Ето я и моята колекциика :)

Има какво да се види
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от Seikosha » 25 мар 2016 21:04

Със сигурност на живо са по-хубави :D Честито Лаврентий, Востока много арен n_thumbsup ,от тия с напуканият цифер, дето някои говорят ,че е от технологични недостатъци,но аз не съм сигурен в тази теза.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от beria » 19 май 2016 20:44

Ето нещо интересно,подарък от познат. Твърди, че са от автентични Първата световна война,ползвани за протектори.

Изображение

Странно, като се има предвид, че ръчните часовници по това време са били много малко...
Но пък стои добре:)



Изображение

Изображение
Изображение

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от Dennis_b » 19 май 2016 23:12

Интересна и хубава придобивка! Преди много време четох в един форум (не помня точно кой беше) за тези протектори, твърдеше се че са проектирани за да предпазят часовникът от шрапнели, обаче, то е ясно че ако летящ шрапнел удари подобен протектор ще го пробие, както и часовника под него, както и ръката на която се намира. Но това не е от значение, протектора е хубав и според мен е рядък, поне аз не съм виждал много. Може ли да споделиш от каква му е дебелината горе долу? :b
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от stonedead » 20 май 2016 14:30

Прилича на Girard-Perregaux от 1880
https://www.google.bg/search?q=Girard-P ... CigA&dpr=1" onclick="window.open(this.href);return false;

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от rosen_er » 20 май 2016 15:22

И аз съм срещал инфо за подобни 'решетки",но.......дали тези ,които си получил като подарък не са съвсем съвременно преиздаване ?Виж преди време ,какво имаше в "другия" форум:
http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=82&t=17244" onclick="window.open(this.href);return false;
Защо си го "сгънал" по този начин?
beria написа:
Изображение
Не е такава идеята за прикрепване на тези протектори към часовника.Ето какъв е патента:
http://www.vintagewatchstraps.com/blogs ... guards.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от stonedead » 20 май 2016 18:10

Патентован е тогава, но часовник с подобен протектор и с претенция да е първия ръчен е изработен още през 1880 г. от Girard Perregaux
http://www.girard-perregaux.net/heritag ... ps-en.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от rosen_er » 20 май 2016 18:32

Хич не съм имал предвид годините.Все едно кой кога е патентовал и кой е бил пръв(в случая).Исках да покажа как се слага този протектор върху часовник:
Изображение
Не с подгъване.

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от stonedead » 20 май 2016 19:22

Ясно е това, просто е добре да се знае че има такива много преди 1СВ.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от rosen_er » 20 май 2016 20:21

stonedead написа:Ясно е това, просто е добре да се знае че има такива много преди 1СВ.
И?Мислиш ,че показания от Берия и нещо подобно или.......?За какво трябва да се вторачваме в определена марка часовник ,след като протекторът е универсален?

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от stonedead » 20 май 2016 22:00

Защото той е написал че са използвани през първата световна война, което е факт. Аз имам няколко тренча с лични имена. Не става дума за марка, а за това че идеята принадлежи на тази фирма поне 30 години по-рано, изработен е за герм офицери от флота в много ограничен тираж, и по-късно когато става универсален през 1СВ най-вероятно е взаимстван от там защото приликата е видна. Като говорим за протектори е ок да се спомене и кой изработва първия часовник с протектор, освен това този се счита и за първия ръчен. Не виждам нищо лошо от малко инфо а и не спамя.

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от beria » 21 май 2016 07:21

Ами за подгъването - така ми показа "доставчика":)
Иначе е тесен и няма да съвпадне с лъговете на всеки часовник, няма да стои добре.
Дебел е около 1 мм и е много мек. Хваща го магнит.
А дали е автентичен - кой знае:) Намерил ги в Париж при някъкв стар часовникар, който се кълнял,че са истински. Увити са с маслените хартийки (както циферите едно време) и изгелждат "отлежали" в хартийките:) А и ме се струва малко по-груба изработка от показаните от Росен нови.
Стар или нов -допада ми и остава да му намеря часовника, на който ще стои перфектно:)
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от rosen_er » 21 май 2016 09:31

stonedead написа:Защото той е написал че са използвани през първата световна война, което е факт. Аз имам няколко тренча с лични имена. Не става дума за марка, а за това че идеята принадлежи на тази фирма поне 30 години по-рано, изработен е за герм офицери от флота в много ограничен тираж, и по-късно когато става универсален през 1СВ най-вероятно е взаимстван от там защото приликата е видна. Като говорим за протектори е ок да се спомене и кой изработва първия часовник с протектор, освен това този се счита и за първия ръчен. Не виждам нищо лошо от малко инфо а и не спамя.
Няма лошо n_thumbsup Не исках да съм рязък,ако така се е сторили :redface

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от beria » 29 юни 2016 07:32

След кратко и мъчително боледуване се простихме с човека, който ме запали по часовниците и благодарение на който над 90% от колекцията ми е в това състояние - приятно цъкащи машинки.
Бог да прости бай Ангел. Две изключително тежки загуби за много кратко време ...
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от Seikosha » 29 юни 2016 20:24

Абе Лаврентий, уточнявай бе момче кой Ангел се е преселил на по-хубаво място. Изпотроших телефоните да звъня на Шератудито, да не би смока дет гони вече няколко дена да го е захапал. Лека му пръст на човека за който споменаваш, но кажи и две думи за него,белким разберем кой е и да го поменем по човешки. А то иначе така..... n_sad
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Ето я и моята колекциика :)

Мнение от beria » 30 юни 2016 13:48

Аз и преди съм споменавал за него - часовникарят, който ме запали и с който работех много добре над 8 год.
Старата школа - отлична работа, бързо и професионално.
За съжаление ракът на прощава - само за 2 месеца от прав здрав мъж си отиде...
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”