Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 11 дек 2016 11:05

Вярно "super"! icon_clap
Много готини джобните ,но аз ще "захапя" Cornavin-а :)
На пръв поглед ми се стори,че нещо нестандартно има в циферблата.Без да ми е ясно какво точно.Като поразгледах,оставам с впечатлението,че минутните маркери са от "широките".Такива като на Ракета Амфибия кварц.
То и без това има коментари дали наистина са продуцирани от ПЧЗ тези Корнавин ( има много "фантазии" от тях- с ден и дата ,с преливащи циферблати,с допълнителен циферблат и т.н.). Версиите са ,че това са часовници ,които работниците в завода са правили за себе си и влизат в една тема :"Несерийни"часовници Ракета.
За нагледност на подобни фантазии,ще покажа една снимка на подобна Амфибия Корнавин.Можете ли кажете какво не ви "харесва" в нея (като евентуална оригиналност ,да го нарека)?
Изображение
Миро ,мисля,че имаше още една Амфибия Корнавин с такъв циферблат(там доколкото си спомням стрелките не бяха оригиналните) и може да направиш сравнение.А и да напишеш в темата мнението си :wink:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 11 дек 2016 11:42

Росене,

Историята с онзи Корнавин е следната. Ето намерих старата снимка:

Изображение

Тя е в предишен пост от тази тема. И след него се развива дискусия, а Върбан (Бог да го прости) дава линк към Ватрушката (така му викат руснаците на watch.ru :lol: ): http://forum.watch.ru/showpost.php?p=14 ... tcount=413" onclick="window.open(this.href);return false;
Помня, че тогава изчетох цялата тема.

Та конкретно за моята бройка - стори ми се, че луминофорът е в прекалено лошо състояние (виж например 7 и 8) и реших да го обновя. Обаче пудрата я замесих с някакъв лак с блестящи часици вътре lol2 . И се получи електриково зелено (от пудрата) с блестящи частици... Уникално... Че и стрелките луминирах по същия начин... Абе лудница...
Писах циферблата бегал, и започна един процес - купувах Ракети с различни "недостатъци" (кофти безел, много изтъркана коронка, липсващо гумено уплътнение, и т.н.), после ги окомплектовах с части от Корнавина, докато накрая събрах 3-4 недостатъка в един часовник. Накрая резултата го пуснах в ЕБей. И взеха, че го купиха! за $100! :banana

Затова не мога да ги сравня със сегашния.

И на мен ми направиха впечатление минутните маркери. Такива са на по-ранните Ракети (много по-редки, и съответно много по-скъпи). Обаче пък механизмът е от късните съветски 17-камъкови, както споменах - без двойните камъни на анкерното колело. Съответно и надписът на циферблата е 17 jewels. Затова мисля, че си е оригинално "създаден" в този вид.
Съшо смятам, че официално не са излизали Корнавини, а са някакъв вид "частпром" (за по-лесна продажба :lol: ).

Този циферблат няма да го пипам, обещавам :lol:

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 11 дек 2016 14:45

n_thumbsup
А забеляза ли грешката в снимката от предишния ми пост? :wink:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 11 дек 2016 15:45

Естествена, голямото R в coRnavin,.
И механизмът е с 19 камъка, а на циферблата пише 17.
Или е друга?
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 11 дек 2016 16:01

......и всички надписи на латиница,а долу се мъдри "Сделано в СССР". "R" според мен не е различно ,но надписа е отишъл по -нагоре и е отрязал височината на следващите букви.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 12 дек 2016 23:35

Здравейте,

Последните две-три вечери се позанимавах с любимите ми 2209. Ето резултата:

Изображение

Ето и с останалите какви "олимпийски кръгове" си спретнах:

Изображение

И отзад:

Изображение

Механизмите хяма нужда да ги показвам, нали :lol: . Ето и още два. Верно, "50 лет" е със захабен циферблат, но по принцип много трудно се намират читави.

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 10 яну 2017 22:25

Здравейте,

Да покажа първата пратка за Новата година:

Изображение

Единият часовник е Полюс. Доколкото гледах из нета, касата и стрелките са оригинални, коронката изглежда също, но не съм 100% сигурен. Отвътре антимагнитната вложка под циферблата е налична. За съжаление едното краче на циферблата е отчупено, но вложката го притиска добре към касата, така че си стои отлично. Няма я и задната вложка, временно изрязах една ламаринка (от китайски Seagull, може пък и тя да е антимагнитна) за уплътнение :lol:

Изображение Изображение

Изображение Изображение

А в тази Секонда много интересна комбинация със стрелките са направили :lol:

Изображение Изображение

Общо взето, работи си отлично, но му е счупена тиражната плоча. Подходящи часова и минутна стрелки имам, трябва да търся секундна. А секундната оттук ще замести тази:

Изображение

Временно "модифицирах" (т.е. съкратих :lol: ) една стрелка от Молния. Таман сега ще си я окомплектовам.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 14 яну 2017 19:33

Здравейте,

да покажа какво стана със Секондата 3017. За тиражната плоча пригодх от 3133, необходимо е леко пристъргване на единия зъб. Досега поне на два други съм го правил, работи си отлично. По-интересното е замяната на стрелките. Малките леко ги поизлъсках от ръждата. Часова и минутна имах резервни, но хронографска секундна - не. В Ебей искат $50 + транспорт (направо лудост!). Имах запазена втулка от някой, дошъл без стрелка. И взех една стрелка от китайски часовник, с червено кръгче. Срещу нескромната сума от 15 лв. един часовникар ми я разпроби и монтира на втулката. Обаче се получи доста добре:

Изображение Изображение

Ето и още един интересен часовник - Восток автоматик с ден и дата:

Изображение

Още по-интересен е капакът му - юбилеен по случай 60-годишнината от ВОСР. За пръв път на този модел виждам такъв капак. За съжаление някой от предишните му собственици (или часовникар) му е отчупил зъбчето, фиксиращо положението му.

Изображение Изображение

Ето ги и двата в обща снимка (както Росен ги показва :lol: )

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 14 яну 2017 22:22

miroman написа:
Ето ги и двата в обща снимка (както Росен ги показва :lol: )

Изображение

Поздрави, Миро.
:) Показваше,е по точно да се каже.Други задачи са ми приоритетни в момента.Надявам се пак да показвам след време.
Миро,този капак ми е леко съмнителен.Не съм сигурен,но май не съм виждал капак 1917-1977.Циферблати има и мисля не са само на Восток.
А и по- често срещаните "юбилейни"9колко ли са често срещани е друг въпрос) за 50 годишнината са с "изпъкнал" силует на Аврора и надписите.
Ще се поразровя....но надписа не е центриран,а може би зъбчето е премахнато точно за да се позиционира капака за изпълнение на надписа.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 24 яну 2017 23:50

Здравейта,

Тъй като разредих покупките, поизчаках да се съберат три пратки.
Плюс една завръщане от лечение :D

Изображение

Дошлите от поправка са хронографите. Всеки от тях имаше по някакъв по-сложен проблем, който аз като любител не можах да оправя. На всичкото отгоре на централната стрелка на ръчния му беше отчупена опашчицата. Затова реших да сложа стрелка от джобен. Не стана зле, камбанката застана точно върху телеметричния кръг :)

Изображение

Другият интересен часовник е тази Ракета 2209 със секторен циферблат и номерация 4-8-12. Всъщнот това е най-редкият модел, който е минавал през ръцете ми - за 4 години това е пръвата такава:

Изображение

Дойде и един Штурманские 17-камъков, но беше в кофти каса, с кофти коронка, и естествено не му работеше хак-функцията. Даже се оказа, че изобщо я няма lol2 . Затова един Спортивние се жертва в името на добрата кауза, и се получи това:

Изображение Изображение

И заедно с другите:

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 25 яну 2017 08:39

Супер!Яко набъбва колекцията. icon_clap
За пръв път виждам такъв циферблат за Ракета ,а маркерите са странни и готини.

П.П. Замълча за капака на Востока.Да не се обиди нещо? :wink:
Аз не можах да открия друг подобен.Само тематични циферблати с този юбилей и то не на часовници Восток .

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 25 яну 2017 08:53

В темата на Миро виждаме все интересни и редки неща които не се виждат на друго място.
Много се кефя на тематичните колекции които прави. Щурмаските са страхотни. Пожелавам съвсем скоро да попълниш свободното място отдясно. Впечатлен съм и от другите часовници. Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 25 яну 2017 11:29

rosen_er написа:Супер!Яко набъбва колекцията. icon_clap
За пръв път виждам такъв циферблат за Ракета ,а маркерите са странни и готини.

П.П. Замълча за капака на Востока.Да не се обиди нещо? :wink:
Аз не можах да открия друг подобен.Само тематични циферблати с този юбилей и то не на часовници Восток .
Росене, изобщо не съм разбрал, че трябва да отговоря нещо за капака. Камо ли пък да се обидя, за какво?

Капакът пасва точно на касата и на ринга. Вижда се къде му е било зъбчето, което някой е отчупил. Защо обаче го е отчупил, нямам обяснение. Формата му също отговаря на механизма - леко издута, за да има място за ротора. Изображението си е заводско, не е самоделка някаква допълнителна.
Какво му е съмнителното? Може би искаш да кажеш, че не е точно от този модел? Може, вероятно е така - от някой модел, на който и циферблатът е посветен на годишнината. Но засега нито имам друг капак за автоматик, нито пък имам модела с юбилеен циферблат (евентуален :) ), така че ще си стои така.
atanweb написа:В темата на Миро виждаме все интересни и редки неща които не се виждат на друго място.
Много се кефя на тематичните колекции които прави. Щурманските са страхотни. Пожелавам съвсем скоро да попълниш свободното място отдясно. Впечатлен съм и от другите часовници. Поздравления!
Благодаря за пожеланието, в момента още един "Тип 1" пътува към България, в най-доброто състояние от всички досега :yahoo

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 25 яну 2017 14:25

А бе май няма въобще официално продуциран капак с този дизайн посветен на 60 годишнината.Има Ракета "чебурашка" и 2627Н (според някои 2609 но с капак като на автомата) с циферблати 1917 - 1977,но капаците са"чисти" или с ето такава посвещение:
Изображение Изображение
Полет с красив циферблат и скучен капак:
Изображение Изображение
Някой и друг ЗИМ със стерилен капак(не ми се рови да покажа снимки в момента :redface ).

За Восток 50 годишнината от революцията е последната юбилейна серия по този повод(лично мнение).След това започват юбилейните им издания за годишнини от победата във WW2:1945-1975;1945-1985;1945-1995......разнообразието при тези серии е по-голямо и капаците (а и циферблатите) кефят много.

Общо взето и тук спират -до 50 години от 1945 г,въпреки ,че съм виждал няколко 55 и 60 години от Победата, но те са ......не са много "свят".
Много се отнесох.
Та си помислих,че може нещичко да си научил за този капак ,аз нищо не открих .
Затова попитах :wink:

П.П.Опс!За малко да изпусна този :mrgreen: :
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 25 яну 2017 14:52

Брей, ще излезе, че съм попаднал на нещо много рядко :banana

Такъв капак имат малките Востоци, но той е за 1967 (т.е. 50 годишнината, както отбелязваш).

Не знам точно кога са се произвеждали моделите с ден и дата. Доколкото знам, са неуспешни, и затова са малко произведени. Дали обаче периодът на производство е обхващал и 1977?

Поздрави.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”