Восток Командирски

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Восток Командирски

Мнение от simonb » 30 сеп 2016 13:42

и има ли по-хубав и евтин механичен часовник в светът., Не няма !! С риск да ме баннат и от този часовникарски форум (за което ми дреме на ку..) ,ще кажа че това е най-хубавият механичен часовник за около 25 евро. Аз платих 26 с доставката до Германия.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Восток Командирски

Мнение от atanweb » 30 сеп 2016 15:52

Тук приветстваме любителите на часовници, а не ги отпращаме.
Логиката е неоспорима. Наистина качеството на този часовник надминава цената му. Има голямо разнообразие от модели, наличие на резервни части ако се наложи. Реално човек може да го ползва 5-10 години без да му мисли много. Ако се грижиш за него ще надхвърли този период.
Чудесен часовник и честито. А щом ни го показваш сам знаеш, че тук е мястото където е го оценим по нашите критерии, а не по модна или ценова тенденция.
Изображение

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Re: Восток Командирски

Мнение от simonb » 01 окт 2016 14:19

Ето го и другият.
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Восток Командирски

Мнение от atanweb » 01 окт 2016 15:10

Дори без да казваш за цената пак е страхотен.
Изображение

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Re: Восток Командирски

Мнение от simonb » 02 окт 2016 01:28

Цената я казах за да помогна на някой който иска да си купи хубав и евтин механичен часовник. От другият популярен сайт за часовници, ме отпратиха (както си се изразил) ,понеже не се съгласих с мнението на накакъв разбирко, че Seiko 5 (напълно дядовски часовник по мое лично мнение) бил видиш ли по-хубав от Восток Амфибия !!? Ами няма да стане, вкусове много...,а моят не съвпадна с този на модератора (явно такива права имаше) от другият форум.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Восток Командирски

Мнение от atanweb » 02 окт 2016 10:03

А може би всичко е в рекламата, през последните 20-30 години руските марки не са имали сериозна рекламна кампания плюс това, че са имали сериозни икономически затруднения та това се отразява на имиджа на марките, а възможно и на качеството в днешно време. В отворилото се пространство в нишата на производство на часовници, държави които са били в икономически възход са се възползвали и са покрили пазарните ниши дори в Руските републики където е имало многомилионна продукция преди това. Сега години по-късно виждаме резултата. Восток е със свален гард и цени на прага на оцеляването, като вероятно се налага да поръчват частите си по-евтини например в Китай. Това са вероятно циферблати и корпуси, каишки, верижки, стрелки уплътнения. Може би механизмите все още са руски, макар, че не съм сигурен и тук някой колеги могат да помогнат с информация, но те носят в себе си традициите и евтиното обслужване поради големия брой части на достъпни цени. Сейко и други достойни марки също имат традиций които обаче не са били прекъсвани както споменах за по-горепосочените. Те се възползват от популярността си и дори повишават цените, като могат да си позвалят по-скъпи части използвани в производството. Иначе всичко е реклама. Ако в новия филм с Мат Деймън от поредицата за Борн главният герой носи Восток от 25 евро и това се повтори в още няколко важни събития видяни от цял сват, тогава хората ще поддръжават на любимите си герой и ще купуват. Разбира се марката е достатъчно надеждна за да получи похвалите на ползвателите и това ще доведе до възможност за повишаване качеството и връщането на производството на частите в родината си. Играта прдължава и марки като Сейко ще свалят цените си в отговор на евентуалната конкуренция.
Всичко е субективно и въпрос на избор и лично убеждение. Някой хора са възпитани, че японското е много по качествено и достойно, други пък са възпитани в други направления. Така е и при автомобилите и други технически пособия.
Според мен е прилично да обмислиш мнението на отсрещния човек, а не да го гониш и упрекваш. Не знам как са се стекли обстоятелствата в другия форум, Но вероятно е въпрос на неразбирателство и гордост от двете страни.
Това са мои разсъждения и не ангажирам никой с тях. Призива ми е, че всичко сме различни, но трябва да сме толерантни и да си помагаме.
Изображение

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Re: Восток Командирски

Мнение от simonb » 08 окт 2016 11:18

Не издържах да видя какво има вътре.
Изображение

Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Восток Командирски

Мнение от Torro » 08 окт 2016 15:42

Радвай му се!
Часовникът си заслужава, нищо , че не е от скъпите. Механизмът е надежден и евтин за поддръжка. Намират се части, а при това не се чупи лесно. Може да не е от най-точните, но пък цъкането наслаждава слуха. Ако човек е търпелив и си поиграе ще извлече и добра точност от машинката.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Восток Командирски

Мнение от Liani » 08 окт 2016 15:47

С машинка си се докарват до 2-5 секунди на ден, което е предостатъчно.
Едно Seiko 5 да не е по-точно.

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Re: Восток Командирски

Мнение от simonb » 08 окт 2016 16:04

Ей това последното изказване ми напълни душата. Май ще станем приятели с тебе ?! Германеца настрои китаеца да работи с +4 сек/24 часа, което ми е предостатъчно. Издържа и водните тестове в чаша с вода, жалко че не направих снимки. Ако искам точност си поглеждам телефона и готово.. :lol:

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Re: Восток Командирски

Мнение от simonb » 19 дек 2016 01:05

Забравил си да заключиш и тази моя тема господин Модератор !! И вместо да се мъчиш толкова ,що не вземеш направо да ме блокираш, ааа тъпако ?!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Восток Командирски

Мнение от Seikosha » 19 дек 2016 01:52

:o Абе м'че, ти да не обърка форумите бе.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Восток Командирски

Мнение от omegaqq » 19 дек 2016 09:50

Seikosha написа::o Абе м'че, ти да не обърка форумите бе.
Не е, форума е сбъркал, че го е приел, но вече е оправено.

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Восток Командирски

Мнение от ALFA » 18 фев 2017 20:10

Ето един според мен рядък и в добро състояние
Изображение

Изображение

Изображение

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Восток Командирски

Мнение от ALFA » 18 фев 2017 20:10

Има си и хак функция и даже и работи

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”