Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ALFA » 23 юни 2017 20:24

Благодаря за информацията но ми го дадоха да го продавам и аз реших да се похваля

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от the collector » 23 юни 2017 22:39

rosen_er написа:Ето тук разликите:
122 - корпус от латун без електроподгрев - температурен диапазаон :-20+60 градуса
124 - алуминиева сплав .Има електроподгряване и може да работи от :-60 до + 60 градуса
http://www.measurement.ru/gk/vremya/04/04.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.measurement.ru/gk/vremya/04/06.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Има разлика в размерите (124 е по-"дебел" заради нагревателя ,който е монтиран на капака) ,а и в теглото (124 -100гр. по-тежък).
Росен отново е убийствено точен! :o
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от the collector » 23 юни 2017 22:41

ivan_p_uzunov написа:Браво за покупката !За мен лично -хронографите като цяло са голямо постижение .-Става въпрос за сложността на изработката си .На моя му направих стойка от прозрачен плексиглас
Изображение

Изображение
от както съм го завършил и до момента продължава да има само 2 секунди разлика на денонощие -което означава че като го навия веднъж -издържа 3 дни и половина ,като дава постоянна разлика от6 секунди за тези три дни .-Само ще помоля да му снимаш механизма и евентуално да кажеш има ли монтирани малтийски кръст на пружинния барабан .
Поздравления за стойката! От доста време се чудя от какво да си направя за двата часовника. Има готови плексигласови навън, но им искат "майка си и баща си". icon_crazy
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ivan_p_uzunov » 24 юни 2017 06:33

Точно от там я видях и много ми хареса че е прозрачна .Струваше ми 2 лв за парчето плексиглас от фолиард -фирма и около час-час и1/2 за изрязването на отвара . След направа на отвора взимате пистолет за горещ въздух и награвяш .Само ти трябва дървено трупче и чифт работни ръкавици за огъването -разбира се от изрезките първо се пробваш колко да го нагрееш и колко да го огънеш че да си доволен от резултата. :b

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 24 юни 2017 07:28

the collector написа:
rosen_er написа: Росен отново е убийствено точен! :o
С любезното съдействие на Google :)
Тази стойка от плекс стабилна ли е?Часовниците тежат повече от половин килограм.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от ivan_p_uzunov » 24 юни 2017 09:17

Стойката си е напълно достатъчно здрава и стабилна ,все пак леко я закривих на назад.
Изображение

Изображение
самата тежест на часовника е пренесена и стои конзолно на назад -така че няма никакъв проблем .Дори с малко повече въображение може да се добави и надпис от задната страна на плексигласа ,след което той да се запълни с подходяща цветова гама . :b -Както е ясно плексигласа може добре да се полира със шкурка и кече ,така че да се достигне желания ефект.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 24 юни 2017 11:21

Вече съм ги показвал , но все пак като идея за стойка , по дебел плексиглас и през него се вижда механизма , разликата между цивилната и военна версия е в кутията.

Относно навиването , вече го бистрихме на тези които пише два дни това означава да се навива на всеки 2 дни , за да поддържа точност , на моя пише 5 дни , издържа 11 , но от 6 ден натам точноста рязко пада
Изображение
Изображение
Изображение

http://www.hablemosderelojes.com/forum/ ... .php?77775" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето тук са показани доста модели часовници и самолети .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 24 юни 2017 11:37

Много добре се е получило. Плексигласа е дебел и няма да има пружиниращ ефект.
Не, че няма да ми хареса с плексигласа, но трудно ще намеря такъв.
Предполагам ще заложа на нещо по базово като материал .... дърво, метал, кожа....

Харесва ми това:
Изображение

А в категория стиймпънк тези предложения са направо жестоки.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

icon_crazy
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 07 юли 2017 18:50

ЧС 124 е тук вече 6-ти ден.
Ей... голям кеф е това.
Това да навиваш часовника от предния ляв бутон/ремонтуар е интересно, а на всичкото отгоре и наобратно на часовниковата стрелка. Първо мислех, че са ме минали и нещо не е както трябва. Обаче този дзвер се оказа чудесно запазен и чудесно работещ. Първите 24 часа ми даде 6 секунди + после всеки ден почнах да го коригирам по малко и последните дни се държи на -2 секунди на ден. Мисля, че след маааалко още пипане може за ден два да удари кварцова точност. Разбира се това не го приемем за перманентно. Дори още не съм отварял корпуса да надзърна вътре. Исках да пробвам какво може ей така изваден от оригиналната стиропорена кутия.
Мога да добавя... Красиви стрелки! Мноого красиви стрелки. Не мога да отлепя поглед от тях.
Като цяло съм много доволен от пазаруването. беше си късмет... ама който търси намира. Да призная взех го за 21 евро, вярно, няма паспорт и едната стяга за напрежението на нагревателя липсва, но за мен си е добър екземпляр. Скоро ще пробвам колко му държи пружината. За сега го навивам на 3 дни.
Клипче от мрежата;
https://youtu.be/-Ju6NJaRmms" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 07 юли 2017 19:06

http://zapadpribor.com/124-chs/" onclick="window.open(this.href);return false;
За да държи точност трябва да го навиваш всеки ден , а това че изкарва 3 пружината е с резерв , но характеристиката и не е линейна , писал съм за моя подобен с надпис 5 дни който изкара над 11 , но след 5 влоши точността , 2 сек при допуск 40 си е добре , може да е от това че не го друсаш и не правиш лупинги с него
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от kostabo » 07 юли 2017 19:08

Дааааа. И сега как да си призная, че съм подминал поне 3-4 броя от тия щуротии... :mrgreen:
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 10 юли 2017 22:26

Ново 20...
До ден два чакам едно интересно часовниче каквото търсех преди време. И все още много ме привличат точно тези критерии които се покриват от...
Rila 15 jewels
стоманен корпус, светъл циферблат, секунден субдиал.
Малък и удобен, точно както са ги правили преди десетилетия.
Играх за него и го взех без дори да бях успял да разчета името защото и продаваа го беше разчел грешно.
Надеждата ми беше, че щом е стоманен не е просто една от хилядите марки по това време.
Стоманата показва по друг произход на даден стар часовник.
Днес се рових за името, Ами нъцки.. само трохички има за марката Рила (Rila)
Това което успях да видя в недоредения пъзел, е, че Тази марка е била заедно с Фортис и двете са имали общи каталози и коронка за лого, но в последствие Фортис е останал а Рила ( Rila) изчезва.
Не ми се смейте, аз все още успявам да намирам красотата в тези циферблати и въобще в часовниците които са били използвани много години. Нужни бяха години и съсипване на много циферблати в опити да ги направя по хубави, докато не дойде времето да успея да отсея нещата и да преценя, че хубавото понякога е точно това което е пред мен и не трябва да го променям.
Не знам с какъв механизъм е, но предполагам, че откритото от мен
RILA premium mechanical hand winding Swiss watch from 1950. year AS 1002/AS 984
за подобен часовник е вярно.
Прилагам няколко снимки на самият часовник, и няколко които открих в мрежата,... ами то май други няма.

Ще се радвам ако някой може да ми даде повече информация за този часовник и по скоро за марката Rila

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
RILA други снимки
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от percusst » 11 юли 2017 08:39

Честито! Много "яки" часовници !
Много любопитно от къде идва името?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 11 юли 2017 17:11

Получих часовника днес.
Както и предполагах, вътре е точно това:
Изображение
http://www.swissmade-watches.com/ebay/m ... 2-984.html" onclick="window.open(this.href);return false;
само, че без надписа Родания и системата на анкерното колело е без подложни камъни. т.е. е обикновенна. А иначе си има противоударно устройство на баланса.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от omegaqq » 11 юли 2017 17:18

Браво за придобивката. Чудесен часовник. Сега остава да намериш и такъв де на него пише Pirin и колекцията ще бъде пълна lol2 .

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”