Оригинални ли са тези Молния ?

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от simonb » 25 мар 2016 11:12

Бихте ли ми казали нещо повече за тези, 2001 година произвеждали ли са се ,че малко ме съмняват ?! Мога да ги взема на изгодна цена..;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от the collector » 25 мар 2016 11:15

Да, истински са. Първата е от зодиакална серия, а втората и третата са за годината (2001-ва) на змията.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от Seikosha » 25 мар 2016 14:00

И коя зодия трябва да е това? Близнаци? :) Змийските изглеждат наред,но първият си е народно творчество.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от the collector » 25 мар 2016 14:20

Този от "народното творчество" присъства в каталога на Молния от 2002-ра година. :D

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от Seikosha » 25 мар 2016 19:19

Аз по каталози избягвам да ровя,така живея по-спокойно. В случая гледам циферблата,който е пръскан с емайл лак направо в/у маркерите и почти няма цифра да не е с остатъци от него неизчистени,вижда се и язва някаква,липсва и надписа Произведено в Россия. Ако това е заводското качество на тези часовници,значи руснаците са наистина доста зле.

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от the collector » 25 мар 2016 19:32

Аз съм на обратния принцип-гледам каталози, питам и ровя яко по нета, за да живея по-спокойно. :lol: В противен случай 99% от това в кутиите ми щеше да е под знаменател "народно творчество", "сбиртак", "кюфте" или "франкен". icon_crazy
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от Seikosha » 25 мар 2016 20:21

И като не намериш нещо в каталозите кво става? Мъки и големи терзания :lol: Щот трябва да се знае,че каталозите и разните му там рекламни брошури, не са вся и всьо и не са документ.
Ти разгледай първо хубаво под увеличение циферблата и после се чуди в кой гараж, братята са конкурирали китайците,ама китайци ,от преди 30г.
Тук има питане за тези часовници и то от мой съгражданин и лично аз ,не му го препоръчвам. Виж,иначе от тях,може да станат хубави кюфтета по стандарт "Стара планина" :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от varban » 25 мар 2016 22:28

Сейкоша-сан, прав си :) За това, че с това ху[_]дожество са окепазили часовника - ми да, вярно е! И натам - всичко споделям, до отношение към каталози включително.

Но Колектор и той е прав - дерменчето си е баш оргиналдъ, сделано в ЧЧЗ. Държал съм в ръце дюс дибидюс същия, нов, в заводска картонена кутия. С паспорт.

На живо е още по-зле!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от Seikosha » 25 мар 2016 23:45

Е, ти говориш вече за мат'ряла,аз за това и съм писал,че част от продуктите са подходящи за готвене :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от Seikosha » 26 мар 2016 00:45

Стават малко в повече тези разисквания,но сега ми направи впечатление,че Молнията която е показал по каталог колегата Колектор, все пак се различава от тази която показва Симонд. При каталожната се вижда добре къде е надписа на логото и броят на камъните,а има и надпис отдолу "сделано в России" докато при тази на Симонд,може да се видят разликите. Така ,че може да има и официални такива Молнии,не споря,но тази която предлагат на Симонд не е нещо наред отпред,виж за отзад е добре :lol: нека той да си избира.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от the collector » 26 мар 2016 01:58

Стига де, мога да приема обосновани доводи, но да оспорвате официални каталози...
Ясно е, че двамата (Сейкоша и Върбан) имате по-близки отношения и се поддържате, но нека бъдем обективни!
Руснаците винаги са имали недоглеждания и недомислици и не трябва да ни учудва нищо. Това не са някакви търсени и ценени от колекционерите модели, за да ги прави някой някъде си.
Нека да сме реалисти и да не прекялваме с водата от кладенците. По вашата логика трябва да признаем всички измислени сглобки на часовникари и прекупвачи от България, Украйна, Русия, Полша и прочие, а да отричаме каталозите.
А, "нема нужда"!
Seikosha написа:Стават малко в повече тези разисквания,но сега ми направи впечатление,че Молнията която е показал по каталог колегата Колектор, все пак се различава от тази която показва Симонд. При каталожната се вижда добре къде е надписа на логото и броят на камъните,а има и надпис отдолу "сделано в России" докато при тази на Симонд,може да се видят разликите. Така ,че може да има и официални такива Молнии,не споря,но тази която предлагат на Симонд не е нещо наред отпред,виж за отзад е добре :lol: нека той да си избира.
Погледни двете Молнии (лява и дясна в каталога) и ми кажи къде виждаш "Сделано....". Никъде! Това да го приемем за народно творчество вкарано в каталога на Молния ли?
Огледайте добре зодиакалната Молния от каталога и ще видите, че и тя има същите забележки относно печата на цифрите и циферблата.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от Seikosha » 26 мар 2016 04:21

Айде нещо като подготовка за Магадан. Има една такава песен на покойният Михаил Круг - " Магаданннн, значит опять домой" Заклаха го,не им пасваше и не можаха да му простят.

Официални каталози? Не ме разсмивай :D Искаш ли да ти произведа едни много набързо "Made in Seikosha na tavanes" каталози? :lol: Виж с'я колега Колектор и аз съм малко чепат,ма твоята войнстваща защита на някаква имагинерна чистота на нещо си,много бе чоджум натежава,идва зорлян на хората да се пулят в саатите си и да не смеят да ги покажат тъдява. Защо си мислиш ,че само ти си станал някакъв кантар и всички ние трябва да почнем да ровим,да търсим,да мерим и то само защото ти си казал нещо. Ми няма да стане! Тва ясно ли ти е? И няма да налагаш някакви твои критерии и норми,четени от букварчета и наизустени от другарката от детската градина. Това сигурно. Поне не и на мене,а мисля,че има и няколко също чепати момци,дето няма да поднесат. Когато аз съм се занимавал с часовници,ти си събирал значки с "Червеното знаме роди ни" Излагай факти и остави хората да преценяват,не продължавай войнствено да се опитваш да им внушаваш кое е редно,да не говорим,че не всеки го интересуват твоите критерии. Рови си по каталозите ,събирай си хербария,но не се опитвай да размахваш постоянно пръст на някой ,който има други разбирания,различни от теб. Колкото до отношенията ми с Върбан и за някаква близост, освен,че се чуваме понякогиш и сме си помагали,няма как да има друга близост и двамата сме мъже,макар ,че той е два и кусур метра,а аз предпочитам нещо по-тънко и от дамски пол,към 45 кила и като я гледам в профил,извивката отпред над пъпа ,да е равна на тази отзад под кръста. Като имаш такова съотношение,разбираш ,че всички драматизми за една тъпа Молния,не си заслужават губенето на време,защото мой човек,цъкането на един саат е едно нещо,а цакането на едно миньонче е друга работа. Така ,че не се вземай чак толкова на сериозно,карай агаля-агаля,така по-спокойно се живее. Не е по каталог,ма със сигур върши работа. :)


П.П. точно в ТВОЯ каталог "зодиакалната" Молния е с надпис "Сделано в России" ,както и "змийските" които е показал Симонд.
Абе.момче,толкова си далеч от истината,че ако я знаеше,сигур щеше да ти стане неудобно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от varban » 26 мар 2016 08:49

Аз не оспорвам каталозите. В случая поддържам твоето твърдение, че Молнията е оригинална. Но е отвратително-сладникава.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от varban » 26 мар 2016 08:55

Имам една молба. Не изостряйте спора до автокаталитичен стадий. Карайте по темата или я разклонете на колкото си искате части (ще я разделя, ако трябва), ама без лични нападки.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Оригинални ли са тези Молния ?

Мнение от Pavlin » 26 мар 2016 14:45

Много грозни Молнии!

Отговори

Върни се в “Джобни часовници”