КАИШКИ

popayo
Reactions:
Мнения: 79
Регистриран: 18 мар 2013 22:48

Re: КАИШКИ

Мнение от popayo » 06 юли 2017 22:51

Скоро взех натурал 2 мм, ако имаш интерес драсни ЛС

popayo
Reactions:
Мнения: 79
Регистриран: 18 мар 2013 22:48

Re: КАИШКИ

Мнение от popayo » 06 юли 2017 22:56

Вместо вилици, фрезист ми нарави това шаблонче.
3мм от ръба, отвори 1мм, стъпка 5мм. Маркирам, после си правя отвори с каквото взема.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: КАИШКИ

Мнение от atanweb » 07 юли 2017 07:44

Това приспособление е много хубаво. Линията винаги ще е права.
Обаче вилиците правят коси отвори под 45 гр. Спрямо страната на каишката. Също така и самите отвори са правоъгълни или ромбовидни.. както показа вече Везира и в тези отвори конеца се подрежда много добре при правилно шиене. popayo твоите каишки са страшно готини. Правиш ги някак изпипани и довършени без да са претрупани. Не знам как точно успяваш да ги шиеш така хубаво без вилица, но определено ме вдъхновяват каишките ти. Аз правя едни такива шашави, но такива се търсят и продават. За мен си правя по класически и гледам да са ми удобни.
Радвам се, че я има тази тема. бях обещал да направя снимки или въобще някакво описание за работата по направата на каишка... и ще се опитам ...скоро.
Поздрави!
Изображение

popayo
Reactions:
Мнения: 79
Регистриран: 18 мар 2013 22:48

Re: КАИШКИ

Мнение от popayo » 07 юли 2017 08:08

Благодаря за оценката.
От разни места съм си намерил сарашки игли с различно сечение. Една игла си направих от шевна машина ,но сглупих при едно нагряване и сега е разкалена и всеки път върха и се подкривява.
Засега не правя нищо, много е топло и наблягам на бирата. :b
Когато остане време ще снимам разни неща които ползвам.

Весело лято на всички!

Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: КАИШКИ

Мнение от Vesire » 07 юли 2017 13:00

popayo написа:Скоро взех натурал 2 мм, ако имаш интерес драсни ЛС
:b другата седмица заминавам на море и понатам ще ти пиша ако е останал да го пробвам. Мерси
Без хубави инструменти се работи трудно... Но както Popayo каза много в топло и аз си почивам повече
Изображение

Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: КАИШКИ

Мнение от Vesire » 27 юли 2017 10:29

как правите каишки тип 26/24, 24/22....
Налага ми се, а нещо не се получава. С шаблон ли ?

:(((
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: КАИШКИ

Мнение от atanweb » 27 юли 2017 14:56

Предпоалгам с шаблон ще е най-добре. Има хора дори имат специална форма с остри ръбове и на преса отрязва точните парчета кожа, но аз и ти нямаме "още" такива екстри ;-)
Аз отрязвам цяло парче например 24мм на 140-145мм (това с каишка с лицев слой различен от вътрешният)
Отрязвам и парчето което ще е от вътрешната страна по късо с 20мм т.е. 24/120мм. Слепвам по обичайният начин, изчаквам да хване здраво между страниците на дебела книга или две плоскости стиснати с яки щипки.
Оставям например 55мм с широчина 24мм от началото на каишката там където е тунелчето за патента.. След това отрязвам по един милиметър от двете страни до края на каишката (т.е. останалите 65мм) където ще са дупките за да се провира през катарамата 22мм.
Там където се явява разликата между 24 и 22мм оформям на ръка като правя срез под формата на малка дъга не по голяма от 6-7-8мм. А пожелание може да я скосиш по диагонал чак до тунелчето на патента. зависи каква визия целиш.
Изображение

Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: КАИШКИ

Мнение от Vesire » 27 юли 2017 15:51

Ха да, представяш ли си преса да имам, манифактура.
Това не знам дали си го гледал, яко е.

https://www.youtube.com/watch?v=6MT9hc_iW-Q" onclick="window.open(this.href);return false;

И аз така си мисля 24 на цяло и с шкурка, пък ако не стане няма да приемам повече такива неща :mrgreen: lol2
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: КАИШКИ

Мнение от atanweb » 27 юли 2017 18:07

Да.. това е един от клиповете в които съм виждал тези 'матрици". Благодаря,че сподели линка, беше ми интересно да го гледам след толкова време отново. Преди му се възхищавах на човека за всичко. Сега забелязвам, че съм в правилна посока. Липсват ми големия гардероб с кожи (включая екзотични) и някоя друга машинка, която обаче замествам с ръчна работа. Между другото сега му намирам кусури на майстора, ама незначителни разбира се ;-)
Също така в клипа се вижда, че без запечатка на ръбовете при луксозните каишки не може. Задължително е течна гума. Аз затова правя рядко луксозни каишки. Няма разнообразие при тях, не мога да творя и да ги правя уникални. Също така при снимане за продажби изглеждат като 99% от продаваните китайски в паричен диапазон по нисък от колкото ме удовлетворява да продам изработената от мен.
Затова смело напред. Проба след проба. Важното е, че се забавляваме.
Днес ударих на греда. Спечелих една стара кожена чанта с прекрасен цвят за каишки. Щяха да излязат поне 30 броя.... но се оказа от изкуствена кожа. Не можах да я изтърпя и веднага я метнах в контейнера.
Тук захладня, желанието за каишки тепърва ще се засилва. И за майсторите и за потребителите.
Аз качвам обещаното клипче, за това как "изпичам" ръбовете на хром-дъбена.....
Горе долу става....
Изображение
Изображение
Изображение

http://imgur.com/a/PWDY3" onclick="window.open(this.href);return false;

Едно клипче за съжаление с лошо качество.
качва сееее...
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: КАИШКИ

Мнение от atanweb » 27 юли 2017 18:57

https://youtu.be/fJYnGp1nDns" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: КАИШКИ

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 юли 2017 19:20

Vesire написа:Ха да, представяш ли си преса да имам, манифактура.
Това не знам дали си го гледал, яко е.

https://www.youtube.com/watch?v=6MT9hc_iW-Q" onclick="window.open(this.href);return false;

И аз така си мисля 24 на цяло и с шкурка, пък ако не стане няма да приемам повече такива неща :mrgreen: lol2
Някой забеляза ли тоя майстор като работеше с двете игли как от едната и от другата страна вързва всяка една бримка ?

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: КАИШКИ

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 юли 2017 19:22

atanweb написа:https://youtu.be/fJYnGp1nDns

ми тука работата отива да напишеш по колко евро искаш за гледане на клипа -направо си подаряваш занаят . голямо благодаря за клипа! :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: КАИШКИ

Мнение от atanweb » 27 юли 2017 21:00

За 'плетките' бях писал и по-горе, има няколко, аз познавам поне 5 вида. Всичко зависи от това каква визия искаш да постигнеш,
Например, права линия на целия шев, или всяка бримка да е наклонена с + 15/20 градуса спрямо края на предходната (лек зиг-заг), също така има комбинация за двете страни т.е. например права от вътрешната страна и наклонена от лицевата. Също зависи от типа дупки които прави вилицата иии да не забравим конеца, има с кръгъл профил има и плосък които се ползват при различни случай. И така стана цяло богатство от избор в часта шиене на каишките.
Изображение

Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: КАИШКИ

Мнение от Vesire » 28 юли 2017 12:32

Браво, с това дремелче става доста бързо и успешно. Аз взех от popayo малко бланкче, доста добре се работи с него. Това е натурал , не съм го боядисвал, първата за проба, само от восъка потъмня.

Без халките

Изображение

Изображение
Изображение

popayo
Reactions:
Мнения: 79
Регистриран: 18 мар 2013 22:48

Re: КАИШКИ

Мнение от popayo » 02 авг 2017 15:21

От същата кожа

Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “Консумативи и резервни части.”