Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 28 яну 2017 10:29

miroman написа: Благодаря за пожеланието, в момента още един "Тип 1" пътува към България, в най-доброто състояние от всички досега :yahoo
Здравейте,

е, "пътешественикът" дойде:

Изображение Изображение Изображение

Наистина отлично състояние - близо до перфектна каса (само около жлеба за отваряне на капака има няколко малки белега), може би нова коронка, капак без наранявания:

Изображение

А вътре всичко както си му е редът, механизмът свети и върви перфектно. Струва си парите отвсякъде :lol:

Изображение

На този сигурно няма да се опитвам да възстановявам минутната стрелка. Не вярвам да успея да напасна същия цвят. Просто ще се зауби автентичният вид.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 29 яну 2017 21:19

:yahoo

Яката работа! Това пътешественик през времето. Аз бих пробвал стрелката..... дори и да не се получи, ще върнеш сегашния вид. Ако пробваш предварително на друга непотребна стрелка разни бои и състаряване с изпичане или друго каквото ти хрумне.
Но и така е достатъчно рядък и в добро състояние и липсата на фосфора в стелката не го прави по лош.
Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 16 фев 2017 20:33

Добър вечер на всички,

Да ви покажа пак нещо интересно:

Изображение

Ракета Амфибия, но в жълта каса, че и с жълти стрелки.

Изображение Изображение

Досега не бях виждал такава. Дойде с някакъв измислен циферблат "Корнавин" с ден и дата, но за амфибия не ми се връзва. За какво му е ден от седмицата на гмуркач :D ?

Имах резервен циферблат, и резервен механизъм, профилактирах си го, и се получи супер. Допълнително е интересна секндната стрелка - без място за луминофор, както е в другите Ракети.

Изображение Изображение

Покритието ми се струва, че не е позлата, а и няма надпис Au. Запазено е идеално :)

И като цяло - стана отличен часовник.

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 17 фев 2017 11:17

Интересна Ракета.
И аз не бях виждал "жълта" Амфибия.Така ,както я описваш,май ще се окаже от онези часовници ,които работниците в завода са правили нелегално за себе си.Секундната може нарочно да са я оставили без отвор или пък да от бракувани стрелки.Естествено никога няма да разберем,но часовника е интересен в този си вид.Аз бих го оставил с циферблата Cornavin дори.От "преливащите" ли беше циферблата?

П.П. От снимките не мога да добия ясна представа за покритието,но...:
1.Ако е позлатена каса ,това ,че липсва маркировка за позлатата подкрепя версията за "частно" произведен часовник.
2.Може да е титанов нитрид,но поне на снимките касата ми "жълтее" повече отколкото се получава при това покритие
Качи една снимка на цифера с който е била.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 17 фев 2017 13:13

Не, не е от преливащите :)
Довечера ще го покажа - съвсем обикновен жълт, с обикновени маркери, с ден и дата, без луминисценция, все едно е от стандартен часовник.

Според мен със сигурност е правен в заводски условия, по заводска технология. Както казваш, най-вероятно е "частпром". Но явно наистина е рядкост, за първи път виждам от няколкото години в които се занивам с часовници.
Коронката също е жълта, отвътре касата - също, но е матова. Точно както ги правят позлатените.
Всъщност може и да е позлата, ама как да разбера? При проба няма ли да се повреди покритието? Или се взима някъде вътре на касата?

Поздрави.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 17 фев 2017 19:29

Ето обещаните снимки.

Циферблатът, с който дойде:

Изображение

А ето и как изглежда отвътре:

Изображение

Вижда се покритието от вътрешната страна на касата.
Сега като я разгледах, може и да е позлатена. Просто PVD изглежда по-тъничко, а тук ми се струва по-дебело покритие. А и по времето, когато са се произвеждали Ракета Амфибия, не знам дали вече е бил въведен в употреба титаниевия нитрид.

Поздрави.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 17 фев 2017 20:17

Има СССР -ски каси с титаниев нитрид,но и според мен е позлатена касата на тази Ракета.
Цифера не струва и правилно си го сменил.Друго щеше да е ,ако беше един от артелните "преливащи" Cornavin.......
До кога се прави Ракета Амфибия "Сделано в СССР"?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 18 фев 2017 11:17

Такива часовници не се срещат на снимки в нета, пък Миро успява дори да си ги купува. От какви кладенци църпе вода и през какви планини я носи не знам ; ) ?!
Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 19 фев 2017 14:40

Два дена се боря, и накрая я преборих тая Мълния:

Изображение

Сравнително по-рядко се среща с латински надпис, даже на прословутия чарт с циферблатите го няма :D

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 05 мар 2017 16:00

Здравейте,

Вчера си взех две пакетчета, ето съдържанието:

Изображение

Както казват - малко, но от сърце :). Този път ги снимам необработени (с малки изключения):

Ракета "Сектор"

Изображение

Вимпел

Изображение

Янтар

Изображение

Ракета "Школьная"

Изображение

И по-интересните. 22-камъкова Слава. Не бях виждал такава досега. Дойде с каса в лошо състояние и без централна секундна стрелка. Опитах каквото можах върху касата и ми се струва задоволително. Почистих механизма, таман исках да видя с какво се отличава от 21 и 26-камъковите. Ами това изглежда точно като 26-камъков механизъм, но няма бърза смяна на датата. Само че устройството за бърза смяна е извън механизма, така че пак не ми стана ясна разликата. Циферблатът пасва в отворите, дали пък не са ми пробутали нещо със сменен механизъм?

Изображение Изображение

Молния влак, само че със сини цифри. Досега съм виждал само с червени. Има и ЖП-знака, и той син, значи така си е оригинално. За съжаление със счупен баланс, пак ще почват мъките с тоя механизъм...

Изображение Изображение

И накрая нещо интересно от преди, не помня дали съм го показвал. Красиво изрисувана Звезда. Подбрах читав механизъм, профилактирах го, избрах и добра каса, и се получи много добър резултат :)

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Това е засега.

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 05 мар 2017 16:53

miroman написа:
И по-интересните. 22-камъкова Слава. Не бях виждал такава досега. Дойде с каса в лошо състояние и без централна секундна стрелка. Опитах каквото можах върху касата и ми се струва задоволително. Почистих механизма, таман исках да видя с какво се отличава от 21 и 26-камъковите. Ами това изглежда точно като 26-камъков механизъм, но няма бърза смяна на датата. Само че устройството за бърза смяна е извън механизма, така че пак не ми стана ясна разликата. Циферблатът пасва в отворите, дали пък не са ми пробутали нещо със сменен механизъм?

Изображение Изображение
Преди време четох нещо за подобна Слава.Мнението беше ,че в тези каси са сложени механизми 2428.Това с броя на камъните (особено при Слава) .....кой знае как да го тълкуваме.Ето например при Слава -Секонда един и същ часовник е с 25 и с 27 ,че и с .........26 камъка,а вътре 2427.
Изображение Изображение Изображение
Тъй ,че сигурно всичко си е наред с твоя часовник.Ето темата:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=264981" onclick="window.open(this.href);return false;
Много интересен часовник,но как се синхронизира датата с деня??

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 05 мар 2017 17:03

rosen_er написа: Много интересен часовник,но как се синхронизира датата с деня??
В 24:00 прескачат дата и ден, а като върнеш до 20:00, се връща само денят. Така че първо докарваш деня, после с 20:00 - 24:00 - 20:00 докарваш и датата, и накрая настройваш часа и минутата.

Туткава работа :D , иска постоянно носене, за да няма такъв проблем.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 05 мар 2017 17:10

Не го знаех това до сега.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 15 мар 2017 22:01

Здравейте,

днес по-скромно:

Изображение

Секондата 3017 е вече оправена, няма какво да и показвам повече, само ще разкажа. Лошите факти: дойде неработеща и грозна :lol: - счупена ос на баланса, счупена пружина на чукчето на хронографа, тотално разцентрован хронографски модул, силно износени бутони, неоригинална коронка. Добрите факти: другите дефицитни модули (секундното колело и тиражната пружина) бяха здрави, циферблатът е отличен, стрелките са налични всички и в добро състояние. Миене, подмяна на износените и счупените модули, и стана супер. Като цяло, бялата Секонда е сравнително по-рядка като циферблат. Е, аз имах друга, но в по-лошо състояние, така че вече и този модел го имам в много добър вид.

По-интересен е другият часовник.

Изображение

Ракета 2616 - автоматик, но без ден, само с дата. Много, много рядък модел, досега съм виждал още само една бройка. Също дойде с проблеми: разбит ротор, лангъркащ се механизъм. А и състоянието бих казал, че е по-скоро 'добро', отколкото 'много добро', и далече от 'отлично'. Касата има износвания по позлатата и циферблатът е мит. Само че и касата, и циферблатът са уникални, и не вярвам да мога да намеря заместници. Някои колеги считат, че само отлични екземпляри трябва да влизат в колекции, и не биха приели подобен екземпляр за 'колекционен' въпреки голямата му рядкост. Аз обаче считам, че е по-добре да имаш даден модел, дори и в по-лошо състояние, отколкото изобщо да го нямаш. Затова не се поколебах да плата доста голямата сума, която ми поискаха. Пък естествено, ако изпадне по-добра бройка (да бе, да), ще я сменя :lol:

Обаче нещо секундната стрелка не ми се връзваше - основно правило е, че секундната стрелка трябва да е с цвета на корпуса. Естествено, лесно се намери заместник, и сега изглежда по-добре. Как е правилно всъщност надали ще разбера, защото не знам дали го има в някой каталог.
Другото, което подмених, беше задния капак. Дойде с ръчно надписан, смених го с чист, но не знам дали да му сложа от другите, с надписите и знак. Ами дали споменах, че няма откъде да видя :)

Изображение

Това е интересното засега, чакаме следващите пакетчета.

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 15 мар 2017 22:15

Ето снимка от каталог:
Изображение
Има я със същият дизайн но 2627:
Изображение
Стрелката ,с която е дошла е подобна на оригиналната ,но е по-къса по това ,което виждам от снимката.
За съжаление снимки на капаците в каталозите липсват.Но в пространството има снимки и капакът е като ръчно надписаният - стерилен.
http://forum.watch.ru/showpost.php?p=36 ... stcount=45" onclick="window.open(this.href);return false;
Честито!Наистина е рядка тази Ракета.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”