Слава / Slava

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 19 дек 2015 18:40

Не се вижда добре, но ,ако е язви,нищо не го оправя.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Слава / Slava

Мнение от ТЕН » 19 дек 2015 18:51

Утре ще го разглобя и снимам на светло, дано надписите издържат..... Този беше първия цифер на който успях да махна лака безпроблемно и после 2-ва цифера ус.ах, но не е невъзможно....
Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 19 дек 2015 19:32

Този Восток си е гаден за чистене, надписите са като ваденки направо. Добре си се справил с чистенето, чак и позлатата от касата си подкарал :lol:
Със Славата внимавай! Колкото цифери,толкова различни покрития и се подхожда различно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Слава / Slava

Мнение от ТЕН » 20 дек 2015 12:00

Оказа се, че цифера е една жълта пластина и кръга направо е фрезован и напечатано отгоре и без лаково покритие...
Изображение

Изображение
Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Слава / Slava

Мнение от ТЕН » 21 дек 2015 10:31

Поизчисти се, но не е това което трябва да бъде.
Изображение

Изображение

Изображение
Но все пак има и други варианти....Като в черно ми харесва най-много, а и в бяло, но трябва да опитам да напечатя някаква бяла хартия и сигурно ще се получи.. :b
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 21 дек 2015 16:42

Давай смело! То и без това оригинала е фира.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 08 яну 2016 21:29

Една ярка голяма Слава. 40мм с петролено зелен циферблат и интересно оригинално стъкло. Както винаги при Слава - отлична работа на механизма.

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Слава / Slava

Мнение от stepona555 » 21 яну 2016 19:00

Една кварцова слава воденепроницаемая.
Малко изтекла батерия позабърсах я сложих и друга бат. тръгна , с руска верига надписана Слава,като и взема батерия , че тия от Лъча са два пъти по дебели ще я затворя и пробвам как върви

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Слава / Slava

Мнение от stepona555 » 21 яну 2016 19:06

atanweb написа:Една ярка голяма Слава. 40мм с петролено зелен циферблат и интересно оригинално стъкло. Както винаги при Слава - отлична работа на механизма.

Изображение
Супер изглежда , само на моя монитор циферблата е петролно син до черен, много хубава
icon_clap
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Слава / Slava

Мнение от varban » 21 яну 2016 21:05

stepona555 написа:Една кварцова слава воденепроницаемая.
Изображение
Досега с такива платки съм виждал само Ракети. Това е от последния чешит платки, със стоп на броенето. Всичко им е различно, и чепа, и разводката на пистите. Различен е и от чепа на 3056А, заради по-голямата ширина на импулса.
Иначе платките са белоруски, бяха стандартни ремкомплектни за всички марки 3056.

Тази можеш да я съхраняваш с извадена коронка. Тогава няма импулси на двигателя и консумацията е много по-ниска, отколкото на старите 3956, които в режим хак просто спираха двигателя. Но връх на сладоледа е 3050 :) Там в първите серийни механизми се дава накъсо изхода от чепа :)

Размерността на батерията е 12, AG12 или SG12. Ако ти хареса за носене, слагай сребърноокисна батерия и като не я носиш - на хак :) Ще стигне за сума време, и няма да ровчиш в горкия 3056.

Я я огледай за следи от ремонти и замени. Щото ако е оргиналдъ и така е излязла от завода, ще сложа на Наташка такава платка, че и тя да е наточена :)
ПС: като гледам, няма груби следи по винтчетата, особено по месинговите.
ППС: да те светна за всеки случай - не чисти контактните площадки с нищо грубо. Само се лъскат и полират, щото са позлатени, няма хънта-мънта.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Слава / Slava

Мнение от ТЕН » 06 мар 2016 16:49

ТЕН написа:Оказа се, че цифера е една жълта пластина и кръга направо е фрезован и напечатано отгоре и без лаково покритие...
Изображение

Изображение
Изображение
За сега я спретнах така ,а бъдещето ще покаже какво има да и се случва на Славка----
Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 05 юни 2016 19:46

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Слава / Slava

Мнение от kapkan » 05 юни 2016 20:16

Seikosha написа:Изображение

Изображение

Изображение
Станал е кукла,ма секундна ос ми се привижда?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 05 юни 2016 20:22

Мишо от къде ги вадиш тези? Не стига, че ги няма, пък при теб поредна!
Изображение
Все още е от най-ценните ми неща в колекцията. Не бих я продал. Подарък от теб е и това е най-най-важното.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 06 юни 2016 04:31

Тази Слава Сашо, имаше страхотно излъчване,някаква магия сякаш, ма на задният капак мигаше постоянно един лед надпис: "При Сашо..при Сашо....при Сашоооо...." и аз се подчиних :) Само една съм виждал още такава до сега,но далече като запазеност.

Ники, задобрях вече и оси взех да слагам дет не им е мястото :lol: Бе да има там...ни вода иска ни храна. :D Сега гледах и другата, и тя е така, явно така са минутните и не са занитени като други двустрелочки. Може и да не са оригинални,въобще не ми е оставало време да ги проверявам.

Славата по-горе ,не се продава. Има си дубъл екземпляр,който е с много малък дефект и ще бъде евентуално продаден и така саатя,ще ми излезе почти безплатен :wink:

Иначе към марката Слава изпитвам само уважение и макар да не са ми били специално цел, съм имал и имам чудесни екземпляри и продължавам да се чудя,защо са така неглежирани,не мога да си го обясня. За дамските няма да говоря,но при мъжките има чудесни серии,от квадратните май събрах почти всички,последно един с цифер бордо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А от серията с по-тънките каси с прекрасни почти плоски стъкла, имам няколко и сред тях един от любимите ми въобще часовници. Един ми попадна буквално преди седмица,спечелен с още няколко други на аукцион от 1ст. , смених му баланса,че спиралата не беше добре и резонното - стъкло и бялото по изтърканите стрелки. Касата я изпрах в новозакупената ултразвукова вана. Вие ще кажете дали се е получило :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Друга подобна,таман да си правят компания вафлите :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В такава каса,но бяла,една ..."Москва, кали кали кала..." :)

Изображение

Изображение

Изображение

И любимата ми ,неземно красива за мен, с тъмномаслено зелен циферблат,целият напръскан със златен прашец, големи, светлозелени цифри и позлатени стрелки с бял пълнеж и бяла секундна,като бялата дата. Един невероятен часовник за мене, във всяко едно отношение. Позлатена каса и оригиналното съвсем леко изпъкнало стъкло. Ходи си с една зелена кожа,подарък от един французин,ма сега му сложих и едно Нато,че ще го разхождам тези дни с камуфлажният ми екип. :)


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Надявам се да са ви харесали :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”