Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Utgard
Reactions:
Мнения: 18
Регистриран: 02 дек 2016 22:06

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от Utgard » 24 дек 2016 21:49

Здравей,

Чудя се межу стугар и леяр, като смятам, че с леяр бих постогнал по-добри визуални резултати...
Ако някой може да даде съвет.. сега е момента :)

radotin написа:Здравейте, Лично аз бих занесъл наличните леки тежести на стругар да им направи отвор отдолу по дължина и после бих го запълнил постепенно с олово докато получа желаното тегло.

radotin
Reactions:
Мнения: 12
Регистриран: 15 ное 2016 16:44

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от radotin » 24 дек 2016 23:48

Сега като разгледах тежестите които имате ми дойде нова идея, опитен съругар би могъл да ги отвори отгоре като ползва правия участък за капачка с резба и да разпробие на вътре, оттам насетне е лесно с оловни сачми да докарате нужното тегло.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от Seikosha » 25 дек 2016 02:43

Просто съм възхитен и очарован, колко обсебени от нашето общо хоби хора съществуват, та дори и минути преди Коледа, на връх Бъдни вечер,им хрумват гениални идеи,как да увеличат тежестта на топките си. Хвала им. icon_clap
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Utgard
Reactions:
Мнения: 18
Регистриран: 02 дек 2016 22:06

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от Utgard » 25 дек 2016 10:32

Звучи добре, ако някой може да ми препоръча стругар ще пробвам.

radotin написа:Сега като разгледах тежестите които имате ми дойде нова идея, опитен съругар би могъл да ги отвори отгоре като ползва правия участък за капачка с резба и да разпробие на вътре, оттам насетне е лесно с оловни сачми да докарате нужното тегло.

radotin
Reactions:
Мнения: 12
Регистриран: 15 ное 2016 16:44

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от radotin » 25 дек 2016 12:02

Seikosha написа:Просто съм възхитен и очарован, колко обсебени от нашето общо хоби хора съществуват, та дори и минути преди Коледа, на връх Бъдни вечер,им хрумват гениални идеи,как да увеличат тежестта на топките си. Хвала им. icon_clap
Първо Весела Коледа на всички, и второ това за "топките" се надявам да е просто закачка. Колкото до любов към часовниците еми да обичам ги дори снощи преди да се сетя за това с тежестите извадих един от бензина зглобих го и даже проработи.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от stepona555 » 25 дек 2016 13:22

Поздравления за постигнатото от теб самостоятелно , и достигането на финалната права.
Ако ще си отливаш кухи тежести които след това ще дозапълваш с метал за финно регулиране на теглото им , препоръчвам злато .
Понеже има най голямо относително тегло ще ти остане най голяма кухина при дадена форма , лесно се намира , има много майстори които го обработват , добра инвестиция , няма да се окислява и т.н.
А и часовника със своята възраст го заслужава(шега в празничния ден , ама защо не)
Очаквам с интерес следващия ти проект
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от atanweb » 25 дек 2016 13:45

Аз също преглеждам с интерес развитието на темата.
Благодаря за споделеното. С тежестите ще се справиш. Много ли е важно да бъдат точно такива.
Не може ли да са от стъкло и пълни с нещо (сачми или др.). Признавам, че разбирам въобще от този тип часовници и не съм наясно с оригиналността им и дали тя е необходима.
Изображение

Utgard
Reactions:
Мнения: 18
Регистриран: 02 дек 2016 22:06

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от Utgard » 26 дек 2016 10:24

Здравейте на всички,

Като цяло с тежестите доста може да се импровизира (в изработката), поне според мен.
Трябва да са 770/790 гр. чогун или стомана, може и бронз, такива са изработвали преди 100-на години, за тези часовници.
Идеята ми най-вече е да запазя автентичния вид на часовника и към момента се въздържам от модифициране.
Ето и снимка на оригиналните топузи, за жалост качеството не е много добро но все пак се вижда :)

Изображение

В днешно време, всичко се намира, за жалост се намира предимно в USА. Едва ли е изненада за някой, че шипинга от там е убийствен и цената не ми допада. Намерих няколко интересни онлайн магазина в Европа (UK & Germany), но най-близкото, което имат като тежест е 750, което може да се окаже недостатъчно за мен, все пак тези часовници са доста стари и "заместниците" им се нуждаят от по-леки тежести.
Продължавам да се оглеждам, пиша по форуми,пиша за разни хора в e-bay (тук ще вметна, че повечето не желаят да сътудничат, което доста ме изненада, но това е положението), като ако нищо не излезе, може да взема 750 гр. и да ги закарам на стругар да допълваме...

П.С Трябва да взема и синджири, за щастие чакам да ми пратят семпъл от "оригинален" синджир.
Знам нужната ми дължина, останалото ше измеря от семпъла.. смятам, че с тях ще е по-лесно, разбира се ще споделя.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от nevenbekriev » 26 дек 2016 21:14

Честито Рождество!
Гледай сега...
Ако питаш мен, най-важното, което ти трябва - това са вериги. Това, дето си мислиш, че ше ти изпратят проба от оригинални - само си го мислиш. Не е важно дали са месингови или не, а каква е стъпката. Ако механизмът не е същият, няма гаранция че ще са подходящи. Има месингови с различни стъпки, стъпката зависи от колелото със шиповете, през което минава веригата. На съветските веригите са стоманени поцинковани, не са от цам, но това не е важно. Часовникът е в теб и само ти можеш да определиш кака верига ти трябва.
Каогато имаш веригата, тогава можеш опитно да определиш тежестта на гирите. Примерно с бутилка пълна с вода, която може да допълваш и отливаш

Utgard
Reactions:
Мнения: 18
Регистриран: 02 дек 2016 22:06

Re: Шварцвалдски стенен часовник - профилактика

Мнение от Utgard » 26 дек 2016 22:26

Ще получа верига от същия механизъм, което смятам, че ми е достатъчно, доверявам се че е истинска :)
Ще наложа семпъла на едно от колета и ще преценя.
nevenbekriev написа:Честито Рождество!
Гледай сега...
Ако питаш мен, най-важното, което ти трябва - това са вериги. Това, дето си мислиш, че ше ти изпратят проба от оригинални - само си го мислиш. Не е важно дали са месингови или не, а каква е стъпката. Ако механизмът не е същият, няма гаранция че ще са подходящи. Има месингови с различни стъпки, стъпката зависи от колелото със шиповете, през което минава веригата. На съветските веригите са стоманени поцинковани, не са от цам, но това не е важно. Часовникът е в теб и само ти можеш да определиш кака верига ти трябва.
Каогато имаш веригата, тогава можеш опитно да определиш тежестта на гирите. Примерно с бутилка пълна с вода, която може да допълваш и отливаш

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”