Ракета 3056

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ракета 3056

Мнение от atanweb » 02 фев 2017 12:47

Да и цифров уред върши работа, но зависи колко е чувствителен, показанията трябва да се сменят бързо за да се ориентираш за импулсите. Например мерил съм на бобината 0,93 - 0,81 0,91 и т.н. С друг дигитален уред само леко променя показанията (трепка) защото уреда не реагира толкова бързо, че да смени показанията от + към –.
Затова стрелкови е по добър защото можеш да видиш как мърда стрелката колкото и малко да е тя реагира мигновено. Тези неща ги говоря по спомен, че не съм чоплил подобен механизъм от година, а и в момента нямам такъв под ръка за да проверя. Също мисля, че има разлика в начина на подаване на импулсите към моторчето. Ех да беше Върбан сред нас... Сега усещам как ми дърпа ухото и мъмри нещо, ама... четене трябва.
Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ракета 3056

Мнение от mulniq » 02 фев 2017 18:44

stepona555 написа:За начало откачи двете жички на бобината от платката и пробвай подред
1 батерията поне 1.5
2 на платката на изводите +- на чепа същото 1.5
3 на изводите на платката за мотора , уреда трябва да показва някви импулси
4 бобината като я допреш директно до батерийка за момент , трябва да помръдне малко колелото на мотора.

И така все ще намериш нещо изгоряло .
Ще проверя тези неща и ще видим какво ще стане.Ще ви пиша довечера какво е станало!

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Ракета 3056

Мнение от omegaqq » 02 фев 2017 18:59

Айде и аз барабар с електричарите. Той Върбан ако беше между нас, май първо щеше да почне с дърпането на ушите от автора на темата. Аз обаче няма да пропусна!
Първо - става и с цифров уред (аз друг не ползвам). На обхват за мерене на диоди и при свалена електроника се пипат изводите на бобината. После се пипат като се разменят изводите на прибора. Това имитира подаване на импулси от електрониката. Ако бобината е здрава и ангренажа не е заклинил, секундната стрелка трябва да направи няколко стъпки. Ако всичко е точно и сатя зацъка се гледа електрониката. Тия механизми имат два изолатора на пластината, която държи батерията. Ако някой от изолаторите липсва ми нема да тръгне часовника. Ремонтите по електрониката са по-сложни и за сега ги пропускам.
Редно ми се струва колегата mulniq да публикува поне една снимка на механизма пък и описание какво прави, че така само с констатации от рода на "не тръгна" май няма да стане.

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ракета 3056

Мнение от mulniq » 02 фев 2017 19:14

omegaqq написа:Айде и аз барабар с електричарите. Той Върбан ако беше между нас, май първо щеше да почне с дърпането на ушите от автора на темата. Аз обаче няма да пропусна!
Първо - става и с цифров уред (аз друг не ползвам). На обхват за мерене на диоди и при свалена електроника се пипат изводите на бобината. После се пипат като се разменят изводите на прибора. Това имитира подаване на импулси от електрониката. Ако бобината е здрава и ангренажа не е заклинил, секундната стрелка трябва да направи няколко стъпки. Ако всичко е точно и сатя зацъка се гледа електрониката. Тия механизми имат два изолатора на пластината, която държи батерията. Ако някой от изолаторите липсва ми нема да тръгне часовника. Ремонтите по електрониката са по-сложни и за сега ги пропускам.
Редно ми се струва колегата mulniq да публикува поне една снимка на механизма пък и описание какво прави, че така само с констатации от рода на "не тръгна" май няма да стане.
Ще направя снимки тази вечер!

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ракета 3056

Мнение от mulniq » 02 фев 2017 21:44

Намерих проблема. Батерията която съм ползвал. Уте ще купя нова и ще видим какво ще стане!

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ракета 3056

Мнение от mulniq » 02 фев 2017 21:46

Вече.....нищо свястно няма. Чисто нова беше......от пакетчето извадена...нямам думи. Ако има някакъв друг проблем ще пиша утре!

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Ракета 3056

Мнение от stepona555 » 02 фев 2017 23:36

От една страна се радвам че си почнал от точка 1 :wink:
Аз веднъж разглобих n_sad една от най сложните прахосмукачки DYSON за да разбера че се е скапал кабела до щепсела :o , след един ден мъки да я сглобя обратно nono , намерих упътване със снимки кое след кое се слага и я събрах за 3 мин :yahoo.
:b :b

все пак си дай методиката за измерване със снимки , да не се окаже че имаш проблем с изолаторите
Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ракета 3056

Мнение от mulniq » 03 фев 2017 09:09

Имам друг часовник слава кварцов с въртящ се безел и мисля да пробвам да разглобя него и да видим какво щестане. Възможно ли е бобината да показва че е здрава на мултицета а всъщност да не е /не знам дали си зададох въпроса правилно но надявам се да ме разберете/.Като започна славата ще правя снимки!

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Ракета 3056

Мнение от ivan_p_uzunov » 03 фев 2017 09:15

Би трябвало като мериш бубината да е само тя закачена за мулти -цета .тоест да е откачена от платката .Би трябвало като развиеш двете болчетата в двата и края и да успееш да я извадиш само нея .

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Ракета 3056

Мнение от omegaqq » 03 фев 2017 11:45

mulniq написа: ...
Възможно ли е бобината да показва че е здрава на мултицета а всъщност да не е /не знам дали си зададох въпроса правилно но надявам се да ме разберете/.Като започна славата ще правя снимки!
Ми да питам и аз нещо. Като писах преди няколко поста как се бобини мери, ти прочете ли?
Не, при метода, който съм дал, веднага става ясно дереджето!

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ракета 3056

Мнение от mulniq » 03 фев 2017 15:22

omegaqq написа:
mulniq написа: ...
Възможно ли е бобината да показва че е здрава на мултицета а всъщност да не е /не знам дали си зададох въпроса правилно но надявам се да ме разберете/.Като започна славата ще правя снимки!
Ми да питам и аз нещо. Като писах преди няколко поста как се бобини мери, ти прочете ли?
Не, при метода, който съм дал, веднага става ясно дереджето!
Благодаря ти колега. Ще го пробвам.

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ракета 3056

Мнение от mulniq » 03 фев 2017 21:18

Сегааа..на тази слава за която по-горе споменах когато и замерих бубинката няма проблеми.Но след слагането на батерия славата не тръгна.Когато закачих мултицета към нея веднага тръгна. Какъв може да е проблема?Батерията е добре. Механиката също!
Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ракета 3056

Мнение от mulniq » 03 фев 2017 21:41

А тази ракета със стрелковия дава много слаби импулси а със електронния въобще не дава.
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Ракета 3056

Мнение от ivan_p_uzunov » 03 фев 2017 21:44

доколкото разбирам явно има слаба връзка на изводите на бобината .Единствено мога да ти пожелая успех да не я нараниш .Ако направиш 20 вадения поредни на бубината от мен имаш едно голямо браво .

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ракета 3056

Мнение от atanweb » 03 фев 2017 22:52

На Славата сигурно електрониката е заминала.
Т.е. когато с мулти-цета даваш импулси на бобината тя успява да придвижи лекичко стрелката. Ноооо на бобината няма кой да дава импулси. .т.е. или изолаторите не са наред или електрониката.
Почвай да миксираш докато някой механизъм почне да работи.
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”