J.Dent London

Отговори
mi6ako
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 24 сеп 2017 18:58

J.Dent London

Мнение от mi6ako » 26 сеп 2017 19:21

Здравейте! Тъй като съм нов във форума, искам да Ви попитам няколко нещо, свързано с този часовник:
Може ли да се поправи, тъй като пружинката/спиралата му е изскочила.
Всякаква за него и историята му би ми била полезна и интересна.
Благодаря предварително!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: J.Dent London

Мнение от ivan_p_uzunov » 27 сеп 2017 06:08

Здравей, Първо за часовника -да реставрацията му е напълно възможна .Само да поясня -по принцип всяка част от часовника може да се изработи .-Стига да ти стигат уменията за това .Дори и да има спукан лагер /тези малки червени рубини в които лагеруват осите /-то той може също да се смени с подходящ здрав такъв .Най добрата реставрация става тогава когато часовника е със добре запазен външен вид като твоя. Просто часовника трябва да се погледне от човек занимаващ се стая работа .Така като го гледам за да се бърника там -явно е счупена и оста на баланса .Но това са само предположения .Виж във темите -Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"-и ще ти се изясни . И един съвет -ако не се занимаваш с часовникарство по добре не го разглобявай ти , за да не увеличиш щетите по него ! :b Най добре напиши от къде си , тогава да видим дали около теб има добри майстори !

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: J.Dent London

Мнение от atanweb » 27 сеп 2017 08:43

Майстори по тази част за съжаление няма в района на "mi6ako" . Има един, дето с много зор, ужасно много месеци и- или солидно заплащане може, но няма да го направи просто ей така. Щото ще изкара тези пари с друго което е много по лесно.- разбираемо е по някога.
Не мисля, че е пречка да бъде изпратен с куриер до додходящ майстор който ще се погрижи за часовника.
Изображение

mi6ako
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 24 сеп 2017 18:58

Re: J.Dent London

Мнение от mi6ako » 27 сеп 2017 14:40

Не мисля да го пипам сам. Препоръчайте ми добър майстор, без значение къде работи!

Отговори

Върни се в “Джобни часовници”