Касио

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 11 дек 2016 22:17

И помисли ли как ще се върнеш в правия път. След такъв кибер скок, ще мислиш ли за баланси и спирали.
Накъде те влече в момента?
Страхотен часовник!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 11 дек 2016 22:43

сериозна работа , очаквам снимки , включително и заедно с телефона.
АКо може да обясниш как намира географската дължина , може би е печатна грешка за ширината.
Освен ако му я казва телефона по блуту
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Касио

Мнение от Seikosha » 11 дек 2016 22:46

Несъмнено "часовника" е мн. добър, имам предвид и технологично и визуално, а слагам кавички защото както съм го казвал и другаде, за мене това не са часовници, а уреди,които между другото показват и часа :) Ще изчакам още малко докато излезе и модел дето прави свирка, защото другите екстри не ми трябват. :D И аз, както писах, си падам по ересите,въобще съм си неконтролириуем и не обичам съвсем статуквото като даденост и за това за няколко месеца успях да се сдобия с някои електромеханични и кварцови от зората на тяхната епоха,такива които са първи ,или от първите модели, е Астрон няма как да докопам, но посъбрах доста редкажи. Дай боже, замислил съм да подновя една тема ненадмината и досега по посещаемост, а именно "Страницата на Сейкоша" и ,ако стане там имам много да показвам :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Касио

Мнение от the collector » 11 дек 2016 23:15

Саше, незнам дали е кибер скок, но seikosha е прав, че това са уреди, които между другото показват и времето. :lol:

stepona555, часовника си "взима" всичко от телефона, защото постоянно е скачен посредством bluetooth. Могат да му бъдат правени всичките настройки и индивидуално без смартфон.

Хареса ми по какъв начин пести енергия. Ако някакво определено време (може би половин или един час) часовника не е изложен на светлина, секундната стрелка спира да се движи. В момента в който го осветя и секундната веднага се синхронизира и продължава. Същото е ако нивото на батерията е ниско, само че тогава спират да се движат и трите стрелки и тръгват при раздвижване корпуса на часовника. Забелязах, че коректно синхронизиране се получава даже и ако часовника не скачен със смартфона, което означава, че вътре машинката продължава да си отмерва времето.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 20 яну 2017 18:26

Я да се пльосна и тук:
Хайдее пак се подхлъзнАх.
Явно трудно се връща човек в правия път.
Търсачките все още ми показват дигиталки.
И не се стърпях на едно интересно часовниче, непипано от 1988г. даже на магазинската стойка си беше.
Та това е ретро фитнес гривна. Понеже обичам да тичам сред природата, а и имах нужда от сваляне на няколко килца след празниците.. та се оборудвах с това.
Casio JC-10 (JC-11)
http://watches.gafortiby.com/watch/Casi ... Man_watch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Има заложен алгоритъм за изчисляване на
изразходвани калории,
Разстояние км
Стъпки
Това се прави като задам личните си данни в часовника
Тегло (кг.)
стъпка (см)
Възраст (години)
Задавам темпо като звуково мога да го сравня с реалното което потдържам (като метроном)
Избирам два режима
Ходене и бягане.
След това мога да наблюдавам
калорийте, разстоянието или стъпките.
Отделно като всяко Касио си има аларма, сигнал на кръгъл час, на главния екран се показват доста данни
И една готина глезотия е анимацията на ходещото или бягащо човече.

Разбира се удобен. Приятен на допир. каишката не е изсъхнала. Изглежда като произведена преди месец. Форма на касата тип Bullhead с удобни бутони със звуков сигнал. Чувствителни!. Жалко, че липсва осветление. Но това е часовник за спорт. В тъмното ако тичам може да ме объркат с някой беглец.
И уауууу какъв ярък дисплей. Извинения към другите касио които имам, но това направо е върхът.
Страшен контраст!
Ето го: (със стар телефон толкоз)

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 20 яну 2017 23:38

май съм забравил да сложа снимки на втория си Океанус , сигурно от срам заради механизма , но външно е много добре , направо като един клас по горе часовници

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 26 май 2017 19:07

Въпреки, че напоследък изоставих тичането, то спортните часовници не ме оставят намира.
След като през зимата с'добих един Casio JC 11 който много ми хареса, сега попаднах на хубава примамлива оферта за един по късен представител Casio JC 30 с малко повече екстри от първияt от тази серия. Oтново присъстват изчисление на калорий, крачки и разстояние при задаване на различно темпо на тичане или ходене. При зададени параметри за дължина на стъпка, възраст и тегло на ползвателя.
Сега този има и хубава електролуминисцентна подсветка.
Ето го:
Изображение
Изображение
ето и инструкция, щото явно трудно се намира, ако някой бъдещ собственик се затрудни нека я вземе от тук.

User manual Casio JC 30

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Касио

Мнение от omegaqq » 28 сеп 2017 20:49

Една непреходна класика:

Изображение

Произведен е 84 или 85 година и все още работи и то добре. Всички му функции са ОК. Е как да не се възхити човек на това постижение на япончетата. От снимката се вижда състоянието на часовника, както и липсата на каиш. Е последния май никога няма да бъде сложен, нали не си помислихте, че ще го нося lol2

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 02 май 2018 17:16

Едно стоманено ретро Касио се пръкна при мен.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Липсва оригиналният заден капак. Но като по чудо първото плекси което хванах в ръката така хубаво и плътно щракна в касата, че се изненадах. Мдааа първият прозрачен гръб на дигиталка въобще...... lol2
Не пуска никаква влага... става за носене.
Изненада ме факта, че въпросният модул е без звук. Че се бях притеснил, че трябва да лепя пиезо на плексито, пък сега няма да е нужно.
Литиум 5 е със звук. Но за тогавашните години този Литиум 7 е рекордьор, точно поради липса на звукови сигнали, a и се отличава със стоманеният корпус. Почти Марлин..... :banana
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 02 май 2018 21:41

Имам дебел плексиглас , да ти пратя да му врътнеш и една каса и да стане Свач оригинал
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 03 май 2018 06:27

Това е добро предложение, но за някой изкорубен неспасяем пластмасов.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 25 авг 2019 16:49

Здравейте, днес с голяма доза късмет закупих долупоказаното Касио.
Casio AA-91W module 103 digital - digital analog, alarm, chrono, dual time, chim

Изображение

http://www.liquidcrystal.co.nz/watches/casio-a203/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mygshock.com/casio-watch-manuals/103-1.png" onclick="window.open(this.href);return false; - инструкция на модул 103

Един близък по ранен и също популярен модел АА85 - http://bluethunderhelicopter.com/the-casio-aa-85/" onclick="window.open(this.href);return false;

по същество
Много приятен и удобен с голям дисплей и една идея по големи дигитални цифри от други модели на Касио и Сейко. *при Ситизен доста от моделите им са с по голям шрифт. Друго по различно нещо е наличието на сигнал на всеки половин и на кръгъл час. Като този в кръгъл час е с две бипвания, а този на половин час е с едно бипване. Хронометър, Обратно броене за един час което е аналогово, второ часово време, аларма с мигащ т.е. танцуващ дисплей, както и при обратното броене. Лампичка и т.н.
https://www.youtube.com/watch?v=FXmDSDPoQxk" onclick="window.open(this.href);return false;
Батерията е CR 2016 даваща доста дълъг живот с една батерия.

Стоманена каса на винт с добро уплътнение дава добра реална защита 50м.
Вътре напълно запазен и неотварян до сега. След слагане на нова батерия заработи безпроблемно.
Бутоните не бяха ползвани вероятно десетилетия и отначало не работеха добре, но след многократно натискане се оправиха. Вероятно са се самопочистили контактите.
Ами това е от мен. освен страхотно положителните впечатления за този модел и пожелания за подобен късмет на всички съфорумци.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Касио

Мнение от Lyubo_sr » 30 яну 2020 17:47

Casio AB-100, 1988г.
Изображение
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 30 яну 2020 21:56

Любо, строхотен Касио.
Аналог - дигитал, а пък и то от върховите модели и с памет. Страхотен. Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Касио

Мнение от Lyubo_sr » 07 фев 2020 17:35

Снимката ми е смотана, но часовника е добре.
Лошото е, че жена ми си го заприходи... :redface
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”