Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 04 юли 2016 22:20

Е как? Една от основните теми на форума.....
viewtopic.php?f=56&t=1399" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 04 юли 2016 22:42

Благодаря.Не трябваше де питам,че се разстроих.
Темата съм я гледал,но съм я забравил.Сега пак погледах,погледах и пак поплаках,изтрих си сополите и на въпроса.Това в Малашевци битака ли е?
Гледам и благородно злобея,няма хвалби от от три-четири месеца,значи на продавачите им е писнало от Росен и сега ще се изнесът към морето :yahoo
А дано,ама надали.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 05 юли 2016 00:06

Ами аз го казах вече. Зависи кой какво търси. Едното е екзотични преживявания, а другото е тясно насочено и ограничено. Може и да се съешат нещата в даден момент, но винаги ще има компромис в една от посоките. Отдавна в кварталното магазинче цените са по-ниски от тези на пазара, но мене продължава да ме тегли натам, народ,шарения и гюролтия,кебапчета и бира на крак,лукави подвиквания и селски тарикати. Най си мръ, да се оставя някой да ме излъже, чувството да те направят на глупак и да ти стане хубаво, си е чист фройдизъм. :D
darmadan написа: Очаквам още предложения :b
Тва вече си е доста интересно като словоред и човек се изкушава просто да окаже помощ и да спретне един битак. :lol:
Ми аз имам към 52кв.м. трераси, ела бе чоджум, ще ти постеля няколко чаршафа, има към 50 кила стока, ще ти я наредя,ще ти пусна индийска музика, дори ще изкарам на прозореца единият телевизор, точно да хванем и "Малката булка" ,аз постоянно съм омазан в някакви масла и пасти (технически) и ако се обръсна тук там, ще стане досущ кат на Капалъ чарши. Кеф ти музика,кеф ти да лазиш по чаршафите, а и от кардарашки отбирам по малко,та ще се разберем :lol:
Това си е на майтап разбира се, отдавна такива, необвързани бих ги нарекъл теми, събират повече мнения и реакции ,отколкото когато се зададе някакъв сериозен въпрос.
Истината е,че се ходи по битаците, щот сме едни завалии и искаме да купим нещо по евтино и от мисълта за него. Дърпа ни обърканият ни генотип, да се пазарим като чифути и ако успеем да свалим цената на стойността на половин кифла, направо изпадаме в душевен оргазъм. Дебнем кат хиени новото зареждане в Секънд хенд, щото сме едни хайвани,които си заслужават съдбата.
Колкото до пазарене не само от битаци, а както е в целият цивилизован свят,от разни малки антикварни магазинчета,сгушени из уличките във всички световни столици и големи градове,това търсене,това "ловуване" е нещо съвсем различно и не е за всеки. Справка: романът на Богомил Райнов "Този странен занаят" и там става въпрос за неща от рода на фламандските майстори, а не за ръждясали тенекета производство на Куйбишевският тракторен завод, ака Самара. Ниска ни е летвата за съжаление.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Битак?

Мнение от мераклия » 08 юли 2016 20:15

Току що научих утре в Бургас на Флората ще има национална сбирка......

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 09 юли 2016 11:20

Истината е,че се ходи по битаците, щот сме едни завалии и искаме да купим нещо по евтино и от мисълта за него. Дърпа ни обърканият ни генотип, да се пазарим като чифути и ако успеем да свалим цената на стойността на половин кифла, направо изпадаме в душевен оргазъм. Дебнем кат хиени новото зареждане в Секънд хенд, щото сме едни хайвани,които си заслужават съдбата.

Доста добър анализ на нашата душа широка :lol:

А пък относно таванския битак,внимавай какво си пожелаваш,току виж ти се сбъднало желанието lol2

Случайно да знаеш часовникарката,за която си разказвал,дали работи още :b

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 09 юли 2016 13:09

Виржиния ли? Работи си женицата и то много съвестно. В момента дори имам 11бр. при нея,обади ми се,че половината са готови и сега подготвям следващата пратка да и занеса,а да взема готовите. Изобщо се задава един много голям поток да тече към нея, защото откак купих този дяволски виброграф, се оказа ,че почти нямам свястно работещ часовник :diablo: А аз, стигам ,ако не до педантизъм,то до това,един часовник,макар и на 50г. да работи максимално коректно и тъй като много от тях са за продажба, не мога да си позволя да мамя хората, така ,че пълна ревизия и сервиз. Разбира се почти всичко мога да отремонтирам сам, но ,ако имах 6 ръце като Шива ,нерви и очи,както и да не ме заболява главата на 20-та мин. от тия лупи. По-добре да използвам нейните ръце, а времето така или иначе не ми стига и за половината дневни проекти. То не са само и часовници в ежедневието на човек.
Можеш да отидеш при нея и да кажеш ,че аз те пращам, Трандов ми е фамилията ("Широв ми е фамилията" :D ) ще ти обърне внимние,иначе е доста заета,заради ниските цени които предлага. :b

P.S. Ти кажи какъв проблем имаш,може и тук във форума да помогнем нещо.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 10 юли 2016 08:27

darmadan написа:Благодаря.Не трябваше де питам,че се разстроих.
Темата съм я гледал,но съм я забравил.Сега пак погледах,погледах и пак поплаках,изтрих си сополите и на въпроса.Това в Малашевци битака ли е?
Гледам и благородно злобея,няма хвалби от от три-четири месеца,значи на продавачите им е писнало от Росен и сега ще се изнесът към морето :yahoo
А дано,ама надали.
Малашевският битак наистина вече не е това ,което беше,но винаги "пуска".Зависи какво търсиш и колко си склонен да дадеш.
Не ходя сигурно вече от година(2-3 пъти за този период). Появиха ми се ангажименти всяка събота преди обяд (в неделя не обичам да ходя) и други лични причини,но това е само оправдание,май.
А и аз не продавам и часовници,които вече имам не са ми цел т.е. не дублирам . Доста часовници се посъбраха и едва ли има и десетина да се повтарят,а и те са предимно подаръци от познати.
Не пазарувам от определени продавачи.Кефът ми е да намеря нещо "на земя",както го наричам.Изровено кой знае от къде и след това да разбера колкото мога повече неща за определения модел и дизайн на този часовник.
Софийският битак все още е много голям и си приключение да го посетиш.Но задължително в съботен ден и да си там не по-късно от 6-6,30ч. :wink:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 10 юли 2016 09:14

Ако имаш вече даден модел, но намериш по-добър екземпляр какво правиш?
Ако спазваш правилото да не събираш повтарящи се тогава изпускаш възможността.
Ако пък го вземеш трябва да продадеш другата бройка.
Или както при мен вече имам доста повтарящи се.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 10 юли 2016 09:28

След един кратък начален период ,когато прибирах всичко което ми хареса,започнах да "пропускам" часовници в лошо състояние.Освен ако не са нещо по-рядко виждано.За тези,които може да наречем "конфекция" ....чакам по-добрия екземпляр.Затова и нямам много от моделите ,които бих желал.Просто защото не съм ги срещал в подходящо състояние(или цена :mrgreen: )
Но когато знаеш какво търсиш-намираш :wink:
Разбира се има случаи когато съм съжалявал ,че не съм купил нещо ,но кой не е?
Нямам нито един продаден часовник.Подарявал съм и съм купувал по поръчка на колеги или приятели някакви часовници.Дори на 2-3 пъти съвсем егоистично, минути след като купя такъв поръчан часовник,съм решавал,че остава за мен.Пуста човешка слабост.........

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 10 юли 2016 09:42

А какво става с твоите подвизи по битака. Преди време чакахме темата ти с нетърпение.
Не си показвал нищо от половин година.
наистина ли няма или нямаш време да ги снимаш и да ни ги покажеш.
Поне нещичко трябва да има (надявам се)
:)
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 13 юли 2016 22:04

Господин Трандов,благодаря за помоща,само да уточня,дали говорим за едно и също място.Под старата Валентина,по пътя за гарата,в една жълта къща под баничките.Ходих една събота,но там,където преди пишеше ЧАСОВНИКАР,сега пише ПОДПРАВКИ :mrgreen:

По темата.Събота отивам в Шумен на пазар.Хората казаха голям битак става,всичко има.
Ако бива,ще докладвам.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 14 юли 2016 11:15

Казах си фамилията за да се сети кой те праща. :) Мястото е същото. Като се влезе,часовникарката е с/у входа, а в ляво и дясно има също помещения които се отдават под наем и се продава какво ли не. Не може да я няма,защото вчера бях при нея, а доколкото знам и къщата е нейна.

П.П. Събота и неделя не работи. През седмицата е от 9.00 - 12.00 и от 13.00 - 17.00ч.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 14 юли 2016 20:24

Благодаря и за работното време.Явно ще се ходи по време на отпуската.

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 30 юли 2016 17:00

Здравейте отново.След кратко мързелуване да докладвам за Шуменския битак.Зле!Руски часовници почти нямаше,но за сметка на количеството,качеството на наличното беше кофти.Цените като в антикварен магазин,все едно са носени от Брежнев icon_crazy Иначе пазара е голям и се предлага почти всичко,от бебешки колички до моторни триони.Повечето стока е внос от Англия,Белгия и Германия,но има и много нашенски боклук.Абе,не останах съвсем капо,китайски будилник със счупено стъкло и поочукана Слава с ден и дата за по два лева.
Варненския битак обаче всеки път пуска по нещичко,ама господа търговците ме научиха,и взеха да вдигат цените.Купувам предимно будилници и евтини ръчни
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Изображение


но днес взех две "много нови" джобни Рухли с пласмасови чарколаци.
Изображение


Взех и това нещо,не го знам какво е,но ме хвана за ръчичката.Продавача твърди,че е часовник,ама не ми се вярва.
ИзображениеИзображение
Ако някой знае какво е,нека каже.



И да убия рибата.Стар и рядък VIALUX,обаче като са печатали циферблата са изтървали I,и сега имам уникален VALUX lol2


ИзображениеИзображение
Взех го за работен,но му трябва нова коронка,че тази ми се губи между пръстите.И като се поизпотя ми позеленява ръката.

Очаквам похвали благородна завист :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 30 юли 2016 18:28

Изображение
Това е часовник от фурна на 220 волта , червената скала е таймер за времето през което да е включена
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”