказъм, такъв си е стилът му на писане на Сейкошата, особено в малките часове. :)

За точен и безпроблемен часовник- кварц. В случай на симпатии към механиката, иска си грижите.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Seikosha » 01 фев 2016 14:03

Що пък сарказъм? Нали и аз туй казвам,кварца е по-практичен. Е,то зависи и какъв е кварца и какъв е автоматика,защото има достатъчно примери и за обратно съотношение на цена,а зависи и с каква цел се ползва,то и бейзболната бухалка уж една,пък я ползват за различни цели :) Аз например,от часовниците ми за носене,с голямо удоволствие си ползвам един чудесен кварцов,стоманен,аналогов Фосил, също подарък. Та такива работи.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от varban » 01 фев 2016 15:18

Потвърждавам, че е много готин часовник :) И аз съм го носил няколко дни, докато се убедя, че е в ред ;)

Колкото за по-скъп автомат - ми ще е по-скъп и по-престижен. Може би и по-точен, ама не с много. Просто наистина няма накъде.

Павлин е прав, че механичните часовници не се купуват заради точност и безпроблемност, а по други, по-ирационални причини. Мода, престижност, привързаност към механиката и прочие измествания по фаза ;)

И аз на свой ред ще си призная, че честичко нося кварцови часовници. Не ги смятам за по-малко от механичните, нито пък обратно. Като си помисля, имам еднакво отношение към часовниците, без значение какви са. Щом съм ги съживил, мои са си. И може би са ми толкова по-скъпи, колкото по-голям зор съм видял с тях. Ама това е моя подход. Всички сме различни, и всеки луд с номера си ;)

Saigon
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 30 яну 2016 20:12
Местоположение: Лондон

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Saigon » 01 фев 2016 17:23

Може би, Varban е прав ,,Всички сме различни, и всеки луд с номера си''. Кефя си се на часовника, било механичен или кварц. По повод последният ми пост, се ИЗВИНЯВАМ публично на колегата Sekoisha, ако съм казал нещо не на място. Ако стилът му е такъв, аз не съм знаел!!! Поздрави, Стоян. Живи и здрави.

П.с. Харесах си още поне още три Амфибий :banana синя, оранжева и бяла........сега каишки и базели гледам, луда работа...... lol2 lol2 lol2

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Pavlin » 01 фев 2016 17:29

Добре дошъл Стояне! Правилно си се насочил. Отлични часовници за без пари!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Seikosha » 01 фев 2016 18:37

Няма нужда от никакви извинения. То в аватара ми не е написано ,че съм малко хапльо т.е. малко хаплив. Обаче малката захапка събужда инстикти и прави човек по осторожен,а вече голямата,значи да те изядат с парцалите. :mrgreen:
И от мене - добре дошъл Стояне :b
А иначе аз си имам собствена класификация за използването на часовниците(все пак говорим за ръчни)
Първи вариант - естествено използване на основните му функции - следене на движението на времето в нашето видимо пространствено измерение. icon_crazy Тука фактора точност е основен.
Втори вариант - като симпатична или красива джаджа,като аксесоар към облеклото и тука факторът дизайн,външен вид,артистичност,престижност и демонстрация на жизнен стандарт и статус преобладават.
Трети вариант - като колекционерски обект, тука е по-важно часовникът да е в повечето случаи по-стар, по-рядък като модел,такъв от лимитирана серия,ръчно производство,или с някаква уникалност,нестандартност във външният вид,или механизъм. Тука факторите от първи и втори вариант ,не са чак толкова важни.
Четвърти вариант - обединява първите два варианта - хем да показва точно време,хем да гали окото и да се фръцкаш пред публика.
И пети вариант - който обединява първите три - рядък,точен и престижен,тука вече пада скъпотията :D
Има и малки преливания и нюанси,но това като по-основно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от varban » 01 фев 2016 19:33

И шести :)
Направил си го от неработещ, а често и от неработещи :) Къде по каталог, къде по снимки, къде по имане на чаркове или по собствено разумение :)

Тоя шести май за и теб си е първи :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от stepona555 » 02 фев 2016 01:06

А аз досега карам само на трети вариант и през ум не ми е минавало за останалите.
Човек се учи докато е жив.

А на колегата Стоян ,Командирски в залива както казват еспанците има по 20 лири хиляди модели , ама дали си заслужава да имаш много еднакви
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”