Вoсток / Wostok

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 31 окт 2016 16:30

Интересен, но бих експериментирал с някоя друга каишка. Тази му разваля сериозния фасон.
Нещо по различно във функциите му? Какво те привлече в него та го купи. Тритии?
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от stepona555 » 31 окт 2016 22:52

Каишки има 3 оригинални , за други ще е трудно с тия патенти .
Причина за интереса , да трития , но не само , има и много по евтини с тритий.
Странен механизъм и циферблат (вчера докато го настройвах установих че може да си крие секундната и стрелката за датата , изчезват от екрана )
Почти уникален само за този часовник , е има подобен и за други.
Като добавим и цената за часовник с доста остатъчна гаранция.
Освен това нищо не е завинаги , аз само за Океануса казвам че няма да го продам никога , ама знае ли се какво ще изскочи пред очите ми .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от stepona555 » 01 ное 2016 15:30

Специално за модератора няколко снимки на черна гума , строга но справедлива :D
Изображение

Изображение

Изображение

Тук има всички функции , да отбележа че хронометъра е до 31 дни , също има обратен таймер до един месец
http://www.aviatortime.ru/vetm3603-6204204.htm
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 01 ное 2016 15:45

Много, много по-добре. И снимките са по интересни.
Благодаря за споделеното мнение и информация. Както казах и преди интересен часовник, а сега ще допълня, че е и готин.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 01 ное 2016 17:55

Яко Батмански Восток. n_thumbsup Прилича на таблото на спортен автомобил. А какво показва събдайъла до коронката? Да не снима филми в HD формат :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Torro » 08 ное 2016 14:30

Восток е любимият ми съветски /руски/ бранд! За съжаление колегите колекционери не се хвалят много-много с тази марка и за това да раздвижа темата.
Ето един Восток-Европа /първо издание/, който вече е с железни "гащи":
Изображение
Изображение
Снимките не са добри, но за съжаление обективът на фотоапарата ми се счупи и сега снимах с една много стара сапунерка.

Вярно , че часовникът не е баш "оня" Восток , но ,все пак, това издание е все още силно свързано с оригиналния бранд.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 08 ное 2016 15:18

Раздвижената форма на този модел е плюс за Восток и собственика на часовника.
Явно се припокриват разбиранията ни в тази област така, че от мен имаш една сериозна подкрепа и не по-малка завист към новата ти придобивка.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 08 ное 2016 18:22

И на мене Восток са ми любимата съветска марка, а и сред русийските се срещат читави, ма Восток - Европа е далеч от родина-мать, освен механизма, разбира се. И тях ги харесвам много,особено някои модели, страхотен стил имат. Лунохода горе на Стьопата, също може да се каже ,че не е руски,което не пречи да е готин. Просто нещата трябва да се разграничават принципно. Жалко и че съвсем не са по джобито ми, затова караме малко по-скромно :)


Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Torro » 12 ное 2016 16:47

Един представител на ранното руско /постсъветско/ производство на марката:
Изображение
Изображение
Изображение
По снимки този леко кичозен дизайн ме дразнеше и го поръчах с известно предубеждение, но всъщност доста добре стои на ръката!
Е, касата на часовника е позахабена, но "карантията" е в отлична кондиция.

П.П. Съжалявам, че снимките не са достатъчно добри, но обективът на фотоапарата ми се счупи! Този, с който снимам в момента няма оптична стабилизация, а времето е порядъчно мрачно и снимам от ръка, та има следи от трепване.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 13 ное 2016 01:09

Е, този вече няма да коментирам :mrgreen: макар ,че и аз се сдобих с един подобен случайно, но барем беше нов и хубо ,че един познат го отнесе за сина си ,че иначе щях да се чудя какво да го правя :)

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 13 ное 2016 08:30

Torro написа:Един представител на ранното руско /постсъветско/ производство на марката:
Изображение
Изображение
Изображение
По снимки този леко кичозен дизайн ме дразнеше и го поръчах с известно предубеждение, но всъщност доста добре стои на ръката!
Е, касата на часовника е позахабена, но "карантията" е в отлична кондиция.

П.П. Съжалявам, че снимките не са достатъчно добри, но обективът на фотоапарата ми се счупи! Този, с който снимам в момента няма оптична стабилизация, а времето е порядъчно мрачно и снимам от ръка, та има следи от трепване.
Такива( с метални маркери и надписи ,а то даже май са и "лепенки") мисля,че са продуцирани от фирмата "Часпром" http://www.chasprom.ru/" onclick="window.open(this.href);return false; .Имат доста голям каталог с различни марки(бивши съветски) и всичките са подобни. И аз имам от тях,но моят от серията "Восток -Тройка". Мнение ми е ,че може би само механизмът е руски(а може и той да не е :mrgreen: ),всичко останало:каса,стъкла,стрелки,циферблат - Китай.Марката е изписана с "V" като на Vostok-Europe,например .Не знам дали има съветски и руски за износ изписани по този начин.Мисля,че са само с "W,но може и да греша.Ето я моята Тройка(показвал съм я и преди) с минерално стъкло - отпред и отзад:
Изображение
Оказа се ,че съм затрил снимките на капака ,но изглежда по този начин:
Изображение
Нося си го с кеф отвреме на време :wink: въпреки комичната имитация на каса тип "рак" на 1МЧЗ,стрели нещо а ла "Штурманские '52",секси секундна :lol: ......а бе смЕх,но ми е от времето преди за започна да се интересувам от съветски часовници.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 14 ное 2016 12:42

И сега да се завърнем към елегантното, защото Восток има големи традиции и там освен в устойчивите напомпани модели. Не бях показвал нови неща в тази тема отдавна, но ето, че късмета ми донесе един страхотен Алмаз. Чистополска скъпоценност попаднала в ръцете на германец, а сега е при мен на сигурно място.

Изображение

Изображение

Още непочистен, нито с полирано стъкло което противоречи на моите принципи, но за момента нямам с какво да полирам стъклото. Мъкааа тук няма по финна шкурка от 1200. С шублера пък ще надера борда на позлатата при отваряне, а нямам с какво друго и ще трябва да търся.
Поздрави и хубави емоции! Бъдете приятели!
Изображение

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Dennis_b » 14 ное 2016 13:27

Поздравления, много е хубав! Това е един от любимите ми модели, за съжаление вече рядко се намират тук. Този, който си показал е като нов, колко дебелo е златното покритие на касата, предполагам 20u?
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 14 ное 2016 13:57

Пише само Аu
Както на тази изстрадала бройка която намерих в нета:
https://meshok.net/pics3/39523044.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Предполагам вътре е същият механизъм
https://meshok.net/pic.php?id=39523044" onclick="window.open(this.href);return false;

ето още една снимка от другата страна:
Изображение
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 14 ное 2016 15:26

Направо се разхълцах,една от любимите ми марки. icon_clap Сашо нямаш ли някоя по-голяма ножица? Аз часовник не съм отварял с друго, освен с една шивашка севернокорейска ножица и нямам случай да съм одраскал нещо. Хваща се за остриетата,близо до върховете здраво и няма измятане.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”