Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от beria » 25 апр 2016 21:10

Не бях влизал последните два часа и сега влизам с надеждата да е станало грешка и да се е включил...
Огромна загуба и тъга...
Изображение

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от dreadx » 25 апр 2016 22:03

Ех, не е истина! Той беше един от малкото читави хора, които познавах!

Знаете ли, преди 1-2 дена си помислих да вляза във форума, само за да му пиша къде съм и с какво се занимавам в момента - за да не се чуди къде съм изчезнал.

Той знае, че като се наиграя с часовниците, (временно, разбира се) -- после цикля през коли и др. такива, докато в даден момент пак се връщам тук.

Сега се подвизавам из BMW-форума, чета, правя, научавам нови за мен неща. И пак временно не се занимавам с часовници. - Но просто преди два дена си помислих, че непременно трябва да дойда и да му пиша! - И после нещо се разсеях и го отложих за по-късно..
(- и за пореден път се убеждавам: - сетите ли се за някого, не пропускайте да му се обадите - може да е последната такава възможност..)

Другото, което трябва да ви кажа - не следя новините и случайно преди минути научих за това. Но днес отидох на работа и до към съответния час горе-долу всичко си беше нормално. После съзнанието ми се изпразни и през целия ден ходех като зомби - седях и правех някакви неща - все едно, че съм там, но всъщност нищо от това няма смисъл.
Обзе ме някаква невероятна апатия и всичко правех с ужасяващо безразличие. (- може би и почти никаква работа не свърших.) Чак сега разбирам заради какво е било всичко това..

Може би знаете, че не съм привърженик на теориите, според които след живота всичко свършва. Или че душата отива в рая (или в ада).

Знаете, че няма нищо случайно в нещата, които ни се случват. Смятам, че душата присъства тук, за да се изправи пред определени ситуации, да вземе решения. Така във всяко свое прераждане душата се учи и се усъвършенства, напредва.

Днес изгубихме приятел с много напреднала душа..

За мен загубата е тежка, защото общуването с този човек ми беше особено ценно. С интерес четях и статиите му, написани със завидна ерудиция в областта на науката и техниката. За съжаление се оказа, че така е било писано - никога да не се срещнем на живо, поне в този живот.

Но се надявам пак да се намерим в следващите животи - и защо не. - ето че благодарение на интернет имаме възможност да се запознаем и да общуваме с хора изключително ценни. Хора, които иначе нямаше да срещнем - дори и само защото живеят далеч от нас, в друг град.

Пожеланието ми е: винаги когато ремонтираме часовник, той да е близо до нас и да ни помага с инженерната си мисъл и с безупречния си перфекционизъм!
(- и аз доста разбирам от часовници, но истината е, че и доста ме мързи. Мисля, че като отворя следващия часовник, ще се постарая малко повече - заради него.:)

Отивам да си сипя една водка и да му запаля една свещ (и цигара.. :)

p.s. Не знам дали ще мога да присъствам на погребението, не знам и кога точно ще е. Ако е в работен ден, почти сигурно е, че няма да имам възможност. Но бих искал да изпратя на близките му пари, за да има цветя и от мен. (*не знам дали знаете - но цветарството ми е едно друго хоби..) Затова моля, ако някой има връзка с тях, нека да ми остави координати на л.с.

---
* уникален човек, ще ми липсваш много!! (- и да се срещнем пак!! :)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от DHM » 25 апр 2016 23:14

Вярвам, че ще липсва на всички!
n_sad n_sad n_sad
.

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от Dennis_b » 25 апр 2016 23:38

Съболезнования на близките... вярвам че е на едно по-хубаво място!
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

ghost_wolf
Reactions:
Мнения: 98
Регистриран: 15 яну 2013 20:14
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от ghost_wolf » 26 апр 2016 07:42

Нека почива в мир!Съболезнования на близките му!Форума изгуби много голям човек n_sad n_sad n_sad .

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от Ice eyes » 26 апр 2016 17:33

Нека душата му почива в мир.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от nevenbekriev » 26 апр 2016 21:13

Господи как искам това да е просто кошмар!!!
Толкова, толкова съжалявам... Дълбок поклон! Никога не се запознах лично с него, но го чуствах толкова близък...
Съболезнования на близките му!

zzarkoo
Reactions:
Мнения: 24
Регистриран: 03 юни 2013 10:00

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от zzarkoo » 01 май 2016 21:42

Не бях влизал във форума от доста време. Миналата седмица чух по радиото за авария в завода в Казанлък. Днес се присетих за това нещо и реших да погледна първо тук за се уверя, че Върбан е писал и е добре...

Лека ти пръст, Върбане!

За мен е чест, че имах възможността да се запозная с теб. Ти беше един голям Човек и винаги ще останеш в спомените ми!

Заключена

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”