Citizen

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Citizen

Мнение от Liani » 09 фев 2016 00:21

omegaqq написа:
Liani написа: ...
И сега Върбан ако знае да си признае :) И при Citizen ли има специална застопоряване на ротора спрямо плочата на предавателния механизъм, както е при Seiko?
Върбан и да не може да ти отговори, аз ще го направя, но нещо не схванах въпроса. По принцип ротора на всички автомат не е застопорен спрямо механизма, а се върти независимо от него.
:D Имах предвид когато се монтира, дали има точно място когато се затяга, за да има пълноценно навиване.
И за да бъда по-точно разбран, говоря за нещо подобно.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 09 фев 2016 01:11

Liani написа:Да ти е честит! Много е готин! Какъв е размера на касата?
Виждам, че ротора е еднопосочен. Мислех, че всички япончета са като Seiko, навиват в двете посоки.
И сега Върбан ако знае да си признае :) И при Citizen ли има специална застопоряване на ротора спрямо плочата на предавателния механизъм, както е при Seiko?
каса без коронка 40 , циферблат 31, каишка 20 ,дебел 12

Пробвах го навива само по стрелката , като чукнеш ротора в обратна посока прави 4-5 оборота , по посока на стрелката половин един.
до момента е 3-4 сек напред
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Citizen

Мнение от omegaqq » 09 фев 2016 08:31

Liani написа:
omegaqq написа:
Liani написа: ...
И сега Върбан ако знае да си признае :) И при Citizen ли има специална застопоряване на ротора спрямо плочата на предавателния механизъм, както е при Seiko?
Върбан и да не може да ти отговори, аз ще го направя, но нещо не схванах въпроса. По принцип ротора на всички автомат не е застопорен спрямо механизма, а се върти независимо от него.
:D Имах предвид когато се монтира, дали има точно място когато се затяга, за да има пълноценно навиване.
И за да бъда по-точно разбран, говоря за нещо подобно.
Изображение
Няма.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: HMT uttam 17

Мнение от stepona555 » 21 мар 2016 18:10

Индийски гражданин , не намерих тема за азиатски
Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 10 сеп 2016 21:43

За перфекционисти на които всяка секунда е важна, лесно се сверява в 12 на обед слагаш минутната върху бялата точка за часовете и готово
Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 11 сеп 2016 08:28

Забавен и различен. Надписа му е малко в повече, но все пак ми харесва.
Защо е в този клуб?
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 11 сеп 2016 12:01

Е за 1 евро от пазара , нямаше голям избор на каси без надпис, ще му лепна черно тиксо , а е в раздела защото вътре е Миота, иначе си е пластмасова играчка за зрънчо , ама ме кефи графичото решение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 10 окт 2016 19:17

Привет,
Най-после и аз да се разпиша в тази тема. Отдавна търся нещо различно и интересно и точно тази марка има какво да предложи.
Представям ви ретро дигиталката Citizen Promaster d120. Часовникът излиза през 1982 година и е бил много желан от хора занимаващи се с водни спортове. Моделът е познат също и като Windsurf и Wind Velocity Заедно със своя брат d060 които имат и разновидност с изразени лагове. В момента тези два ретро модела държат сериозни цени защото се намират все по трудно.
Дизайнът му е като на De Lorean DMC-12 познат в култовият филм Back to the future на Р. Земекис.
Тези дни трите серии минаха отново по телевизията и видяхме отново как Марти и Док (лудия професор) пътуваха назад, напред и пак назад във времето с това
Изображение
Идната година се очаква да излезе новата серия със същите герой както преди 20 години. Та таблото на колата която е машина на времето е в стила на дизайна на този часовник, разхвърляни екрани и измервателни прибори. Точно като научен експеримент.
В началото мисълта, че не съм сърфист ме отдалечаваше от този часовник, но когато го придобих, разбрах, че това е един класически стоманен дигитален часовник със следните функции.
Time / Calendar - automatic 1982 - 2002
Alarm / beep per hour
Stopwatch
Timer - 60 min - 0 sek.
Timer2 - 60 min - 0 sek.
Dual Time
Както се вижда няма нищо специфично което да не мога да използвам в ежедневнието си което е далеч от вълните и морето. Подходящ и за любител готвачи като мен заради добавените си функции на обратно броене.
Часовникът който имам не е в идеално състояние иначе цената му щеше да е няколко стотака.
Стъклото му е било заменено, а с него и няколко надписа ги няма.
Стъкло за този модел няма никъде така, че за момента остава, макар, че имам идея как да го подобря.
Понадраскан безел, но това е част от историята му.
Изпаднала му е табелката която се намира на долната част на корпуса. Аз сложиш друга за да не е празно пространството.
Също така беше без оригинална гумена каишка. Тук за щастие успях да закупя последната такава в залива. Каишката е нова, но седяла дълго на склад и е малко твърда. С оригиналните надписи за модела.

Изображение

Тази малка машинка на времето успешно ме връща много години назад когато подскачах пред екрана и чаках видео касетата да се превърти отначало за да гледам един от любимите си филми които и до днес радват мен и децата ми.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 10 окт 2016 23:16

Браво , много интересен.
Направо ме е страх да почна да купувам граждани , кварцовите са като извънземни повечето , няма да мога да спра.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 24 окт 2016 22:07

Дааа трябва да те е страх, аз вече се подхлъзнах и си ударих силно главата.
Мега яки са тези дигиталки на тази марка. Страхотно усещане при носене. Това е първият ми ана-диджи
Харесват ми много.

Изображение

Изображение

Рядък модел на марката. В Европа почти не се среща, има го предимно в Бразилия и Мексико.
Успях да го купя на апетитна цена макар, че брах ядове с плащането. Тази сутрин си отдъхнах и часовникът пристигна. Сложих му новата си кафява кожа която направо заспа на този корпус и тези цветове.
Ще му направя нови снимки. тези са набързо за да се похваля.
Ето и основните му функции.

Изображение
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Citizen

Мнение от Torro » 26 ное 2016 14:42

Нещо, като Ситизен:
Изображение
Изображение
Изображение
Часовникът е моднат - махнато е покритието на часовника и сега е в месинговия си корпус и е променена вложката на безела. Иначе е марка "Марина Милитаре" със стандартния автомат на Ситезен.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Citizen

Мнение от ТЕН » 26 ное 2016 19:44

Ми той бонбон ре Торо
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 08 яну 2017 11:29

Добро утро... направо разкошно!

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Citizen

Мнение от omegaqq » 08 яну 2017 11:40

Е покажи к'во цъка в тая разкошотоя де ...

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Citizen

Мнение от Liani » 08 яну 2017 17:38

atanweb написа:Добро утро... направо разкошно!

Изображение

Изображение

Красота!!!

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”