Дайвърски часовници

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Дайвърски часовници

Мнение от omegaqq » 05 юли 2017 17:51

atanweb написа:Много ти е лъскафф Миткооо ;), затова не те грабва. като поостарее този модел ще почнеш да го търсиш.
....
Абе и тия не са престарели кой знае колко (за протокола - купени са чисто нови) ама съм си ги купил:
viewtopic.php?f=58&t=3884&start=340#p55619" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=58&t=3884&start=540#p58390" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=58&t=3884&start=500#p57754" onclick="window.open(this.href);return false;

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Дайвърски часовници

Мнение от kostabo » 05 юли 2017 19:33

omegaqq написа:
atanweb написа:Много ти е лъскафф Миткооо ;), затова не те грабва. като поостарее този модел ще почнеш да го търсиш.
....
Абе и тия не са престарели кой знае колко (за протокола - купени са чисто нови) ама съм си ги купил:
viewtopic.php?f=58&t=3884&start=340#p55619" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=58&t=3884&start=540#p58390" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=58&t=3884&start=500#p57754" onclick="window.open(this.href);return false;
Само легенди...
Тука е така...

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Дайвърски часовници

Мнение от kostabo » 08 юли 2017 18:08

Абе дайвър си е отвсякъде, ама някък по фин, по деликатен. И лъговете му едни такива тънички, и безела по тесен, с по човешко захващане, и индексите, и те релефни, кантирани, ма по дребнички. Само цифера по "нахален". Абе и костюм ще му "тича". Абе Рей, Ориент Рей.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Дайвърски часовници

Мнение от kostabo » 14 юли 2017 13:33

Ей го на, още един дайвър. Бореалис скорпион фиш. Циркулярен бръш, сатенирани ръбове, двойно заоблен много дебел сапфир с вътрешен антирефлекс, 120 кликов еднопосочен безел с керамична вложка, 2 хелиеви клапи, ненормално красива верига, стесняваща се от 24 до 18мм. без да стои като присадена, дайвърско уширение, Миота 9015, антимагнетик, 2000м.водоустойчивост, свети като фар в приятно синьо и... последния да затвори вратата!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дайвърски часовници

Мнение от atanweb » 14 юли 2017 14:14

Чудовище... и ти Коста и часовника ти сте чудовища. ;)
Бива ли така? Ние тук показваме дайвъри с по 100-200-300м. пък ти 2000м. Ей стигане нямаш сега в тази тема.
Относно Ориента по горе да споделя мнение.
Последно време много ми се иска да си взема подобен, харесват ми и Цитизените в дайвърския клас и Ориентите. на няколко пъти бях на един клик от покупка, но:
Още първия път когато ги видях блясъка им ми беше в повече. Особено стрелките, толкова отразяващи и блестящи, че веднага откарват часовника в друга категория която не ми харесва.
Оттогава забелязах, че на почти всички нови часовници - марки все така са направени, направо ми вадят очите.
Сега модели чийто стрелки не са така блестящи като за китка на придворна дама ми харесват повече от другите.
Ето, че показаният от теб Ориент е надеждата, че все пак има какво да си харесам и какво да търся :b
Поздравления страхотен е!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Дайвърски часовници

Мнение от stepona555 » 14 юли 2017 19:53

Изображение

половин кило желязо и една японка вътре
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Дайвърски часовници

Мнение от Torro » 31 окт 2017 14:21

Това ми е любим клуб, но отдавна не съм писал в темата, та да се похваля:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Май това са ми представителите с водозащита 200м и 300м.
Тук не съм включил дайвърите на Восток.
ПП Омегата се оказа, че не е моят часовник и сега радва друг. Прекалено му треперих, ха, ха! Друго си е евтиното, дуракоустойчивото и непретенциозното...
Имам и доста драйвъри и дайвъроподобни с водозащита 100м и известен брой китайци с неизвестна водозащита, но те мисля, че не са за тук.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дайвърски часовници

Мнение от atanweb » 31 окт 2017 16:19

Впечатляващ набор инструменти.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Дайвърски часовници

Мнение от stepona555 » 31 окт 2017 18:14

Да интересна сбирка , пораждаща два въпроса на снимката под вода с кой часовник си , и кой от другите е слизал надолу на ръката ти.
А Купа Америка си е яхтено събитие с елементи на надпревара но с правила даващи предимство на домакините, като повечето спортове .
И часовника е за показване по крайбрежни заведения , не е за мокрене, кой ще го види на 1 м под вода.
Честито да стават все повече.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Дайвърски часовници

Мнение от Torro » 31 окт 2017 19:29

Двата Ситизена /кварцовият и стоманеният/, Инвиктата, Франкен-монстера, синьото Мако, черният монстер и черното Сеико СКХ007, май тези са познали морските дълбини или плитчини според аршина. Другите са мокрени, но не са се гмуркали. Единствено титановият Ситизен е проблемен. Коронката е с две уплътнения /на коронката и на стеблото към ремонттуара/ и не би следвало да има проблем, но понеже резбата на втулката е поиззядена, коронката не се затяга добре и не смея да тествам.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дайвърски часовници

Мнение от atanweb » 27 яну 2023 18:38

Здравейте в тази тема.
Понеже е в категодия за дайвъри, хомиджи и т.н.
Май баш тука е мястото на този с нов циферблат и стрелки, което му отнема ранговете дадени му от съветския съюз.
Пък и като петъчен часовник.
Много му се радвам. Страшно добре ми ляга и веригата го балансира да не се върти на китката.
Не бях носил бочка от години. Страхотна е... силно подценен часовник.
Циферблата е новоделка и има надпис че е автомат, но вътре е нормален 2409.. тов пък дава предимството, че часовника е тънък и удобен, което много ценя.

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Хомиджи, дайвърски и военни часовници”