Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 17 сеп 2017 20:27

Аз мисля, че това в линка не е реален часовник. т.е. възможно е да го нямат в наличност и информацията им да не е вярна. Моят е с номер 095/500 този на снимката е 090/500 надали ще има разновидности които да слагат в една толкова малка серия. Другото което ме навежда на тази мисъл е, че автоматичен механизъм не съм пробвал, но може и да не се събере под този капак на корпуса. А защо да слагат автоматичен механизъм с дата след като и датата няма да се ползва. Намерих и черна версия в този сайт и за потвърждение, че информацията им е през пръсти се вижда и от снимката на задния капак на черният Штурмаски която е същата като на белият с номер 090/500 т.е. прилагат копи/пейст.
https://www.russian-watches.info/shop/s ... rin-black/" onclick="window.open(this.href);return false;

ето от къде според мен са копирали информацията:
https://www.russian-watches.info/shop/s ... 6-2345338/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 17 сеп 2017 20:42

За това го определих като "менте на юбилейния".
Моето мнение е,че реалният Юбилеен 1961-2001 е с такъв капак:
Изображение
Разликите се виждат.Мисля ,че изданието на лимитката е на Волмакс (уж лимитирана серия,но преиздаване няколко пъти в различен тираж) и с механизъм 2609 и минерално стъкло.
Някак не мога да свържа механизъм на Пензенският завод с един от най-харизматичните часовници на 1МЧЗ.
Това с 2009Б е някаква украинска фантазия,според мен.В сайта който Сашо е показал има много примери/доказателства какви часовници продават в него(наред със стари съветски такива).
Вижте ,да речем 24 часовите Ракети,като пример.Цените в сайта въобще не се нуждаят от коментар. :mrgreen:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 17 сеп 2017 20:53

или пък друг завод в случая Пензенският да си е правила друга юбилейна серия.
Например има Восток, Ракета, Слава и други които са правили юбилейни часовници по един и същи повод. например 40 години от края на 2СВ. Както е известно много части вече се правят в Китай. Моята логика ме навежда на мисълта, че са поръчани и сглобени по този повод, но не от китайци. Ако бяха китайци вътре щеше да е Жуан 17 стъкълца.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 17 сеп 2017 21:05

Да,така е- различни заводи са правили лимитки по един и същ повод.
Примерът въобще не е коренспондира с коментираният часовник,обаче.
Нито един от посочените заводи не си е позволил да ползва бранд на конкуренция.
Няма ,например , часовник на 2МЧЗ който да е кръстен Командирски "40 години ..." и да носи характерните за командирския стрелки ,коронка на винт и т.н. Не Слава си е ,но с юбилеен дизайн на циферблата и никаква друга разлика със съвсем обикновените часовници от този модел.
Съвсем различни са нещата.
По твоята логика твоят часовник би бил часовник Заря "40 години от полета на Гагарин",но .....в никакъв случай Штурмански с разпознаваемите основни белези (циферблат,стрелки) на оригиналният часовник ,който пак ще кажа,е като визитна картичка на 1 МЧЗ.
Не случайно казах да видиш 24 часовите Ракети.Къде се правят такива фантазии -в Украйна.
В този сайт 80-90% от часовниците са украински "фантазии".

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 17 сеп 2017 22:01

Да вероятно е така. Не съм се и надявал да е нещо по различно, затова и с ирония подхвърлих шеги в началото за обявените цени и описанието на часовника в сайта. :D 22 камъка е повече от оригинала, а и изработката като цяло е повече от задоволителна. И да сложа оригинален механизъм, няма да го направя ПО специален. Биташки емоции... lol2
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 19 сеп 2017 16:39

atanweb написа:Риторичен въпрос. Според мен с швейцарски произход, щампован за Гюнтер.
Готин часовник.
За да не разводняваме темата ето тук продължението , или се казва разспамваме знам ли
viewtopic.php?f=56&t=6015&p=59328#p59328" onclick="window.open(this.href);return false;

А какво означава съкращението горе на снимката , двата реда
Изображение
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 19 сеп 2017 17:42

Deutsches Bundes Gebrauchsmuster - сиреч нещо като немското патентно бюро. Предполагам,че са патентовали дизайна на касата. Верижката е също много добра ,на Фридрих Шпидел с валцувана позлата от цели пластини около 5 микр. Немците заедно с американците правят (или правеха) най-добрите вериги за часовници, истински произведения на изкуството,щото все бижутерски фирми.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Битак?

Мнение от sharky1973 » 19 сеп 2017 21:19

Seikosha написа:Deutsches Bundes Gebrauchsmuster - сиреч нещо като немското патентно бюро. Предполагам,че са патентовали дизайна на касата. Верижката е също много добра ,на Фридрих Шпидел с валцувана позлата от цели пластини около 5 микр. Немците заедно с американците правят (или правеха) най-добрите вериги за часовници, истински произведения на изкуството,щото все бижутерски фирми.
icon_clap

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 19 сеп 2017 23:13

Изображение
Касата не виждам нещо много екзотично , освен че маханизма се вади напред през стъклото.
ИМа го на снимката с модула плътно до означението на модела.
В линка на Ранф който съм дал също го дава като пример за означение на механизма , ако е механизъм със някакъв защитен патент , ще трябва да тормозя немската група да помага с търсене и превод.
:b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 20 сеп 2017 01:49

Най-добре да питаш арменската група, че си падат по чужди езици и те, само дето не разбират от часовници :mrgreen:
Както предположих,определено се касае за касата, а и механизма на който не бях обърнал внимание и няма нищо иновативно в него,освен ,че за разлика от предните модели 260,360 вместо да се вади ремонтуара с развиване на винт, е вече с натискането на бутон и това едва ли се патентова. Значи и механизма е със защитен дизайн. Това DBGM което касае защита на промишлен дизайн, се е слагало на всичко новоизлюпено ,а и се слага и сега,разликата е само в една буква в абревиатурата. Ето и едно описание кацнало под една отварачка и херметизатор на вече отворена бутилка:
" Други интересни точки - DRGM. отпечатан върху даден артикул, показва дизайн, регистриран в Германия между 1890 и 1945 г. и означава Deutsches Reich Gebrauchsmuster (регистриран дизайн на германската империя). След Втората световна война немските дизайни са подпечатани с буквите DBGM за Deutsches Bundes Gebrauchs Muster, което се превежда в немски федерален регистриран дизайн."
И няколко произволни примера - чекия, туба за бензин която става и за знак за внимание,отварачка, фасунга за халоген :)


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 23 сеп 2017 20:16

Днес слаб пазар беше леко облачно половината време и това даваша сили на тъмните люде да държат безумно високи нива на цените .
Ама все пак един транзисторен японец с баланс и един китаец с втора часова зона скочиха в торбата.За лош късмет и тоя японец работи и то добре , не мога да случа на развален че да се почувствам и аз майстор ако го оправя.
Изображение
Изображение

Циферблата на чан чун се е изметнал от нещо и подпираше секундната стрелка , сега се чудя дали да го понагрея или само да го стисна в една книга за една нощ , или да го резна по линията на смяна на датата да освободи малко напрежението.
Изображение
Изображение

И накрая преди да се похваля с шкурките 600 и 1000 , един 4 моторен Сватч с 22 камъняка му свършила батерията и въпреки клетвите на манго ,че той до ей сега си работеше ,което не цъка не цъка и така пазарлъка си тръгна надолу и го отнесох .Вече е с нова бактерия и хронометрира да му се пораздвижат моторчетата
Изображение
Изображение

И сега да питам за полирането , трябва ли шкурка 1200 или 1500 , че имаше ама големи рула и не си взех , пробвах преди малко с 1000 матира свача аз изтръпнах ама после с малко паста на едно парцалче светна като огледало , значи според мен се минах леко като не си взех и по финни шкурки.
Ето го "полиран" джам направо стана
Изображение
Изображение


И накрая нали в главата ми само глупости докато си пробвам ледарката реших да видя дали е термокомпенсиран свача , така де от африка та направо в норвегия , мечтата на тъмните люде
Изображение
Изображение

Това за днес утре още два пазара до обяд , а дано
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 23 сеп 2017 22:07

Плексиглас.
Едри драскотини с 600-1000-1200-1500-2000-2500-(3000 ако има)-вълнен/палучен/ парцал с паста за зъби - бяла
- ако изпуснеш една или две стъпки не е проблем, стига да не са поредни. Резултатът пак би се получил, но при внимателно вглеждане или снимка с остър обектив, ще се види.
Дребни драскотини може да се извадят със шкурки от 1500-2000-2500-(ако има 3000) вълнен парцал с паста за зъби или полир-кече на дремел.
Чудесни находки.
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 24 сеп 2017 17:05

полир-кече на дремел

Дремела има много високи обороти,поне моето менте,и като допреш кечето до стъклото(пластмасата) го разтапя.Аз завършвам полирането пак с кече,но на дрелката с полир паста
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 24 сеп 2017 20:44

Днес не беше съвсем зле , освен маслини от новата реколта и малко механизми намерих.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Най ме радва малкия Ханс въпреки че не тръгва , баланса е здрав утре ще го разкостя.
Стенния Кинзле е с транзистори и баланс , аз вече само такива събирам , е и от дребните ,единия е като падал от 3 етаж , ще има тренировки.
А камерата за бебе с монитора , които проработиха бяха като бонус.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 24 сеп 2017 21:22

Ти с такова ли се разхождаш из битака?
Изображение
lol2 :yahoo
Нямаш пропуск, или битака е страшен.
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”