Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 16 от 17   [ 510 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2018 11:28 

От вчера с железни гащи:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2018 10:49 
Moderator
Аватар

Все едно си му обул такова верига. Изглежда много масивен в смисъл "ходи му"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2018 19:07 

Нещо съм се пазанемарил по отношение на съветските издания на Командирски и Амфибия, но да се поправя:
Изображение
Изображение
Почнах повече да се интересувам от съвременните Амфибии и разни техни модове. Сега чакам малко части от Мераном и ще си направя две-три по-интересни Амфибиики.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2018 21:02 

Малко модчета и ъпгрейди по темата:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018 09:26 
Moderator
Аватар

Море от разнообразие са тези модове.
Интересни комбинации. Само на бочката да смениш гумата с нещо по .... от тази епоха или някакво зулу като на последната снимка. Другите са шессссссссс!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018 13:39 

Абе връткам си промените. "Бочката" се чудя с какво най-добре ще върви. Ще пробвам и с ЗУЛУ-каишка.
Ето я пак "Бочката", все още на гума:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018 12:39 

Ето един часовник, мое творение, в който съм "влюбен" . Една Амфибия, изпълнена в по-дрес стил:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018 09:02 
Специалист

Torro написа:
Абе връткам си промените. "Бочката" се чудя с какво най-добре ще върви. Ще пробвам и с ЗУЛУ-каишка.
Ето я пак "Бочката", все още на гума:
Изображение

Виждам,че много се забавляваш с този тип часовници и се надявам да приемеш следващите ми думи като обикновено питане,а не заяждане.
Казваш :"мод".....
В конкретният часовник са комбинирани компоненти от "Амфибия","Командирски" и от "Восток" във водонепроницаема,стоманена каса.(като Командирският може да отпадне по причини,които ще спомена по-долу)
Каса-Амфибия
Безел- Командирски(използва се и в споменатият по-горе "Восток")
Циферблат и стрелки -Восток(стрелките и в Командирски) .Този циферблат (пуст или с една конска глава понякога ) се комбинира с една стоманена приличаща на амфибиева каса с коронка на винт и гард,но с щампован,доста по-тънък заден капак и без характерната 200м водоустойчивост. Стъклото също не като за Амфибия.Мисля само в такава. Сигурен съм,че ги знаеш тези неща.
Малко се отнесох.
Та може ли да се говори за "мод" когато комбинираш части от няколко различни официално продуцирани модела на един и същ бранд?Според мен резултатът(колкото и добре да се е получил) е това на което викаме:"кюфте","франкен" и ....сигурно още някои наименования.
Реално,според мен,в показаният часовник е сменена само касата.Останалите компоненти са от водонепроницаемият Восток.
Не е ли "мод" когато имаш нещо направено извън заводските стандарти-например безел непродуциран от завода(мисля имаш такъв от руския колега),промяна във геометрията на касата правена само в твоята каса и т.н. ........надявам се да разбираш какво имам предвид.
Пак казвам- без лоши чувства и използвам твоя пример ,само защото ти правиш най-много промени по този тип часовници.
С две думи: кое е "мод" и кое "кюфте"?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018 09:49 

Дали е мод , дали е кюфте, все са модификации. Наистина се забавлявам и за това си "връткам промените", както писах. Тези модификации си ги правя за мен и си нося тези часовници в ежедневието. Конкретният часовник беше с друг безел и с меш-верига и според мен добре се връзваше, но реших безелът да го сложа на една друга модификация, която подготвям, а мешът отиде при зелената КГБ-Амфибия, която съм показал по-горе. Експериментирах с гума при тази каса тип "Бочка" и на мен ми допадна, но на други колеги не. Тъй като "Бочката" остана без безел съм поръчал черен такъв и докато го чакам съм сложил какъвто имам. Иначе стъклото е ново и е точно от Амфибия, коронката също е нова, безелът е от Амфибия, не е от Командирски. "Карантийките" действително са от друг часовник с изстрадала каса, вече дори не помня каква точно беше. Механизмът работи завидно точно и за сега не бързам с профилактиката. Когато реша да го профилактирам ще подменя и стрелките с нови. Преди това безелът трябва да ми е пристигнал, та ще се хваля след известно време и с тази промяна.
Подготвям две модификации и скоро ще ги покажа. Чакам само профилактирането на механизмите на тези два часовника. С пристигането на черният безел ще направя ново дефиле на "Бочката".
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018 11:00 
Специалист

Да ,знам,че ги правиш за себе си и се забавляваш и нямам критика насочена персонално.
Не си ме разбрал съвсем,но няма значение.
Исках да коментираме понятията.Защото двете се ползват със съвсем различен авторитет сред колегите ,да се наречем :) .
Така както го казваш (модификация) ,на кое точно е модификация–на бочката,на оня "измъчен" часовник от който си взел всичко останало....на кое?
Модификация на бочка е ето това например:
http://piccy.info/view3/12071711/9d4bd9 ... be8849012/
или дори мога това да приема
Изображение
(Сигурен съм,че си виждал тези снимки,а и още много в руския форум)
Останалото е :събиране(размяна) на части, които имаме в нещо ,което да ни кефи.
Няма лошо,но то според мен е нещо друго и по му отива онова наименование,различно от "мод".
Хубав ден.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018 11:14 

Само да уточня, не съм се засегнал от въпросите. По отношение на модификациите, да, може да се приеме, че "кюфте" е събиране на часовник в неоригинален вид от оригинални части на съответната марка. За мен "кюфтето" си е направо Мод. Но ако съм по-краен, то действително Модът е нещо по-специално - използват се части, които не се правят от съответната марка и са преправени за нея и се получават уникални неща , нещо, като онази снимка с "Бочката". В умереният си и мек вариант за мен Модът е модификация, която не се произвежда от завода производител и по този параграф "кюфтето" също попада тук. Та така, темата може да бъде безкрайна... и е въпрос на възприятие. Хората сме различни и съответно възприятията ни се пречупват през собствена призма и от там идват разликите в нюансите.
Все пак съм съгласен, че "кюфтето" е малко пресилено да се приеме за Мод, но пък защо и не.
Дори винаги съм се чудил защо да използваме тези понятия, а не просто "модификация", тогава няма да има колизии. Явно думата е дълга и за това ...
И не съм съгласен понятието "кюфте" да се използва само в негативен план. Ако "кюфте" се представя за оригинал ,да не е редно, но ако "кюфте" е лично творческо решение и по никакъв начин не се представя за оригинал, то тогава браво за решението. Нещо като менте и хомидж.
Ама както написах по-горе всичко е въпрос на възприятие и темата вероятно е безкрайна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018 12:23 
Moderator
Аватар

Добър избор си направил за День защитника Отечества (100-годишен юбилей). Аз аз като пълен галфон с немски uhr цял ден сред колеги руснаци. Скрих го под ръкавицата и така. В понеделник ще се отчета с нещо по така... като от тази тема.
По въпроса който се коментира в предните няколко поста.
Правя разлика между двете понятия, но и според мен думата мод е много обширна както е посочено в речника
Цитат:
Синоними на модификация
изменение, видоизменение, преобразувание, промяна, променение, трансформация, вариация
1. Видоизменяне, малка промяна, която не засяга същността. 2. Нещо, което е претърпяло такава промяна.

Та като почнем от там ще стигнем до патова ситуация кое какво е. Та дори полирането на стъкло пак е някаква модификация в случая.

Въпрос : Ако вземеш оригинален нов часовник и му разшириш лъговете. Това какво е. Мод или кюфте.
в случая не са налични чужди части от чужди производители или преобразувани специално за направа на някаква промяна.
Или как се нарича това което Митко направи с онзи Восток с малката сенунда на 10ч. и тури той още една в средата. Та, пина и секундната стрелка са пак от такъв механизъм, но са сложени в модел без такъв. Накрая това чисто логично за мен е модификация, но ако следваме другата логика трябва насила да го наричаме кюфте.
и те така.... Не знам защо все за лоши чувства си говорим тук та си хабим времето в писане. Мисля, че отдавна сме над тези дамски ситуации. И всеки би трябвало да разбира, че тука сме за удоволствие и никой с нищо не иска да навреди.
:b Пия по случая една ранна бира, че цяла седмица мисля за нея!
:b

Поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018 16:06 

Росене, а това нещо къде го откри?
http://piccy.info/view3/12071711/9d4bd9 ... be8849012/
Гледам почти ежедневно разни Амфибии , но на такова нещо не бях попадал.
Нямам умения и възможности за такава модификация, но мога само да се поклоня на човекът, който я е сътворил.
Аз дори не мога да си намеря кадърен шлосер един стоманен безел да ми направи. В Мераном има такива и цената е поносима, като безелът е страхотен, но аз търся нещо малко по-грубо, като един от твоите стоманени безели Росене.
Ако пък си попаднал на други такива "брутални" модове, не просто като мен подмяна на безели, коронки, стрелки и циферблати, покажи ги тук да си плакнем очите!
А и нещо се позагуби, имаш страхотни познания и е супер-ценно да ги споделяш с нас, по-незнаещите!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018 16:32 
Специалист

От тук е:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=252378
Темата е голяма,но има доста интересни неща.
И едно шеговито намигване (и преди сън го показвал) :D :
Изображение
Като гледам петолъчката на 12 часа май е настолен този.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018 17:36 

Ехааа, 860 страници, не случайно съм пропуснал да разгледам подробно тази тема, а само съм "прелиствал" повърхностно. Явно, че ще трябва да се въоръжа с търпение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2018 13:41 

Ето един мод, който подготвям. Сега чакам нова верига и стъклен гръб и с това ще приключа.
Изображение
Към момента часовникът е със съветска осмоъгълна Амфибийна стоманена каса, с ново стъкло, нов безел, нов циферблат, нови стрелки, нова коронка и профилактиран стар механизъм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2018 12:46 

Докато чакам и последните ъпдейти се наслаждавам на часовника в този му вид:
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2018 17:19 

И още един красавец да покажа:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2018 18:45 
Moderator
Аватар

Много хубав, и синият цвят се е запазил отлично. Имам един от тези водолази, но вече е в кафявата гама. Пак хубаво, но синьото е прекрасно. Интересно е дали всички от този тип се преобразяват или ефектът се появява при произведени бройки в определен период?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2018 20:46 

И аз имам един страдалец с изменен цвят:
Изображение
Ето един доста по-нов, макар и друг модел, също със син цветоизменен циферблат:
Изображение
А ето един, който е запазил синия си цвят, но пък има други поражения по циферблата:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2018 11:23 
Специалист

А бе и аз съм скътал един "Мужик с пузирем" с оригиналната верига:

Изображение Изображение Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2018 16:20 

Абе тези "водолази" са изключителни!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2018 18:49 
Напреднал
Аватар

И стойката на последния интересна , от кой океан е тази вкуснотия

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2018 19:00 
Специалист

А,де!?
Биташки охлюв :),бая голям.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2018 19:09 
Напреднал
Аватар

Добре че е водоустойчив :wink: , че рискуваш да го пъхаш в такива тесни влажни цепнатинни :redface .
lol2 :yahoo :b :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2018 15:32 

Реших, че черна гума му отива повече от веригата:

Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2018 14:35 

Мрачно , сиво и дъждовно, точно, като за Амфибия КГБ:
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018 15:33 

Показвал съм го ,ама пак:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018 18:39 
Moderator
Аватар

n_thumbsup :D
Показвай го! Има защо - готин е!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2018 18:29 

Vostok Komandirskie 350618 с механизъм 2432.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 16 от 17   [ 510 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Следваща