Интересни часовници от аукциони.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от atanweb » 28 фев 2017 12:39

Хм. и сега този ти циферблат е по-скъп от теглото си в злато.
Ти нали го ползва в една Ориентова каса.. по спомен. Мисля, че това беше много успешен франкен.
Аз не виждам нищо странно в това цената на горепосоченият часовник да надмине с още много сегашната.
Не доумявам как може хората да разграничават толкова много швейцарските часовници от останалите... Значи ако някой похарчи 5000 евро за стар Ролекс или Омега, всичко ще е ОК и хората ще му пляскат, а за други да не може и се учудваме дори. Е аз мисля, че механизмът в "скъпите" ( говоря за винтидж манията ) не е в пъти по лош от други който се ценят от хора които наистина се съобразяват със собственото си мнение, а не това което е всеобщо във форумите. Аз казвам хвала на хора който са готови да вземат нещо наистина рядко и готино за много пари, па макар, че в някой интернационален форум само 1- 2 ма човека ще знаят за какво иде реч и ще го поздравят. Пфу... от доста време съм отвратен от нашумелите марки. Гледам ги тук по витрините.. новите им лъскави модели. Не могат да задържат вниманието ми за повече от 10 секунди. Толкова са безлични, и машинно направени, че са си изгубили излъчването което са имали някога. Само цената респектира хората в момента. Касио и компания отдавна са достигнали същото ниво при външно оформление.
Накрая да обобщя, ако се абстрахирам от далаверата която може да се направи с "респектиращите" марки
Ако мога да избера ще взема този Восток пред Ролекс за 5 000 евро например.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от miroman » 28 фев 2017 14:53

Часовникът се продаде по "блиц" цената 160 000 руб. (~ 2600 EUR) :yahoo

Имайки предвид за колко се предлагаше Ракета 3031 (~ 8000 USD), направо евтинийка :lol:

Мисля, че за един колекционер с възможности и познания, цената въобще не е плашеща.

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от rosen_er » 28 фев 2017 15:17

Сашо,ето това не го разбрах
atanweb написа: Е аз мисля, че механизмът в "скъпите" ( говоря за винтидж манията ) не е в пъти по лош от други който се ценят от хора които наистина се съобразяват със собственото си мнение, а не това което е всеобщо във форумите.
Не познавам часовниците на Ролекс,познавам малко съветските и мисля,че механизмът е последното нещо ,което определя разликата в "магазинната" цена и цената след години при подобни аукциони.
Всъщност тази в компресора не се различава от предлаганата и до момента от Мераном за 2000 рубли.
Други са факторите,които катерят цените.Различните стандарти,например.Затова в някои колекции на западни колекционери ,могат да се видят много интересни съветски часовници(и не само).Но при сериозните колекционери пък едва ли е фактор.

П.П. Мисля,че ако има Ролекс сравним като рядкост с "двуглавата" Амфибия......ще трябват още нули към цената ,която цитираш.И нещата отново стават различни и трудно съизмерими.
atanweb написа:.... който се ценят от хора които наистина се съобразяват със собственото си мнение, а не това което е всеобщо във форумите. Аз казвам хвала на хора който са готови да вземат нещо наистина рядко и готино за много пари, па макар, че в някой интернационален форум само 1- 2 ма човека ще знаят за какво иде реч и ще го поздравят
Отново ще си позволя да те цитирам :) Ако ги няма подобни форуми и мненията на участниците в тях ,в повечето случаи дори да срещнеш нещо подобно няма да знаеш какво точно е,колко е рядко,търсено ли и може ли въобще се намери.Собственото мнение е хубаво,но .... може да те докара до това да "налееш" една торба пари за нещо ,което не си виждал и те "грабне" в момента, а след това да го видиш (същото това "нещо) три пъти за една седмица и да ти го предложат за много по-ниска цена.По някога за да имаш собствено мнение е нужно да знаеш и може би да се съобразиш с "всеобщото"
П.П.П. Докато пиша тези неща ,часовникът се продал :mrgreen:
Лично аз не мога да преценя дали цената е справедлива.
Но и Миро правилно го е написал:"един колекционер с възможности и познания, цената въобще не е плашеща."
Като имаш пари и мерак за нещо -купуваш!
Ако имаш само мерак......гледаш и преглъщаш! :D

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от darmadan » 28 фев 2017 19:43

Не е часовник,но е интересно
https://auction.bg/Auction/3342730/%D0% ... 0%BC%D0%B5" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от atanweb » 28 фев 2017 20:07

rosen_er написа:Сашо,ето това не го разбрах
atanweb написа: Е аз мисля, че механизмът в "скъпите" ( говоря за винтидж манията ) не е в пъти по лош от други който се ценят от хора които наистина се съобразяват със собственото си мнение, а не това което е всеобщо във форумите.
Мдааа ... не е в пъти по добър... това трябваше да е, ама трудно се разказва една дълбоко скрита мисъл.
rosen_er написа: П.П. Мисля,че ако има Ролекс сравним като рядкост с "двуглавата" Амфибия......ще трябват още нули към цената ,която цитираш.И нещата отново стават различни и трудно съизмерими.

Да така е и това точно потвърждава думите ми. Защо редкия Ролекс ще е безумно по скъп от рядък друг доказан часовник. Пуста му мания по-по-най! То има и вина за 70 000 долара бутилката които не стават за пиене и отдавна съдържанието в бутилката не може да се нарече вино Щото е на 70-80 , че и повече години.
rosen_er написа: Отново ще си позволя да те цитирам :) Ако ги няма подобни форуми и мненията на участниците в тях ,в повечето случаи дори да срещнеш нещо подобно няма да знаеш какво точно е,колко е рядко,търсено ли и може ли въобще се намери.....

Да но е ясно, че форумите диктуват мода. Много от по незапознати и отскоро регистрирани ще се подведът по модата диктувана от снимка на деня и т.н. Да хората още не са запознати и не знят, че има много други интересни и уникални неща които биха им допаднали, но понякога трябва усърдно търсене и ровене за да се стигне до подобно заключение, а повечето посетители на тези форуми са просто зяпачи. Каквото се купува, купуват и те.
rosen_er написа: Като имаш пари и мерак за нещо -купуваш!
Ако имаш само мерак......гледаш и преглъщаш! :D
и последно да допълня, че напират чувства, а думите трудно се подреждат.
Да, ако човек разбере какво е суета и че страда от нея като всяко човешко същество и ако успее поне за малко да се пребори с нея, дори и да има пари меракът му може да е насочен другаде в нещо по разумно което да успее да го зарадва също толкова колкото и скъпото, че дори и повече, защото няма да е гузен пред себе си.
Това си е за бира..... очи в очи както си му е редът. Така сме недоразбрани, а и с опасност да досадя някому.
Поздрави!
:b
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от rosen_er » 01 мар 2017 09:04

atanweb написа: Това си е за бира..... очи в очи както си му е редът. Така сме недоразбрани, а и с опасност да досадя някому.
Поздрави!
:b
Тъй,тъй!Ама различни бири пием вече n_sad Аз Ариана ,ти сигурно - Krombasher pils :wink:
Като започнахме да коментираме този "двуглав" Восток,да взема да кажа ,че има един според мен още по-рядък подобен( с две коронки),че и нещо като като вечен календар:
https://get.google.com/albumarchive/113 ... 1jxGZsXD0I" onclick="window.open(this.href);return false;
https://get.google.com/albumarchive/113 ... 47Fkj7Upg3" onclick="window.open(this.href);return false;
Май не съм срещал някой да се е похвалил с подобен часовник.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от stepona555 » 01 мар 2017 20:41

По важно е мезето , бира всякаква из хладилника

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от stepona555 » 01 мар 2017 21:13

Не е аукцион , но в тая тема може да го види някой заинтересован.
Ако искате часовника от подписа ми , по долу е обяснено как става , знам че е нов и не е съветски , но някой може да прояви интерес и към новото производство , без шега завода продаде на зелено излишните бройки за нула време , с ненадписан заден капак доколкото видях .
http://strelki.info/viewtopic.php?f=4&t=32915

:b :b
Изображение

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от мераклия » 02 мар 2017 15:08

https://auction.bg/Auction/3344483/SEIK ... %97-%D0%A6" onclick="window.open(this.href);return false; Интересно icon_clap

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Lyubo_sr » 03 мар 2017 08:41

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%B8%D0%BA" onclick="window.open(this.href);return false;
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
kokosv
Reactions:
Мнения: 79
Регистриран: 21 мар 2015 23:43

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от kokosv » 06 мар 2017 23:42

Говори си, .. не ми пречиш

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от ТЕН » 07 мар 2017 10:52

rosen_er написа:Вече има заявка със 100 000 рубли.Това са над 1700 долара.Дали заслужава тази цена...Зависи от мерака и портфейла на човек.Рядък часовник си е.
Преди доста време ми попадна чисто нов циферблат за такъв часовник.Продавача вика - "Не стават крачетата за никой механизъм ,все извъртян стои циферблата " :mrgreen: Та го придобих като "дефектен" :redface .
Да се чуди човек какво търси в БГ нещо подобно???
Изображение
Де да съм знаел, че са толкова ценни и редки . Преди време видях при 1 часовникар на витринката му висеше такъв и доста се чудих, защото не бях виждал подобен. Ще взема да го навестя някой ден.... :b :b :b
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от beria » 13 мар 2017 16:24

Всичко ми се струва наред.
https://auction.bg/Auction/3369613/%D0% ... 0%B5%D0%BD" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от ALFA » 13 мар 2017 17:34

Вижте как са запоявали със калай по механизма

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от ALFA » 13 мар 2017 17:36

Това имах в предвид
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”