"Съботните" часовници на rosen_er

Има какво да се види
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от atanweb » 14 авг 2017 22:38

:D n_thumbsup
хареса ми,
В моя пост по горе съм забравил да сложа хилещи се муцуни за да се подразбере, че съм на същата вълна.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от miroman » 15 авг 2017 07:53

rosen_er написа:...С тези филмчета е свързано детството на моето поколение (ти си младеж,от къде ще ги помниш тези филмови герои :lol: )
С такива часовничета хем "чешеш" сърбежа от хобито,хем носталгия някаква (приятна) те наляга.
А бе кеф ми става !

П.П. Много по-интересни са ми тези два дизайна на Восток отколкото Командирски и Амфибии със самолетоносачи,изтребители,топове и какво ли не още :wink:
Росене, ти явно си от "междинното" поколение, щом Карлсон го помниш като "филмче". А аз го помня като книжка. Авторката е от Швеция - Астрид Линдгрен (най-известната и книга е "Пипи дългото чорапче"). Признавам, че нищо не помня от книжката, но как да забравиш култовото описание, което Карлсон дава за себе си: Красив, умен и прятно закръглен мъж в разцвета на силите си. lol2

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 01 окт 2017 16:42

Днес с малката щерка бяхме на рожден ден (с езда на кон) извън София.На връщане я навих да минем през Ал.Невски.Ей тъй - да поразгледаме,че цените там нещо не ми допадат.Останах крайно изненадан от сговорчивостта и то не на един ,а на двама продавач.Съвсем в биташки стил стигнахме и цени като на битака(че и по-добра за един от часовниците).
Ето ги часовничетата:

Poljot 2608 All steel:

Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

До този момент нямах подобен часовник в добро състояние,а тази е направо "светулка" :

Ракета 2601 за незрящи :

Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

Традиционната обща :
Изображение Изображение Изображение
Доволно,мисля :wink:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от atanweb » 01 окт 2017 19:26

Много добри попадения, Полета е истински късмет да го видиш в продажба, а пък и да успееш да го купиш на добра цена си е направо късмет X 2.
Защо обаче на циферблата пише 15 jewels, а механизма е 16?
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от kostabo » 01 окт 2017 19:39

А аз дори не бях виждал такъв стоманен... Интересна текстура на циферблата.
Тука е така...

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 01 окт 2017 19:53

atanweb написа: Защо обаче на циферблата пише 15 jewels, а механизма е 16?
Междинка :D
Ето какво се говори по въпроса:
http://forum.watch.ru/showpost.php?p=14 ... stcount=70" onclick="window.open(this.href);return false;
Има подобни и с двата типа машини -като от Победа и тази с 16(а дори и с 17 ) камъка по-късно.Черешката на и без това доста редкият часовник е именно този надпис 15 камней.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 21 окт 2017 09:26

Това предишно съботно попълнени АВР -М се "търкаляше" в буквалният смисъл из витринката ми.В службата имам един кашон с разглобени руски будилници ( наследство от колега,който е поправял часовници в работно време :mrgreen: ) и ми се наложи да потърся нещо в него ,а изпадна една основа от Слава.Една лъскавка такава.
После една гривна от плекс на струга и воала в суров вид (има потенциал за различни доработки и боядисвания) :
Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от atanweb » 21 окт 2017 11:18

Хубаво е станало с плексигласа, но ако имаш още парче, направо замени жълтата основа или я боядисай в черен мат. Стабилна ли е? Вижда се аха... да се утъркули, но ако центъра на тежестта съвпада където трябва да е ОК.
Пак повтарям... плексито е хубаво. ефекта се е получил.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от stepona555 » 21 окт 2017 11:38

Аз тоя модел винаги съм си го представял вграден в парче безформено желязо или поне дебела ламарина , както в реалния му живот на панела на самолета или танка.
Дотам ли я докарахте в комбината че вместо железо плексиглас се намира по лесно
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 21 окт 2017 14:31

А, има още малко желЕзо .
Пробвах с тръба от неръждаема стомана -да пъхна часовника в нея и да я отрежа под малък ъгъл,за да стои наклонен,но стабилен.Е,да но корпуса на часовника е доста дълбок,а като очертах и ъгъла върху тръбата,стана ......една чоперка дълъг корпус.
atanweb написа:. Стабилна ли е? Вижда се аха... да се утъркули, но ако центъра на тежестта съвпада където трябва да е ОК.
Съвсем стабилно се получи.Случайно :mrgreen: .Всичко ще стане черно и плекс и основа.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от stepona555 » 21 окт 2017 18:43

viewtopic.php?f=56&t=6015#p55995" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако намериш по дебел плексиглас може да го направиш скелетон като Молнията, аз също съм мислил да го пъхна в някое парче от маслиново дърво , засега не съм намерил подходящо като диаметър и дебелина,мога да ти пратя една дъска желязно дърво (тик) , на метелорежещи машини се обработва лесно
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 21 окт 2017 19:49

Имам "граждански" , фабрично монтиран в ......де да знам в какво :mrgreen:
Изображение Изображение Изображение
Този ми ще да е нещо по-различно.Благодаря за предложението за тика.Ако реша нещо ще те тормозя :wink:

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от ivan_p_uzunov » 21 окт 2017 21:12

Даа и при мен се явява същия проблем .И аз се чудя в какво да го поставя .-Е първо трябва да си оправя баланса но това е друга тема .
Изображение Имам нещо като идея, да е във алуминиев корпус боядисан в зелено или камуфлажно.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 11 мар 2018 14:27

По ред причини не бях ходил до Битака повече от половин година.
Вчера се поразходих.Скука!
Но един синичък Полет 2627Н не ми даде сърце да оставя.Едно ,че е в много прилично състояние ,а още повече - корица на Каталога на 1МЧЗ от 1977-ма година е :

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Жалко,че не е с надписа на кирилица,повече щеше да ме кефи,но......и така е добре. :)

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от Torro » 11 мар 2018 16:40

Честит да ти е часовника Росене!
Аз от редките ми експедиции до битака нищо интересно не съм намирал. До сега съм купил само два часовника от там и то просто да не си тръгна без нищо. Разбира се пазаруването на такива вещи си има и тактика и са нужни съответните познанства с разни продавачи, ама за такива от простолюдието като мен и при това събуждащи се късно шансът да се попадне на нещо е нищожен, да не кажа никакъв.
Полетът е много красив и отлично запазен, браво!

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”