Ходово колело (анкерно колело)

Отговори
Dobril
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 13 дек 2017 13:31

Ходово колело (анкерно колело)

Мнение от Dobril » 13 дек 2017 13:54

Здравейте, искам да попитам дали ви се намира анкерно колело от механизъм 1МЧЗ 2602
Изображение

Изображение
Механизмът на моя часовник е идентичен с този от снимките.
Благодаря!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ходово колело (анкерно колело)

Мнение от atanweb » 15 дек 2017 13:03

Точно такава проба не съм правил, но ако има под ръка обикновен (от по новите които правят чак до 2004=та година без женевски вълни като украса) механизъм на Победа/ЗиМ/... 15 камъка би трябвало да стане.
https://ussrwatch.net/img/Watch/Aviator ... vement.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
А тези механизми смело мога да кажа, че са най-често срещаните по нашите земи. На битак можеш да вземеш такава за стотинки. А при всеки часовникар трябва да има цели кутии с механизми от Победи.
Аз имам от посочения от теб модел, но куриерските разходи ще са по големи реалният шанс да намериш такава част на друго място.
Успех!
Изображение

Dobril
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 13 дек 2017 13:31

Re: Ходово колело (анкерно колело)

Мнение от Dobril » 15 дек 2017 15:46

Благодаря за отговора, аз вече открих това което ми трябваше но сега идва ред на почистване и смазване на механизма.Всъщност искам да кажа как аз бих построил алгоритамът и тъй като има по-опитни хора нека ме поправят или допълнят.
А ето го и него:
1. Разглобяване на механизма на съставните му части.
2. Почистване на лагерите с дървена клечка (аз бих използвал клечка за зъби)
3. Накисване на всичките части от механизма освен крепежните елементи (винтовете) в екстакционен (медицински) бензин за около 10 мин.
4. Изчеткване на елементите с четка за зъби.
5. След като са изчеткани елементите ги оставям в друг съд с медицински спирт за около 10 мин.
6. Вадя елементите и ги оставям на кухненска хартия за да изсъхнат.
7. Смазвам където трябва (разполагам с фино машинно масло) и сглобявам.
П.С. Какво мога да правя с отработения бензин?

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Ходово колело (анкерно колело)

Мнение от mulniq » 15 дек 2017 16:10

Може примерно да го прецедиш през марля и да го използваш за промиване на будилници, понеже будилника е непретенциозен.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Ходово колело (анкерно колело)

Мнение от omegaqq » 15 дек 2017 20:45

Отработен бензин не трябва да има. Сипваш толкова, че да ти стигне, но да не остава. Използвай като съд за миене стъкленица на Петри с похлупак.
Виж и тая тема:
viewtopic.php?f=104&t=5227" onclick="window.open(this.href);return false;
Мисля, че ще ти е от полза!

Dobril
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 13 дек 2017 13:31

Re: Ходово колело (анкерно колело)

Мнение от Dobril » 15 дек 2017 23:32

Благодаря колега за линка доста полезни неща има.
А относно бензина сед като съм извадил елементите които съм киснал остава и е замърсен. Вероятно ще го прецедя през тензух.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ходово колело (анкерно колело)

Мнение от atanweb » 16 дек 2017 20:29

Тези няколко милилитра които биха останали след промивката на частите от един механизъм тип горепосоченият, то всичко ще остане в марлята. Няма какво да прецеждаш. Нека си остане на дъното на бурканчето и там следващият път накисвай много мръсни детайли, пружини и т.н. които така или иначе ще искат повторно миене с чист бензин.
По твоята схема описана по горе в т.3. бих увеличил времето.
т.2 да е след т.4.
т.5 да е отново с мед.бензин.
т.7 е важна защото обикновенно маслото което слагат хората е в много големи количества.
Достатъчно за един камък е на върха на косъм дори без оформена капчица отпред. Само колкото да остави следа. Количестово" дори не трябва да има. Не трябва да се вижда! Видиш ли, че има масло значи вече е много.
Особено в твоя случай когато маслото е машинно т.е. една идея по гъсто от ползваните за камъни в механизмите.
В твоя случай
https://youtu.be/pOUlt9U7pTo" onclick="window.open(this.href);return false;
и после
https://youtu.be/GSAIzr-i3Ek" onclick="window.open(this.href);return false;
благодарениe на Liani!
Изображение

Отговори

Върни се в “Търся, Купувам ----- Wanted”