Молния проблем

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: Молния проблем

Мнение от Vesire » 08 ное 2017 17:19

писал съм че изостава, така или иначе ще се пробва с профилактика,
благодаря на отзовалите се.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Молния проблем

Мнение от omegaqq » 08 ное 2017 17:45

Дали има 3601, 02 ... не знам, но механизъм като твоя съществува:
http://xronometr3.ru/index/tip-iv-foto-m4-9-m4-12/0-69" onclick="window.open(this.href);return false;
Липсата на част от микрорегулатора мисля, че ще преживееш. Та да се върнем на зверското изоставане. Питанката е как се движат стрелките при сверяване съвсем леко или усещаш някакво усилие? Ако не усещаш никакво или много малко усилие проблема е ясен - хлабав карамфил от там и зверското изоставане. За сега толкова. Ако не съм познал ще продължа с догадките.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Молния проблем

Мнение от ivan_p_uzunov » 08 ное 2017 21:35

Мога да ти кажа как да разбереш дали карамфила на механизма е достатъчно стегнат.-опъваш коронката в положение за сверяване и гледайки секундната стрелка започваш да въртиш бавно коронката така че стрелките да започнат да се движат назад. И ако при това въртене забележиш че секундната спира да се движи -то значи проблема не е от карамфила -значи че той е стегнат и упражнява съпротивление нужно за правилното деиствие на механизма !-А ако той не е стегнат наистина може да се получат аномалии но те няма да са точни -тоест единия ден ще изостава с повече време от другия .

Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: Молния проблем

Мнение от Vesire » 09 ное 2017 05:30

благодаря, чакам още части за проекти и ще ги дам накуп за монтиране. Силно се надявам да се оправи. Стрелките съм ги извадил вече, надявам се да е от мръсотия, кой не обича да гледа механизъм как работи :)
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”