Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 27 от 34   [ 501 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 34  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2016 02:09 
Специалист

Браво Миро icon_clap пак изби рибата с редкажи,просто чудесни. За последният красавец дрес, каквито много обичам мога да кажа освен ,че е стилен и ,че Sona знам,че има като марка на Sorna watch. A hmt e индийски производител базиран в Бангалор,виждал съм доста добри техни неща. Колкото до механизма, тва си е Цитизен от серията кал.0200 ,ма едва ли е правен в Япония :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2016 10:14 
Специалист

miroman написа:
- под баланса има гилоширан полукръг (механизмът на Победа там е гладък)

Чудни попълнения. icon_clap Това за "гилоширания полукръг" от теб го научавам.Какво точно представлява,че от снимката не можах да разбера?
И........чакам да покажеш някой Штурмански от тип 2 - този ,който е летял в космоса с Гагарин.:wink: Тя историята е леко в сферата на догадките,защото при завършване на I-во Военноавиационно училище „Климент Ворошилов“,випусниците били награждавани с Штурмаские,като показаните от теб :тип 1-15 камъка .
Когато завършил ,Гагарин също е получил такъв.
Но все пак на 12 април '61 год. е летял със Штурманские тип 2.Малко поусъвършенстван - 17 камъка с противоударно у-во и ......херметичен според справочниците(това последното не виждам как би могло да се постигне).
Та "копай" и за такъв часовник :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016 22:16 
Аватар

rosen_er написа:
miroman написа:
- под баланса има гилоширан полукръг (механизмът на Победа там е гладък)

Чудни попълнения. icon_clap Това за "гилоширания полукръг" от теб го научавам.Какво точно представлява,че от снимката не можах да разбера?
И........чакам да покажеш някой Штурмански от тип 2 - този ,който е летял в космоса с Гагарин.:wink: Тя историята е леко в сферата на догадките,защото при завършване на I-во Военноавиационно училище „Климент Ворошилов“,випусниците били награждавани с Штурмаские,като показаните от теб :тип 1-15 камъка .
Когато завършил ,Гагарин също е получил такъв.
Но все пак на 12 април '61 год. е летял със Штурманские тип 2.Малко поусъвършенстван - 17 камъка с противоударно у-во и ......херметичен според справочниците(това последното не виждам как би могло да се постигне).
Та "копай" и за такъв часовник :)

Здравейте,

Както обикновено, закъснявам с отговора. Просто чакам за да има нещо да покажа :lol:

Гилошираният полукръг под баланса на Штурмански тип 1 е това:

Изображение

На Победа, Москва и Зим там е гладко.

А за другия Штурманские, тип 2, щом си казал, изпълнявам:

Изображение Изображение Изображение

Ето го и на ръката:
Изображение

и в комплект с тип 1:
Изображение

Поздрави, Миро.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016 23:18 
Moderator
Аватар

icon_clap
Отново ни изненада приятно.
Поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2016 09:53 
Специалист

miroman написа:
А за другия Штурманские, тип 2, щом си казал, изпълнявам:

Ето го и на ръката:
Изображение

и в комплект с тип 1:
Изображение

Поздрави, Миро.

Браво,Миро icon_clap ! Завиждам най-откровено.И не само заради Штурманские.Събра легендарни съветски часовници,че и в количество,при това.
П.П. Не знаех за този гилош и не съм обръщал внимание на механизмите до този момент за него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Дек 2016 01:06 
Аватар

Бърза снимка на новодошлите и новооправените:

Изображение

А това чака получения днес Польот от olx да стане Стрела :lol:

Изображение Изображение

Поздрави, Миро.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Дек 2016 10:17 
Специалист

При толкава "редкажи" които намираш,попадала ли ти е през годините Ракета от онези с каса и верига от полускъпоценен камък?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Дек 2016 11:44 
Аватар

Да, виждал съм обявени за продажба "зелени" Ракети (от нефрит). Но 30 000 рубли (~900 - 1000 лв.) за такъв часовник не бих дал.
Имаше и един за ~ 10 000 рубли, с "афтърмаркет" :D позлатена верижка (само касата беше нефритена), не стоеше добре.

Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Дек 2016 13:26 
Аватар

miroman написа:
А това чака получения днес Польот от olx да стане Стрела :lol:

Изображение Изображение

Поздрави, Миро.

И ето я и другата Стрела:

Изображение

Така или иначе един от предишните часовници дойде със запоена централна стрелка, реших да я прехвърля тук. Така де, да събера най-лошите възможни части на едно място :lol:
Нямах и малка стрелка за минутния брояч, но съм много горд какво успях да измайсторя - от обикновена секундна стрелка, с подходящия диаметър на втулката. Е, като се вгледаш, си личи - по-голям център и по-дебела стрелка. Но като няма риба, и ракът е риба :D
Мисля, че стана достатъчно добре, че да я пробвам в ЕБей...

Изображение

Ето ги двете нови. И двете са в неоригинални каси, с номера над 20 000 и надпис на латиница. Ще се мъча да намеря подходящите чсти да ги окомплектовам по каталог. Най-трудно ще е с касите...

Изображение

А ето ги в кутията до предишните:

Изображение

Поздрави, Миро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2016 08:59 

n_thumbsup :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2016 10:15 
Moderator
Аватар

Много високо, направо в облаците....
Поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2016 19:46 
Аватар

Здравейте,

Цяла седмица се боря с едни Молнии.

Дойдоха таман четири, всички с някакви проблеми (за да са по-евтини :D ). От тях успях да сглобя три читави, само на последната чакам лоста с паразитното колело да дойде.

Ето ги заедно с предишната:

Изображение

Интересното е, че капаците им са като на обикновените Молнии. В нета съм виждал и други, но и такива. Странно, ако всички са били с други, защо са им ги подменили с такива от обикновена Молния?

Поздрави, Миро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2016 19:59 
Moderator
Аватар

Би било интересно поглед отвътре и ако имаш снимки от лечението?
Супер са!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2016 13:13 
Аватар

atanweb написа:
Би било интересно поглед отвътре и ако имаш снимки от лечението?
Супер са!

Ами вътре - нищо по-различно, най-обилновени кварцове lol2

Изображение

Както се забелязва, най-лявата е без лоста с паразитното колело. Имам два, ама ръждясали и нещо стържат в моста и не се прибират при стартиране на хронографа. Иначе всичко останало вече си е отлично.
За съжаление не снимам ремонти (вече). Нямам установка, нямам нормално работно място.
Последно снимах, когато си профилактирах турбийона. Много ме е яд, точно тогава ми се скапа SD-картата и всички снимки заминаха n_sad

Ето как изглеждат Молниите в профил:

Изображение

Виждат се двата типа капаци. По-дебелият май не е оригинален, но из нета има маса снимани Молнии с такъв капак. А тънкият по-хваща окото, ама и за него не съм сигурен, че е оригинален :D

Да покажа още нещо интересно:

Изображение

Ракета Амфибия, брандирана като Cornavin. Освен това изрично е записан броят на камъните - 17.

Изображение

Стана ми интересно защо не са 19, а то защото вътре са сложили от по-новите 2609, без антишок на анкерното колело (съответно -2 камъка).

Изображение

Като дойде, беше с напукано стъкло, без безел и доста мърлява. Смених стъклото (с бай Любо-во), сложих нов безел, поизмих я и светна. Мисля, че добре се получи, редкажче :yahoo

Поздрави, Миро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2016 16:40 
Moderator
Аватар

Super!
Благодаря за снимките, много ме радват и са много интересни.
Не нам от къде ги намираш, но явно ,че вече си профи в търсенето съответно в купуването.
Поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 27 от 34   [ 501 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 34  Следваща